KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN YALÇIN TARIMA KATKILARINI ANLATTI

HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu tarafından tele konferans yöntemiyle düzenlenen toplantıya katıldı. Başkan Yalçın burada, ilçe genelinde yaptıkları tarımsal faaliyetleri anlattı.

Toplantıya Bakan Yardımcısı Aksu’nun yanı sıra Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, Hülya Nergis, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer ve Baki Ersoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile ilçe belediye başkanları, bakanlık genel müdürleri ve oda başkanları katıldı.

“HER ZAMAN ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ”

Talas’ta yapılan tarımsal faaliyetler hakkında bilgiler veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın çitçinin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, “İlçemiz topraklarının %80’i tarım alanı. Yaklaşık 455 bin dekar alan işleniyor. Biz de bu toprakların daha verimli kullanılması için sürekli olarak çiftçilerimizle görüşüyoruz. Koyun yıkama banyoluğu, anıza direkt ekim makinesi, taş toplama makinesi, kompost karıştırma makinesi ve çiftlik gübresi (kompost) dağıtma römorku gibi desteklerin yanı sıra eğitim programları, fuar gezileri gibi yönlendirici faaliyetlere de imza atıyoruz. Son olarak da alternatif ürün ekimini teşvik etmek amacıyla 9 ton kuru fasulye, yeşil mercimek ve nohut tohumu desteği sağlıyoruz. Bugün de anıza ekim makinesi ile ilk ekimler gerçekleştirilecek” dedi.

MADEN OCAKLARINA ÇÖZÜM İSTEDİ

İlçedeki 14 kırsal mahallede 41 maden ocağı olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçın, bu maden ocaklarının taşımacılık faaliyetlerinin tarım arazilerine zarar verdiğini kaydederek yetkililerden çözüm beklediklerini ifade etti.

Başkan Yalçın son olarak da ilçede besicilik faaliyeti gösteren toplam bin 515 işletmede yaklaşık 35 bin küçükbaş ve büyükbaş hayvan olduğunu belirterek buradan elde edilen ahır gübrelerinin kompost haline getirilip fenni gübre yerine kullanılması için çalışma yapılmasını önerdi.

ELEKTRİKLİ TRAKTÖR TALEP ETTİ

Başkan Yalçın konuşmasının son bölümünde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtımı yapılan elektrikli traktörün seri üretime geçmesiyle birlikte 1 adedinin Talas Belediyesi makine parkına dahil edilmesini talep etti.