KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BROKOLİNİN FAYDALARI NELERDİR?

BROKOLİ KANSERİ ÖNLEYİCİ EN GÜÇLÜ SEBZEDİR

KAYSERİ'DE YAŞLILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN UYGULAMA

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, YATALAK HASTALARI RAHAT ETTİRMEK İÇİN EVLERİNE HASTA YATAĞI GÖTÜRÜYOR

LAHANA DEYİP GEÇMEYİN

UZMANLAR “BİNBİR DERDE DEVA”DİYOR

SALUR MAHALLESİ KARANTİNAYA ALINDI

150 HANENİN 50’SİNDE KORONAVRÜS TESPİT EDİLDİ

KAYSERİ'DE GÜNLÜK 150 COVİD-19 VAKASI TESPİT EDİLİYOR

HAFTALIK VAKA ORANI 1053

VİRÜS AVCILARI ZORLU YOLLARI AŞARAK AŞILAMA ÇALIŞMALARINI YAPIYOR

SAĞLIKÇILAR EN KÜÇÜK YERLEŞİM YERLERİNİ BİLE GÖZ ARDI ETMİYOR

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE İLK KEMİK İLİĞİ NAKLİ BAŞARI İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

58 YAŞINDAKİ HASTA TEDAVİSİ SONRASINDA TABURCU EDİLDİ

AŞI ÇALIŞMALARINDA YÜKSEK ORANDA KARŞILIK OLDU

Benli: "Toplumumuzun belli bir kesimi aşılandıktan sonra pandeminin çıkışında ki ışık büyümüş olacak"

BÜTÜN ZORLUKLARI KORONA VİRÜSÜ YENMEK İÇİN AŞIYORLAR

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇETİN KIŞ ŞARTLARINA RAĞMEN AŞILAMAYI SÜRDÜRÜYOR

“TURP” DEYİP GEÇMEYİN

FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR?

KAYSERİ’DE TAZİYE EVLERİ VAKA SAYILARINI ARTIRIYOR

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli: “’Rahmetlinin ölüm yıl dönümü diyerek’ yemek yaptırıp toplanmalar görülüyor”

VAKA SAYISI ARTAN KÖY KARANTİNAYA ALINDI

CÜCÜN MAHALLESİ 10 GÜN BOYUNCA KARANTİNADA

SIHHAT PROJESİ KAPSAMINDA

KAYSERİ SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE 2 ARAÇ TAHSİS EDİLDİ

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ

AŞI ÇALIŞMALARINI YERİNDE DEĞERLENDİRDİ

KORONA VİRÜS AŞISI, 2. DOZDAN SONRA VİRÜSÜN BULAŞICILIĞINI AZALTTI

Toker: “Aşının 2. dozdan sonra virüsün bulaşıcılığını azalttığı ve bulaşsa dahi hastalığı çok hafif, hatta belirsiz semptomlarla geçirildiği saptandı”

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN KORONA VİRÜS AŞISI OLDU

VALİ GÜNAYDIN KORONA VİRÜS AŞISININ İLK DOZUNU YAPTIRDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BENLİ: "KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ TÜRKİYE'DE TEDAVİ BAŞARISINDA İLK 3'TEYİZ DİYEBİLİRİM"

"COVİD'İ KÜÇÜMSEDİĞİMİZ ZAMAN DARBEYİ YERİZ"

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli; Kayseri Şehir Hastanesi'nin Türkiye'de hem başarı hem de tecrübe anlamında ilk sıralarda olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, korona virüs ile mücadelede merak edilen soruları yanıtladı. Tecrübe ve başarı bakımından Kayseri Şehir Hastanesi'nin ilk sıralarda olduğunu aktaran Benli; "Kayseri Şehir Hastanesi Türkiye'de tedavi başarısında ilk 3'teyiz diyebilirim. Bu konuda hem Başhekimimiz Prof. Dr. İlhami Çelik hocam hem de ekibine ayrı bir parantez açmamız gerekir. Çok yakın takip ettiler, iyi gözlemlediler. Kendilerine göre tedavi şekilleri oluşturuldu. Hem başarı hem tecrübe anlamında Türkiye'de ilk sıralardayız. Şuan Ankara Şehir Hastanesi'nin tecrübesi ile bizim şehir hastanemizin tecrübesi kafa kafaya. Bu konuda iyi bir noktadayız. Hakikaten enteresan bir süreçten geçiyoruz. Bu virüste tek kişilik yoğun bakımlar, tek kişilik odalar, mümkün olduğu kadar izole edilmesi gerekiyor. Bu konuda en güzel yer şehir hastanesi" ifadelerini kullandı.

"Bedava olan kıymetsiz değildir"

Yurt dışından ücretli olan korona virüs ilaçlarının Türkiye'de hastalara bedava verildiğini kaydeden Benli; "Dağıttığımız anti viral ilacın dünyada 85 dolar civarında satış fiyatı var. Bizde bedava. Sağlık Bakanlığımız anlaşmasını yaptı, üretimini yaptırıyor, bedava dağıtıyor. Pozitif olup da kendilerine verildiği halde bu ilaçları kullanmayan kişiler, bu ilaç parayla verilmiş olsaydı kullanırlardı. Bedava olan şey kıymetsiz değil. Devlet vatandaşına olabildiğince sahip çıkmaya, tedavisinin arkasında durmaya çalışıyor" dedi.

"Covid'i küçümsediğimiz zaman darbeyi yeriz"

Bulaşların yüzde 81'inin aile içi olduğunun altını çizen Benli, yılbaşına dikkatleri çekerek kısıtlamalarda elde edilen kazanımların kaybedilmemesi gerektiğini vurguladı. Benli sözlerini şöyle sürdürdü;

Bizim pandemi bilincini oluşturmamız gerekiyor. Bu hem kendimize, hem çevremize hem de topluma olan görevimiz. Bulaşların yüzde 81'i aile içi. Böyle bir ortamda yaptığımız işle kime zarar vermiş oluyoruz? Virisi kaptığımız zaman annemize, teyzemize, halamıza, dedemize zarar vermiş oluyoruz. En büyük sıkıntı aile içi oturmalar. Biz, fabrikalarda başından beri ortak çalışma gerçekleştirdik odalarımızla, OSB başkanlarımızla. Organize sanayi bölgelerimizde herhangi bir yoğunlaşma olmadı. Şuan 8 ekibim günlük pozitif çıkan fabrikalara gidiyor, gözlemliyor, gerekirse numune alıp çıkıyorlar. Böyle bir çalışma ile fabrikalarda önüne geçtik ama aile içi oturmalar, kalkmalar, akşam sohbetleri, birilerini eve davet etmek? Yılbaşı geliyor, bu konuya çok dikkat etmek lazım. Hepimiz birilerini kaybettik değil mi? Bunu küçümsemeyelim. Covid'i küçümsediğimiz zaman darbeyi yeriz. Yılbaşında kontrollü gitmeliyiz ki bu oluşan ortamı devam ettirebilelim. Kısıtlamalardan elde ettiğimiz kazanımları kaybetmememiz lazım."