KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

TEMMUZ’DA KAYSERİ’DEN 234.5 MİLYON DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

İHRACATIMIZ TOPARLANIYOR

ÖZCAN, İHRACAT VERİLERİNİ DETAYLANDIRDI

İHRACATTA PANDEMİ ETKİSİ GÖRÜLÜYOR

KAYSERİ ŞEKER’DEN EKONOMİYE CAN SUYU

ÇİFTÇİYE 68 MİLYON LİRA SULAMA VE BAYRAM AVANSI ÖDENDİ

KONUT SATIŞLARI REKOR KIRDI

KAYSERİ’DE SATIŞLAR YÜZDE 34 ARTTI

BAĞLAMIŞ’TAN KURBAN AÇIKLAMASI

KURBANLIK KONUSUNDA SIKINTI YAŞAMAYACAĞIZ

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARINDA YÜZDE 15 ARTIŞ ÖNGÖRÜLÜYOR

GALERİCİ AHMET YURTLU: KISA VADEDE ARABA ALMAYI DÜŞÜNENLER ÇABUK DAVRANMALI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG İSO İLK 500 GİREN ŞİRKETLERİNİ TANITTI

“Başarının gerçek mimarları bu şirketlerin genel müdürleridir”

İŞVERENE İSTİHDAM TEŞVİKİ ARTIRILDI

PROJENİN SÜRESİ 6 AY UZATILDI

İSO İLK 500’DE 15 KAYSO ÜYESİ FİRMA YER ALDI

BÜYÜKSİMİTÇİ’DEN FİRMALARA TEBRİK

NURSAÇAN’DAN İSO 500 DEĞERLENDİRMESİ

15 FİRMA İLK 500’DE YER BULDU

BAŞKAN AKAY TOKAT’TA

BUĞDAY İLE KOYUN GERİSİ OYUN

KOCASİNAN'DA 'TEMİZ TARLA, TEMİZ ÜRÜN' KAMPANYASI BAŞLATILDI

AMAÇ, ÜRETİMDE KALİTEYİ ARTIRMAK

KTO’DA TURİZM SEKTÖRÜ KREDİLERİ KONUŞULDU

TURİZM TEMSİLCİLERİ İLE KAMU BANKALARI KTO’DA TOPLANDI

HAVALAR ISINDI MEYVE FİYATLARI DÜŞTÜ

KAYISININ KİLOSU 10 TL’DEN SATILIYOR

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KKTC KANAL T’DE ‘TURİZMİ’ ANLATTI

KARAMUSTAFA: TÜRKİYE, TURİZM SEKTÖRÜYLE, GÜÇLÜ VE LİDER BİR ÜLKE KONUMUNDADIR

DAĞITIMI YAPILAN TOHUMLAR BOY VERDİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN TALİMATINI YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ”

BAŞKAN GÜLSOY REEL SEKTÖRÜN SORUN VE TALEPLERİNİ BAKAN VARANK’A AKTARDI

YAKINACAK DEĞİLİZ, YEKİNECEĞİZ

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla yapılan video konferans toplantısında reel sektörün sorun ve taleplerini aktararak ‘Kayserili olarak yakınacak değiliz, yekineceğiz’ Ancak, pandemiden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi ve sanayicimizin Ankara’dan beklentilerine sıcak bakılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla Kayseri ekonomisi ve sanayi sektörünün durumu masaya yatırıldı. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda, kurumların yatırımları, projeleri ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle ilgili konular görüşüldü.

Bakan Varank, toplantıda kendisine iletilen konularla ilgili görüşlerini dile getirdi, yatırımlar ve projeler noktasında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Toplantıda konuşan KTO BaşkanıGülsoy, Hükümet tarafından iş dünyası için bugüne kadar yapılan çalışmalardan dolayı Bakan Mustafa Varank’a teşekkür etti. Başkan Gülsoy,  şehrin ekonomisi ve sanayi sektörünün genel durumu hakkındaki kısa değerlendirmesinin ardından, özellikle pandemi sürecinde yaşanan sıkıntıları ve sektörel anlamda karşılaşılan zorlukları dile getirdi.

‘Kayserili olarak yakınacak değiliz, yekineceğiz’ diyen Başkan Gülsoy, bu süreçte yatırım ortamının iyileştirilmesi için yapılacak çalışmaların büyük önem taşıdığını vurguladı.

Başkan Gülsoy, Bakan Varank’a Kovid-19’un işyerleri için meslek hastalığı olarak kabul edilmemesi gerektiğine işaret ederek, “TBMM’nin açılmasından bir torba yasaya bu endişemizi giderecek bir madde eklenmesi ve bunun kanun haline getirilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Gülsoy, yeni süreçte başta KOBİ’lerimiz olmak üzere pandemiden etkilenen sanayicimize AR-GE, inavasyon, tasarım, e- ticaret, verimliliği artırma,yeni pazarlara ulaşma gibi alanlarda teşvik edilmesini beklediklerini ifade etti.

Kayseri girişinde kurulması planlanan Lojistik Köy’ün ihalesinin yapılmadığına vurgu yapan Başkan Gülsoy,  “Mutlaka şehrin girişindeki Boğazköprü-OSB demiryolu bağlantısı ile Kayseri Mersin demiryolu taşımacılığının iyileştirilmesi gerekiyor.” dedi.

Yatırım Havzası konusunda da taleplerde bulunan Başkan Gülsoy, Kamu teşvikli bazı yatırımlar başta olmak üzere, özel sektöründe  artık Marmara Bölgesine değil, İç Anadolu Havzası dediğimiz Kayseri ve çevresindeki 20 kadar ili kapsayan alanda yatırıma yönlendirilmesinin teşvik edilmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Başkan Gülsoy, KOSGEB, TUBİTAK ve Kalkınma Ajansları’nın da pandemisonrasında   yeni hedefler  gösterecek projelere maddi manevi katkı vermesini beklediklerini ifade etti.

Toplantıda pandemi sürecinin sanayi kuruluşları üzerindeki etki ve sonuçları tüm yönleriyle ele alınarak değerlendirildi, yeni normalleşme sürecinde yapılması gerekenler istişare edildi.

Gülsoy, şehrimize olan ilgisinden dolayı Bakan Varank ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, tedbirleri elden bırakmadan bilinçli bir normalleşme ile daha güzel günler göreceğimizi ve ekonomimizin de daha iyiye gideceğini temenni ettiğini söyledi. 


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ