KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Başkan Palancıoğlu Müsiad’ı ziyaret etti

Cırgalan Aile Sağlık Merkezi hizmete hazır

Oruçreis’de kura günü belli oldu

Kar kalınlığı 20 santime ulaştı

Büyükkılıç kar temizleme çalışmalarını denetledi

Hamile ve engelli çalışanlar izin yapıyor

Kayseri'de kapalı yol kalmadı

Erciyes'te kar kalınlığı 1.50 metreye ulaştı

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN PALANCIOĞLU MEMUR-SEN ENGELLİLER KOMİSYONU İLE BİR ARAYA GELDİ

 

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Memur-Sen Kayseri İl Temsilciliği tarafından Dünya Engelliler ve Farkındalık Günü sebebiyle düzenlenen programa katıldı. Etkinliğe, engelli sendika üyeleri de katıldı.

Düzenlenen kahvaltıda Engelliler Komisyonu Başkanı Hayriye Ayverdier, dünya nüfusunun yüzde 15'ini engellilerin oluşturduğunu söyleyerek şunları kaydetti…"Ülkemizde toplam nüfusun iş gücüne katılımı yüzde 50,3 iken engelli nüfusun işgücüne katılımı yüzde 22 civarındadır. Kamuda yaklaşık 60 bin engelli personelimiz memur kadrosunda çalışmakta. Engellilerin sosyal, kültürel, ekonomik, çalışma başta olmak üzere hayatın her alanında ayrımcılığa uğramadan var olabileceği, engellerle karşılaşmadan daha erişebilir ve daha saygın şartlarda yaşayacağı bir düzeni sağlamak hepimizin asli görevidir.

 

 

 

Melikgazi Belediyesi olarak engelli vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Başkan Palancıoğlu da şöyle konuştu… “3 Aralık Dünya Engelliler Günü olduktan sonra farkındalık daha da arttı diye düşünüyorum. Şuanda çok şükür engelli kardeşlerimiz normal bir birey gibi hayatına devam ediyor. Bizde belediyeler olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hayatı paylaşmak için bir engel yok diye düşünüyorum. Hükümetimizin de sağlamış olduğu imkanlar var. Bugün hepimiz sağlıklı bile olsak yarın hepimiz bir engelli adayıyız. Asıl mesele fiziki engel değil kalplerdeki, zihinlerdeki engelleri aşmaktır. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun bilincinde olmak lazım. Burada emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kayseri Memur-Sen Başkanı’mız Aydın Kalkan'a Hayriye Hanım’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.