KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, “BU MİLLETE TUZAK KURAN VESAYETÇİLERİ TOPRAĞA GÖMDÜK”

“MİLLETİMİZİN DERDİ, BAŞIMIZIN ÜSTÜNEDİR”

SAADET KAYSERİ KADIN KOLLARI’NDAN SU TASARRUFU VURGUSU

HEP BİRLİKTE TASARRUF SAĞLAMALIYIZ

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN TOK KONGRE ÖNCESİ DURUM DEĞERLENDİRMESİ YAPTI

“YÜRÜYEN DEĞİL KOŞAR ADIM İLERLEYEN BİR TEŞKİLAT OLACAĞIZ”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ(MHP) KAYSERİ İL BAŞKANI SERKAN TOK, 20 EYLÜL PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK 13. OLAĞAN İL KONGRESİNDEN ÖNCE YAPTIĞI DEĞERLENDİRMEDE, “YÜRÜYEN DEĞİL KOŞAR ADIM İLERLEYEN BİR TEŞKİLAT OLACAĞIZ” DEDİ.

Kongre döneminin sorunsuz ilerlemesini Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin tecrübelerine borçlu olduklarını söyleyen Serkan Tok, “Biz bundan yaklaşık 35 gün önce Ağustos’un 15 ile 16’ında 16 kongremizi gerçekleştirdik.8 ilçenin kongresini Cumartesi günü, 8 ilçeninkini de Pazar günü yaptık. 2 gün içerisinde 16 kongre yapmak Türkiye de bir ilktir. Bunu da bize rabbim nasip ettirdi. Tabi bunu 2 güne sığdırmamızın nedeni ise gündemimizde olan pandemi. İnsanlarımızı her hafta bir ilçeye götürüp orada yormak, orada covid ile alakalı belirli bir sıkıntı görmesini istemedik. Başlarına bizde bir dert açmayalım dedik. Hızlı mobil bir uygulamayla, 2 gün içerisinde Kayseri de gibi tüm ilçe kongrelerini gerçekleştirdik. Bunları yaparken, aday olmayı düşünen arkadaşlarımız tabi ki aday oldular. O arkadaşlarımızı ikna ettik ve aynı liste içerisinde, aynı çatı içerisinde birlik, beraberlik ve bütünlük ilkesi içerisinde kongrelerini gerçekleştirmelerini sağladık. Böylece küskünlük olmadı, dargınlık oluşmadı. Biz de artık evimizde oturalım köşemize çekilelim mantığı oluşmadı. Demokrasi ve çok adaylılık bazen iyidir, bazen de kötüdür. Şöyle kötüdür, kaybeden arkadaşımız yönetimiyle beraber köşesine çekiliyor veya kırılıyor, üzülüyor. Partiye gelmiyor, uğramıyor ve enerjisini başka alanlarda harcıyor. Biz ona müsaade etmedik. Enerjilerini parti içerisinde, partilerine, davalarına ve ilçelerine harcamalarına bir ön ayak oluşturduk. Bunu da tabi ki kıymetli büyüğümüz, Genel Başkanımızın tecrübelerine borçluyuz. O ölçüde bu 16 kongreyi gerçekleştirdik” dedi.

“Kongre kurallar ve önlemlerle gerçekleşecek”

Serkan Tok, yapılacak kongrenin pandemi süreci tedbirlerine uygun bir şekilde gerçekleşeceğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“İlçelerimizi bu noktada gerçekten covidin tavan yaptığı dönemlerde onlara da uyarak gerçekleştirdik. Nasıl uyduk dersek, ateş ölçerlerle kongremize delegelerimizi aldık. Delege haricinde fazla kimseyi misafir olarak almadık. Tabi maske önemliydi. Maskelerini takmalarını istedik, kimseyi maskesiz de almadık. Kongre esnasında sosyal mesafenin uygunluğunu oluşturduk. Yine biz bu ölçüde ayın 20’sinde gerçekleştireceğimiz 13. Olağan İl Kongresinin de aynı ölçülerde gerçekleşmesini istiyoruz. Bugün itibari ile elimizde ateş ölçerlerimiz mevcut, bin adet maskemiz mevcut ve gelen herkese maskelerini de vereceğiz ve takmalarını da sağlayacağız. Girişte birçok yere el dezenfektanları koyacağız. Ve önemli köşelere stantlı el dezenfektanlarını koyacağız. Dolayısıyla bugün bir sıkıntının, başka bir sıkıntıya yol açmaması için covid ile alakalı bütün tedbirlerimizi aldık. Oraya İl Sağlık Müdürlüğünden bir ekip istedik, tedbir amacıyla. İnşallah biz elimizden gelen bütün tedbirleri yerine getirdik, getireceğiz de cumartesi günü de orayı sağ olsun Melikgazi Belediye Başkanımız kongrenin yapılacağı alanın dezenfekte edileceğini covide uygun temizliğinin yapılacağını söyledi kendilerine teşekkür ediyoruz. Tabi daha sonrasında yapılacak tek şey orada arkadaşlarımızla buluşup 13. Olağan Kongrenin yapılması kalıyor.”

“Yürüyen değil koşar adım ilerleyen bir teşkilat olacağız”

Yeni yönetim listesi ile Kayseri’ye güzellikler katmak için koşar adım ilerleyeceklerini söyleyen Tok, “Kıymetli büyüğümüz Genel Başkanımızın, kültürüne uygun, teşkilat yapısına uygun, teşkilatında kendi töresine uygun bir kongre gerçekleştireceğiz. İnşallah birlik, beraberlik, bütünlük içerisinde geleceğin Türkiye’sinde daha güçlü bir yapıda olmak amacıyla, ittifakın şartlarına uygun, Cumhur İttifakına uygun ve yakışır bir şekilde biz kongremizi gerçekleştirip, önümüze tekrardan bir çalışma takvimi alacağız. Bu çalışma takviminde neler olacak, Kayserimizin sorunlarıyla ilgili görüşlerimiz, Kayserimizin sıkıntılarıyla ilgili fikirlerimiz gerekli mecralara iletilecek. Daha hızlı çalışacağız. Yeni bir enerji, yeni bir heyecanla arkadaşlarımız daha hızlı çalışacaklar. Çünkü bugün, artık öyle bir zamandayız ki durduğunuz an düşüyorsunuz. Biz MHP İl Teşkilatı olarak, adım atmayı bırakın koşar bir teşkilat olmayı, mobil hızlı bir teşkilat olmayı hedefliyoruz. Arkadaşlarımıza, misafirlerimize, vatandaşlarımıza çözüm odaklı bir il teşkilatı olmayı hedefliyoruz. Çözüm yapamasak bile onlara hizmet etmeyi düşünen, onlara geldiklerinde sıkıntılarına bir çare olmayı düşünen teşkilat olmayı düşünüyoruz. Zaten bizim geleneğimiz böyle. Bundan sonra da burada sıkıntılara, sorunlara çözüm odaklı, gelen misafirlere de arkadaşlarımızla beraber yardımcı olabilmek için elinden geleni yapan, hizmet esasına dayanan bir teşkilat olmak istiyoruz amaç budur. Rabbim inşallah bunları bize nasip eder, vatandaşlarımıza, Kayserimizde hizmette bizi mamur kılar ki biz bu anlayış içerisinde yetiştik. Şehrimize güzellikler katmak da hedefimiz” dedi.


Haber Kaynak : İHA