KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YATAK SAYIMIZ DAHA FAZLA

ŞEHİR HASTANESİ’NDE YOĞUN BAKIM YATAK SAYISI AVRUPA’DAKİ BİR HASTANENİN YATAK SAYISINDAN DAHA FAZLA

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ'DEN TEŞEKKÜR

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, kamu kurum ve kuruluşlarından gelen yardımlara yönelik teşekkür mesajı yayınladı

DEVLET HASTANESİ DOĞRU VE YANLIŞ BİLİNENLERİ ANLATTI

Kayseri Devlet Hastanesi, koronavirüsü salgınından korunma yolları ile ilgili doğru ve yanlış olarak bilinenleri anlattı

ALS HASTASI ADAM HAVA AMBULANSI İLE HASTANEYE GETİRİLDİ

Kayseri’de ALS hastası bir vatandaş, hava ambulansı ile şehir merkezine getirilerek tedavi altına alındı.

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI PROF.DR. HÜSEYİN PER:

“2 BİN ADET KORUYUCU EKİPMAN DAĞITTIK”

MASKE DOĞRU KULLANILMAZSA BİZLER İÇİN ENFEKSİYON KAYNAĞI OLACAKTIR

Uzman Doktor Benhur Çetin: “Hastalığın bulaşmaması için sosyal mesafeyi korumalıyız”

KAYSERİ'DE HAVA AMBULANSI HAYAT KURTARMAYA DEVAM EDİYOR

BİRİ BEBEK İKİ KİŞİ AMBULANS HELİKOPTERLE HASTANEYE KALDIRILDI

BEYİN FARKINDALIĞI HAFTASI

Dr. Bülent Tucer: "Beyin sağlığımız açısından tüm vücut sağlığımız önemli"

KRONİK VE RAPORLU HASTALAR VİRÜSE MARUZ KALMADAN İLAÇLARINI ALABİLECEK

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın: “Koordinasyon ekiplerimizle raporlu hastalarımıza ilaç teminlerinde yardımcı oluyoruz”

TALASEMİ VE LÖSEMİ HASTALARINI BEKLEYEN BÜYÜK TEHLİKE

MASKE İÇİN BİRAZ FEDAKARLIK ETSİNLER

HASTALIKLARDA BİR BÜTÜN OLARAK ÖNLEM ALARAK, BİLİMSEL VERİLERLE HAREKET EDİLMELİDİR

ERÜ VETERİNER FAKÜLTESİ DEKAN YARDIMCISI PROF. DR. ALİ CESUR ONMAZ: ŞAP HASTALIĞININ KESİN TEDAVİSİ OLMADIĞI İÇİN, KARANTİNA ÖNLEMİ ÇOK ÖNEMLİ

KAYSERİ’DE HASTALAR İÇİN DEVLET HASTANESİNİN BAHÇESİNE ÇADIR KURULDU

HASTANELERDE KORONA VİRÜS NEDENİYLE HASTA VE SAĞLIK PERSONELİ İÇİN TEDBİR ALINMAYA DEVAM EDİYOR

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN

BOL BOL SOĞAN SARIMSAK TÜKETİN

KARA PROPAGANDAYI DİKKATE ALMAYIN

ERÜ Başhekimi Prof.Dr. Ahmet Güney: “Kurumumuza yapılan haksız eleştiriler doğru değildir”

KORONA VİRÜSÜ EVCİL HAYVANLARA BULAŞMAZ

Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ergül: “Bizden hayvanlara, hayvanlardan bize virüs bulaşır mı diye kimse endişe etmesin böyle bir şey söz konusu değil”

MECBUR KALMADIKÇA SAĞLIK OCAĞI’NA GELMEYİN

Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ümit Işıldak: “Aile hekiminize, ebenize, hemşirenize danışmadan, sormadan aşı, gebelik takibi, tahlil, okul taraması, ehliyet, işe girişi raporu, ilaç yazdırma için gelmeyin”

Anahtar Kelimeler: BENLİ’ TEŞEKKÜR BELGESİ

BENLİ’DEN AFAD’A TEŞEKKÜR BELGESİ

15 BİN KİŞİ İLK VE ACİL YARDIM EĞİTİMİ ALDI

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, "Kayseri'de 15 bin kişi ilk ve acil yardım eğitimi aldı"

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından AFAD personeline yönelik olarak verilen acil ve ilk yardım eğitiminin sertifika dağıtım töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, "Kayseri'de 15 bin kişiye ilk ve acil yardımı eğitimi verdik. Bu sayıyı 50 bine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

 İl Sağlık Müdürlüğü tarafından AFAD personeline yönelik olarak verilen acil ve ilk yardım eğitiminin sertifika dağıtım töreninde konuşan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, “Daha önce İl Müftülüğü ile başladığımız ilk ve acil yardım eğitimine Milli Eğitim Müdürlüğü ile devam ettik. Şimdi ise AFAD personeline sertifikalarını vereceğiz. Eğitimlerimiz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile devam edecek. Biz ilk ve acil yardım eğitimini çok önemsiyoruz. Çünkü acil sağlık hizmetlerinde standart üstü bir hizmet sunduğumuz ilimizde ortalama vakaya ulaşım süremiz 5.5 dakikadır. Bu süre içinde de ilk müdahaleyi ilk yardım bilen bir kişinin yapması bizim için çok önemli" dedi.

 Doç. Dr. Benli, "Trafik kazalarında yapılan araştırmalarda görülmüştür ki, trafik kazası esnasında ilk andaki ölümlerde daha çok subakut dediğimiz kaza anından itibaren ilk yarım saat içinde ölümler ve sakat kalmalar çok daha fazla oluyor. Bilinçsiz müdahaleler trafik kazalarında insanların bundan sonraki hayatlarını daha zor bir şekilde geçirmesine neden olabiliyor. Doğru müdahale ise o kişiyi hayata döndürmekte. O nedenle olay yerinde işi bilen birinin bulunması bizim de işimizi kolaylaştırıyor. Travma esnasında, boyun çatlamalarında yanlış bir hareket insanı felce götürüyor. Doğru bir uygulama kazazedenin hayatını hiçbir şey olmamış gibi devam etmesini sağlıyor. Bu kadar önemli bir konunun bilen bir kişi tarafından uygulanması bizim için elzem. Şu anda ilimizde ilk yardım eğitimi almış 15 bin kişi var. Bunu 50 bine çıkarmaya çalışacağız" diye konuştu.

 AFAD İl Müdürü Osman Atsız ise, “Bildiğiniz gibi bizim de eğitimlerimiz devam ediyor. Okullarda devamlı eğitimdeyiz. Eğitimlerimizin bu ayki konusu da ilk yardımdı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Yönetim Başkanlığımız son bir yıllık periyotta her ay bir konu belirliyor ve ona göre eğitimlerimizi veriyoruz. Bizim arkadaşlarımız daha önce de ilk yardım eğitimi aldılar ancak bu eğitimlerin yenilenmesi çok önemli. Ayrıca birçok görevlerde birlikte çalışıyoruz. Yaptığımız görevlerde insan hayatına dokunuyoruz. Bu vesile ile bu ilk yardım eğitimlerimizin vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ahmet Ceylan da, “UMKE tatbikatına katılan, Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde görev yapan arkadaşlarımız da mevcut. Bakanlığımızdan da onlara gelen teşekkür belgeleri var. İnşallah onları da takdim edeceğiz. AFAD ile olan iş birliğini sıkılaştırarak devam edeceğiz" ifadesinde bulundu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ