KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİSPOR PARÇALANDI ALANYA 6-3 KAYSERİSPOR

KAYSERİSPOR-SEYİT ARASINDAKİ ANLAŞMA

BELLONA KAYSERİ, İLK MAÇTA MAĞLUP

KOCASİNAN’IN MASA TENİSİ TAKIMLARI

MELİKGAZİ FUTBOL OKULU KAPANIŞ TURNUVASIYLA SONA ERDİ

KAYSERİSPOR’DA ALANYA MESAİSİ DEVAM EDİYOR

SÜPER LİG’DE 9. HAFTA HAKEMLERİ AÇIKLANDI

TALASGÜCÜ’NÜN FİKSTÜRÜ BELLİ OLDU

EUROCUP’TA DAĞILDIK

KAYSERİSPOR’DA TEK HEDEF GALİBİYET

TALASGÜCÜ’NDE AFYON KAMPI SONA ERDİ

ŞAMPİYONLUK İÇİN YOLA ÇIKTILAR

KAYSERİSPOR, HAZIRLIK MAÇINDA GALİP

KAYSERİSPOR’DA UĞUR DEMİROK’UN KORONA TESTİ POZİTİF

BELLONA KAYSERİ BASKETBOL, AVRUPA MAÇINA HAZIR

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BELLONA KAYSERİ’NİN SPONSORLUĞUNA TMSF ENGEL Mİ?

AVRUPA’DA MÜCADELE EDEN TEMSİLCİMİZİN KAPANMASI GÜNDEMDE

Bellona Kayseri Basketbol mali sıkıntılar nedeniyle yeni sezonda daha büyük zorluklar yaşıyor. Bellona Kayseri Basketbol’un yeni dönem sponsorluk anlaşması yapmaması kafalarda soru işaretleri oluşturuyor. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndaki yönetim değişimiyle durma noktasına gelen anlaşmaya istinaden Kayseri kamuoyunda ‘TMSF mi engel oluyor?’ sorusu akıllara geliyor. 

Kadınlar Basketbol Süper Lig’inde ilimizi ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil eden ve Avrupa’nın en iyi 14 takımından birisi olarak gösterilen ekiplerden Bellona Kayseri Basketbol, 3-4 yıldır yaşadığı maddi sorunları tam anlamıyla sonlandıramadı ve sponsorluk krizi ile mali anlamda yeni bir krizin eşiğine geldi. 

Bellona ismiyle mücadele eden Kayseri Basketbol, yeni sezonda bu sponsorluktan yararlanamayacak gibi görünüyor. Hali hazırda Avrupa’da ön eleme maçlarına çıkan Kayseri Basketbol, Bellona ile sponsorluk anlaşmasını yenileyemedi ve Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’nun üst kademesinde yaşanan değişim de şimdilik bu sorunu gidermeye çare olmadı. Kulübün bu süreçte acil ihtiyaçları olması ve Avrupa’da katılacağı tur maçları öncesinde yöneticiler kendi imkânları ile masraflara çözüm bulsalar da oyuncuların alacaklarının hala ödenememesi büyük problem olarak karşılarına çıkıyor. Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu’nda yaşanan süreçten sonra hala üst makamların Kayseri’de spora bakış açısındaki bu sorunun çözümü için siyasetinde bilgisi olmasına karşın, hala ses çıkmaması kamuoyunda TMSF Kayseri’ye engel mi sorusunu akıllara getiriyor.

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu üst yönetiminin bekleyişte olması, kararları uygulayacak olan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin’in de elini kolunu bağlamış gibi görünüyor. CEO Alpaslan Baki Ertekin’in daha önceki çalışmalarda spora verdiği desteğin aynısının devamını bekleyen Kayseri kamuoyu, atılacak adılar konusunda TMSF üst yönetiminin elini çabuk tutulması gerektiğini ve kulüplerin kapanmadan önce çözüm üretilmesi gerekliliğini ifade etmeleri, Bellona Kayseri basketbol açısından hayati önem taşıyor. 

Yaşanan bu süreç değişmez ve sponsorluk anlaşması devam etmezse, ülkemizin ve Avrupa’nın gözde kulüpleri arasında yer alan Bellona Kayseri Basketbol, Avrupa maçlarının ardından kapısına kilit vuracak ve tarihin tozlu sayfaları arasında yerini alacak.

Haber: Mustafa Gürbüz - Şevket Tekin