BEM-BİR-SEN´Lİ KADINLAR
MEHMETÇİKLER ÜŞÜMESİN DİYE ATKI VE BERE ÖRDÜLER…
Tarih: 13.2.2018 17:14:32/ 536okunma / 0yorum

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası -BEM-BİR-SEN Kayseri Şubesi Kadınlar Komisyonu üyelerin öncülüğünde  başlatılan  ´Mehmetçik üşümesin, anneler üzülmesin´ kampanyası  dahilinde güç birliği yapan  Kayserili  kadınlar ‘Zeytin Dalı´ harekatında  görev alan Mehmetçiklerimize   bere, boyunluk ve atkı örüp, içine koydukları  duygu yüklü mektuplar ve kete – çörek ile  birlikte cepheye  gönderdiler.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası -BEM-BİR-SEN Kayseri Şubesi Kadınlar Komisyonu üyelerin öncülüğünde  başlatılan  ´Mehmetçik üşümesin, anneler üzülmesin´ kampanyası  dahilinde güç birliği yapan  Kayserili  kadınlar ‘Zeytin Dalı´ harekatında  görev alan Mehmetçiklerimize   bere, boyunluk ve atkı örüp, içine koydukları  duygu yüklü mektuplarla birlikte cepheye  gönderdiler….

BEM-BİR-SEN Kayseri Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayten Uzak Özsoy  öncülük ettikleri ve Kayserili kadınların sevgi ve şefkatlerini  katarak maharetlerini sergileyerek  ördükleri     bere, boyunluk ve atkı örüp, içine koydukları duygu yüklü mektuplar Kahraman Türk Ordusu´nun askerlerine gönderdiklerini belirterek şunları kaydetti:  "Cephedeki kahraman Mehmetçiğimize bu kış şartlarında üşümesinler diye anne eli değmiş gibi bir örgü kampanyası başlattık. Kampanyamızın sloganı ´Mehmetçik üşümesin, anneler üzülmesin´ oldu. Bem-Bir-Sen Kadınlar Komisyonunun öncülüğünde başlattığımız kampanyamıza Büro Memur-Sen´li ve Bayındır Memur-Sen´li kadınlarımız hatta sokakta duyan kadınlarımızda destek vererek bereler, boyunluklar ve atkılar ördük. Her bir ilmek sevgiyle, her bir ilmek dua ile örüldü. Mehmetçiğimiz anne eli sıcaklığında yesin, anne özlemini bir nebze olsun gidersin diye kete ve börekler yaptık. Bunların hepsi cepheye taşınan birere mermidir" 
Video Tarihi: 13.2.2018 17:14:32
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: KADINLAR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL