KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’İN KARLA MÜCADELE EKİPLERİ, 35 MAHALLE YOLUNU DAHA ULAŞIMA AÇTI

7 NOKTADA GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ’NDE BİR İHTİYAÇ DAHA GİDERİLDİ

PALANCIOĞLU, F. İMAMOĞLU DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE VATANDAŞ MUTLU VE HUZURLU

SEYRANİ ’DE DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

15 GÜNDE 12 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

2020’DE 463 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

DÜNYA, BÜYÜKŞEHİR TV İLE KAYSERİ’Yİ ‘CANLI’ İZLİYOR

360 DERECE PANORAMİK KAMERALARLA KAYSERİ VE ERCİYES CANLI İZLENEBİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR: MEZARLIK YERİ SIKINTIMIZ YOK

CENAZE NAKİL VE DEFİN İŞLEMLERİ ÜCRETSİZ

BAŞKAN ÖZKAN ALTUN KCETAŞ BÜNYAN İŞLETME ŞEFLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

ALTUN ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN GÜRPINAR'A MAHALLE FIRINI

PALANCIOĞLU: FIRINLARDA EL YAPIMI EKMEKLER, YÖRESEL YEMEKLER YAPILIYOR

AVRUPA KAYSERİLİLER BİRLİĞİ UZAKTAN EĞİTİME 'TABLET' DESTEĞİ VERDİ

POLAT, 60 ADET TABLET HEDİYE ETTİKLERİNİ DUYURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN YALÇIN’DAN EĞİTİME 1000 TABLET ARMAĞANI

TALAS HİZMETTEN HİZMETE KOŞUYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın eğitime desteği sürüyor. Uzaktan eğitimden yararlanamayan Talaslı öğrencilere yönelik hazırlanan 1000 adet tablet, düzenlenen törenle teslim edildi.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra milletvekilleri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, meclis üyeleri, davetliler ve eğitim camiası ile öğrenciler katıldı.

“EĞİTİM GELECEĞE YÖN VERİR”

Programın açılış konuşmasını yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, toplamda bin 500 adet tablet desteği sağlayacaklarını ifade ederek bunun 1000 tanesinin Talaslı öğrencilere, kalan 500’ünün ise il genelinde dağıtımı yapılacak olan kampanyaya destek olarak verileceğini söyledi.

 “Yerel yönetimler olarak kendi düzeyimizde eğitimin içinde yer almalıyız, biz de bunu içselleştirdik.” diyen Başkan Yalçın, geleceğe yön verecek en önemli etkenin eğitim olduğuna dikkat çekti ve bunun için de nitelikli eğitim almış kaliteli bireyler yetiştirmek gerektiğine vurgu yaptı.

GECE GÜNDÜZ EĞİTİME YATIRIM

Göreve geldiği günden bu yana eğitim ile ilgili başlattığı projeler ve tamamlanan yatırımlar ilgili de konuşan Başkan Yalçın, gece gündüz eğitim ile ilgili projeler planladıklarını ve bunların hayata geçirilmesi için gereken çalışmaları yapmaya devam ettiklerini kaydetti. Yapılan projeleri kısaca anlatan Başkan Yalçın, “En yakın örneği geçen hafta açtığımız 7/24 kütüphanemiz. Kütüphanemizden bugüne kadar 14 bin kişi yararlandı. Yine bugüne kadar 12 tane okulun temelini attık ve bir kısmını da eğitim-öğretime açtık. Bunların yanında yapacağımız millet bahçesi içerisinde yine 3 adet okulumuz da yer alacak. Bunlara ek olarak göreve geldiğimiz günden beri ilçemizdeki bütün okulların bakım onarım çalışmalarını yatık. Pandemi öncesi ve pandemi sırasında okullarımızın hijyenini de sağlıyoruz. Evde kalmak zorunda olduğumuz zamanlarda çocuklara 30 bin adet kitap dağıttık.” dedi.

“ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN GÖRÜNMEYEN HİZMETLERİ SAYMAKLA BİTMEZ”

Daha sonra kürsüye gelen Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celaleddin Ekinci, Başkan Yalçın’ın öğretmen yönüne atıfta bulunarak, şunları söyledi: “Burada, her alanda eğitime, okullara, öğrencilere destek sunan Talas Belediyemizin öğretmen başkanı Mustafa Yalçın’ın öncülüğünde bin öğrencimizi tabletleriyle buluşturacağız. Bunlar görünen hizmetleri, bunların yanında görünmeyen pek çok hizmeti var. Bundan dolayı kendilerine teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

Törende daha sonra söz alan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da Başkan Yalçın’ın yaptığı hizmetlerden övgüyle söz etti. “Talas’ımız hizmetten hizmete koşuyor” diyen Başkan Büyükkılıç, “Talas’ımızın deneyimli, çalışkan, azimli, değerli başkanı Mustafa Yalçın Başkan’ımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

VEKİLLERDEN BAŞKAN YALÇIN’A ÖVGÜ

Törende konuşan AK Parti ve MHP Kayseri Milletvekilleri Başkan Yalçın’ın yaptığı hizmetlerden övgü dolu sözlerle bahsetti. “Pandemi döneminde böyle bir hizmete imza atmak çok anlamlı.” diyen MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Başkan Yalçın’a eğitimin yanında durduğu için teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Milletvekili İsmail Tamer de Başkan Yalçın’a teşekkür ederek, “Bugün burada değerli başkanımız Mustafa Yalçın’ın bir güzel hizmetine daha şahit oluyoruz. Mustafa Yalçın Başkanımın açmış olduğu kütüphaneyi okuma adına verdiği katkıyı ifade ederek kendisine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da “Talas’ta birçok alanda önemli yatırımlar yapılıyor ama en önemlileri ve güzel olanları da eğitime yapılan yatırımlardır. Böylesine hayırlı ve güzel organizasyonu gerçekleştiren, eğitimin aşığı Başkan Yalçın’a teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“GAYRETİNE VE ÇALIŞMALARINA ŞAHİDİZ”

Programda son konuşmayı yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Başkan Yalçın ile birlikte çalıştığı dönemlerden söz ederek, “Başkan Yalçın, 20 seneye yakın birlikte mesai yaptığımız bir kardeşimizdir. Gayretine, dürüstlüğüne, vatanseverliğine, çalışmalarına şahidiz. Hiç tanımadığı illerde terör tehdidi altında halkına hizmet için gece gündüz çalıştı. Mustafa Bey, gündüz bizimle belediyede çalışır akşam da kitap meclislerinde buluşur.” dedi.

Başkan Yalçın’ın belediye başkanlığı döneminden de övgüyle söz eden Özhaseki, şunları söyledi: “Belediye başkanlığı döneminde de görüyoruz zaten. Açtığı kütüphaneden, okullarda yaptığı hizmetlerden de birebir şahidiz. Bu güzel hayırlı toplantı vesilesiyle Mustafa Yalçın Bey’e teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından tabletler, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ