KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANELERİ 775 KİŞİ AĞIRLADI

260 BİN ÖDÜNÇ KİTAP VERDİ

BU ARAÇ MELİKGAZİ'DE ÖRNEK, TÜRKİYE'DE TEK

TAZYİKLİ YIKAMA VE KUMLAMA ARACI

KOCASİNAN'DA SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Çolakbayrakdar, “Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturarak, yarınlara hazırlıyoruz.”

KAYSERİ’DE MEGİP KURUMLAR ARASI ORTAK ÇALIŞMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

İŞKUR İl Müdür Vekili Ayşe Ak: “Protokol ile bir adım öteye giderek süreci hızlandıracağız”

KOCASİNAN BELEDİYESİ MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI

32 DERSLİKLİ OKUL HIZLA YÜKSELİYOR

Mevlana Mahallesindeki 32 derslikli ilkokul inşaatı bütün iklim koşullarına rağmen hızla devam ediyor

BÜYÜKKILIÇ, ROMAN GENÇLERİ AĞIRLADI

ROMAN GENÇLER İLK KEZ KAR İLE TANIŞTILAR

AGÜ REKTÖRÜNDEN BÜYÜKKILIÇ'A VEDA ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ, SABUNCUOĞLU’NU MAKAMINDA KABUL ETTİ

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER’İN ACI GÜNÜ

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in annesi Fatıma Tamer hayatını kaybetti.

ŞEHİT ÖZGÜR ÇELİK VE ŞEHİT ALİ TAŞÖZ DUALARLA ANILDI

5 Şubat 2020 yılında Hakkari’nin çukurca ilçesinde şehit olan Özgür Çelik ve İdlip'teki operasyonda şehit olan Ali Taşöz dualarla anıldı.

YAHYALI BELEDİYE MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI YAPTI

3 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ŞAHİN’DEN ÇİFTÇİLERE TARSİM UYARISI

Şahin: “Üretici ve yetiştiricilerimiz TARSİM’in önemini ve gerekliliğini anlayarak ona göre tedbir almalı”

MUHASEBE HAFTASI KUTLANMAYA BAŞLADI

KSMMMO SEKRETERİ BAKİ GÜMÜŞOLUK: “MÜCBİR SEBEP HALİ GENİŞLETİLMELİDİR”

AK PARTİ VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ HAYVANLARI TELEF OLAN BESİCİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU

Tomarza ilçesinde çıkan yangında hayvanları telef olan besici için AK Parti İl Başkanlığı ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü girişimlerde bulundu.

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN PERSONELİNE TRAFİK EĞİTİMİ

‘Çalışma alanlarında alınması gereken trafik önlemleri ve uyulması gereken trafik kuralları" konulu eğitim düzenledi

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR AHİEVRAN’DA SAHA İNCELEMESİ YAPTI

Çolakbayrakdar, “Vatandaşlarımızın yaşamaktan keyif alacağı ve mutluluk duyabileceği bir Kocasinan inşa ediyoruz.”

Anahtar Kelimeler: BELLONA SANDALYE YATAK FABRİKASI
Gürkan Ofis Mobilyaları

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

TMSF yönetimindeki Erciyes Anadolu Grubu bünyesinde bulunan Bellona Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait Bellona-6 Sandalye ve Yatak Fabrikası törenle hizmete açıldı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki başya olmak üzere ilimiz protokolünün yoğun katılım gösterdiği açılışa ev sahipliği yapan Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF kayyumluğundaki şirketlerin aktif büyüklüğünün 70 milyar lira seviyesine ulaştığını vurgulayarak "Öz kaynak büyüklüğü hemen hemen 30 milyar liraya yükseldi, an itibarıyla istihdam sayısı 40 bin 403 olarak gerçekleşti." İfadesini kullandı.

TMSF yönetimindeki Erciyes Anadolu Grubu bünyesinde bulunan Bellona Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye ait Bellona-6 Sandalye ve Yatak Fabrikası'nın açılış töreni 1. Organize Sanayi Bölgesi 16. Caddede konuşlu hizmet binasında gerçekleştirilen açılışa Vali Şehmus Günaydın, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Hülya Atçı Nergis, Mhp Milletvekili Baki ERSOY, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Erciyes Anadolu Holding Ceo’su Alparslan Baki Ertekin, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti İl Başkanları, Stk Temsilcileri ve Meslek Odaları Başkanları iştirak etti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Muhiddin Gülal açılışta gerçekleştirdiği konuşmada 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetullahçı Terör Örgütü'ne aidiyeti ve iltisakı tespit edilen şahıslara ait bazı malların TMSF kayyumluğunda yönetilmesine karar verildiğini anımsatarak, kurumun 15 Temmuz'dan sonra eksen kayması yaşadığını vurgulayıp, TMSF'nin 38 ildeki 797 şirkette kayyumluğunu sürdürdüğünü hatırlatarak şunları kaydetti. "Bugün bu yapının aktif büyüklüğü 70 milyar lira seviyesine ulaştı, öz kaynak büyüklüğü hemen hemen 30 milyar liraya yükseldi, an itibarıyla istihdam sayısı 40 bin 403 olarak gerçekleşti. Biz devraldığımız andan itibaren 'Bu şirketler bize milletimizin emaneti, her biri milli servet, bu şirketlerde irtifa kaybı olmayacak, istihdam yaratmaya, katma değer üretmeye devam edecekler.' dedik. Biz basiretli tüccar anlayışla bu şirketleri 4,5 yıldır yönettik ve bunlar aktif olarak yüzde 60 seviyesinde büyüdüler. Bugün bizdeki yapının en büyüğü Erciyes Anadolu Holding. Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında 6 büyük grup şirketi olan, 9 farklı faaliyet alanında 30 şirketle faaliyet gösteren, 12 bin 697 çalışanı olan ve bünyesinde İstikbal, Bellona, Mondi, Hes Kablo gibi markalara sahip, yurt içinde ve dışında 2 bini aşkın geniş bayi ağı ve 140'tan fazla ülkeye ihracat kapasitesi bulunan devasa bir kurum."

Gülal, sözlerinin devamında Erciyes AnadoluHoldingin aktif büyüklüğünün 17 milyar lira seviyesini aştığına işaret ederek, "Gururla ifade edebiliyorum, devraldığımızdan bugüne kadar holdingimiz aktif olarak yüzde 90 seviyesinde büyüdü. 2020 büyümesi de hemen hemen yüzde 20'ye yakın gerçekleşti, Bu süreçte 13 milyar lirayı aşan ciro rakamına ulaştık. Bugün de TMSF kayyumluğu döneminde projekte edilen ve yatırımı gerçekleştirilen yepyeni bir tesisin açılışını yapıyoruz. Bugün açılışını yapacağımız Bellona-6 üretim tesisi, 50 bin metrekaresi kapalı alanda, toplam 75 bin metrekare alanda faaliyet gösterecek. 82 milyon lira tesis, 46 milyon lira makine tesisat yatırımıyla toplamda 128 milyon liralık yatırım bedeliyle projeyi gerçekleştirdik. 414 kişiye istihdam sağlayan tesis, tam kapasite çalışmaya başlayınca 600 kişiye ilave istihdam sağlayan fabrika haline gelecek. Yıllık 480 bin adet yatak ve 420 bin adet sandalye kapasitesine sahip. Halihazırda 20 milyon 500 bin lira, tam kapasiteye geçince aylık 40 milyon lira ciro üreten kuruluş haline gelecek. Biz bu şirketleri yönetirken yatırım ihtiyacı varsa yatırım yapmaktan zerre tereddüt göstermedik." şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, üç organize sanayi ve bir serbest bölge ile Kayseri'nin ekonomiye önemli katkı sağladığını dile getirdi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise TMSF yönetimindeki fabrikanın yüzde 90 büyüme kaydetmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Yönetirken başarı elde etmek hiç kolay değil. Pandemi döneminde böyle bir tesisi açabilmek kolay değil." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ‘da Türkiye'nin sanayi ve endüstriyel büyümesine salgın döneminde devam ettiğini vurgulayarak, böyle bir dönemde bu açılışın istihdam açısından çok değerli olduğunun altını çizdi.

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş da Kayseri'nin 2020'de 2,6 milyar dolarlık ihracat sınırını aştığını ve ihracatta yeni hedeflerin ve ufukların var olduğunu gösterdiğini vurgulayarak "Eski bir ekonomi bakanı olarak diyorum ki artık ürünlerimizin marka değerini daha da üst seviyelere çıkarmamız gerekir, kilo başına 1-1,5 dolarlık ihracatla rekabet etmemiz o kadar mümkün değil. Özellikle mobilya sektöründe kilo başına ihracat rakamlarımızı daha üst seviyelere çıkarmamız lazım. Markamızı ağırlaştıracak yolları araştırmamız, bulmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Açılış törenine katılan bir diğer önemli isim AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise, " Buralar veballi yerler. Doğru gayret edene bizim duamız var. Bulunduğumuz coğrafyamız çok önemli bir konumdadır. Bu coğrafyada güçlü olmak zorundayız. Güçsüz olursak yok olur gideriz. 18 yıllık iktidarımızda birçok şey yaşadık. İlk dönemlerinde Cumhuriyet mitingleri, Danıştay saldırısı, parti kapatma davaları, gezi olayları ve 15 Temmuz hareketi. Bütün bu zorluklara ve şeytan taşlamalara rağmen bu ülke iyiye gidiyor. Cumhurbaşkanımız her hafta temel atmaya ya da açılışa gidiyor. Pandemi döneminde de gördük ki sağlık alanında en başarılı ülke biziz" ifadelerini kullandı.

Vali Günaydın ise, “Ülkemizin güçlü bir ekonomiye sahip olması çok önemlidir. Bunun için de böyle yatırımlara ihtiyacımız var. Daha fazla üretim, istihdam ve ihracat için böylesine önemli tesisler ve yatırımlar hepimizi mutlu ediyor. Bunların sayısını artırmamız lazım. "diye konuştu.

Konuşmaların ardından fabrika hizmete açıldı, davetliler fabrikayı gezdi.