KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Karlı yolları aşıp, aşılıyorlar

112 ekipleri paletli ambulanslarla kar-kış dinlemedi hastaların imdadına yetişti

COVİD 19 vaka sayısı yine pik yapma yolunda

Kayseri Şehir Hastanesi’nde ilk

Develi Yeni Devlet Hastanesi hasta kabulü için son aşamaya geldi

Yahyalı Devlet Hastanesi’ne yeni birimler

Kayseri'deki depremin ardından 8 kişi hastaneye başvurdu

COVİD 19 vakaları Kayseri’de de tırmanışa geçti

Hava ambulansı ile 219 hasta taşındı

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli’ye TÜBA’dan Ödül

Kuruyemiş ve baharat kapalı ortamlarda satılacak

Taraftarlar için aşı çadırı kurulacak

‘Sağlıkta Şiddet’ mercek altına alındı

Karnından 9 kilo ur çıkarıldı

 “TÜRKOVAC” ekibine şükran ziyareti

Turkovac'a yoğun ilgi

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN ÖZTÜRK ÇOCUK HASTA ODASININ AÇILIŞINI YAPTI

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Yahyalı Devlet Hastanesi’nde hayırseverler tarafından tefriş edilen çocuk hasta odasının açılışını gerçekleştirdi.

Hayırseverler Ayşe ve Mustafa Patur çifti tarafından tefriş edilen Çocuk Hasta Odasının açılışına Başkan Esat Öztürk’ün yanı sıra Yahyalı İlçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Yahyalı İlçe Müftüsü İbrahim İkbal, Yahyalı İlçe Sağlık Müdürü Yusuf Doğan, Yahyalı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muhammed Mustafa Özdemir, Hastane İdari ve Mali İşler Müdürü Duran Araç ve hayırseverler katıldı.

Açılışta konuşan Başkanı Öztürk hayır severlere şükranlarını sunarak şunları  kaydetti “Yeni hizmete giren 75 yataklı Devlet Hastanemizde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımıza, Sağlık Bakanımıza ve bakanlık bünyesinde çalışan tüm sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyorum. Yahyalı manevi iklimin yoğun olduğu, güzel insanların yaşadığı, hayırseverleri ile anılan bir ilçe. Çocuk hasta odasını çocuklara uygun bir konseptle tefriş eden hayırseverlerimize ve buna yardımcı olan başhekimimize ve müdürlerimize yürekten teşekkür ediyorum. Hayırseverlerimize teşvik olması açısında bu tür çalışmaları önemli buluyorum. Yeni hastanemize de bu tür güzellikler yakışır. Özel hastanelerde olmayan konforu biz ilçemizde görüyoruz. Ben, emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca hastanemizin diğer birimlerine katkı sağlayan iş adamlarımızı da şükranlarımızı sunuyorum. Sağ olsun devletimiz her türlü ihtiyacımızı karşılıyor ama hayırseverlerimizde buna güzellikler katıyor.”

Yahyalı Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Muhammed Mustafa Özdemir’de hayırsever çifte teşekkür etti.