KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Tatar KTO’da Basın mensupları ile buluştu

Kayseri’den yavru vatan KKTC’ye özel hediye

Ersin Tatar'dan 'Kayseri' övgüsü

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar sanayicilerle buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ‘Fahri Doktora’ diploması verildi

Bünyan Belediyesi kapalı mahalle yolu bırakmadı

Talas’ta her noktada kış çalışması

Organik tarıma giriş eğitimi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR 18 MESLEK ODASI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Başkan Çolakbayrakdar: “Ortak akıl ile daha güzel bir şehir inşa edeceğiz”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Akademik Meslek Odaları İstişare Toplantısı kapsamında 18 meslek odası temsilcileriyle bir araya geldi. Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri Belediyeciliğini ileri bir noktaya taşımak için ‘Ortak aklı’ daha fazla harekete geçirerek, daha modern bir şehir inşa edeceklerini söyledi.

Kocasinan Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleştirilen ilk toplantıda; oda temsilcileriyle tek tek sohbet edip, talep ve önerilerini dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşlara daha güzel ve daha yaşanabilir bir Kayseri sunabilmek için çalıştıklarını vurguladı. Kayseri’deki uyum kültürünün şehre daha güzel hizmetler yapılmasına katkı sağladığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Meslek ve odalar, şehrin ihtiyaçlarının giderilmesi ve çözüm metotları konusunda bakış açılarının ortaya koyması anlamında son derece önemlidir. Amacımız; şehir içerisinde akademik oda temsilcileri, başkanları, yöneticileri ve üyelerinin kendi mesleki birikimleriyle şehir adına neler yapılabilir? Yaşadığımız şehri ‘Ortak akıl’ ile dizayn etmek istediğimizde öneriler neler olur ? Bu bakış açılarını sentezleyip, neticede insan odaklı yaklaşımla herkesi ilgilendirebilecek, daha güzel bir şehri inşa edebilmektir. Şehrimizde vatandaşlarımızın talep bulunduğu ilk kurum belediyelerdir. Her konuda belediye akla gelir ve çözüm üretilir. Şükür Allah’a vatandaşlarımızdan her gelen talebe çözüm üretme gayreti içerisindeyiz. Tabiki ‘Ortak akıl’ ile bunları yönetmek ve doğru yönlendirmek en güzel tarafıdır” ifadelerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri için yapılması gereken ne varsa ellerinden geldiğince hız kesmeden çalışmaya ve hizmet üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi. Oda temsilcileri ise daha yaşanabilir Kayseri için yapılan çalışmalardan memnun kaldıklarını belirterek, hizmetlerinden dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Öte yandan Akademik Meslek Odaları İstişare Toplantısı’na; Diş Hekimleri Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Orman Mühendisleri Odası, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Peyzaj Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası, Tabip Odası, TEB 12. Bölge Kayseri Eczacı Odası, Veteriner Hekimleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası ve Meteoroloji Mühendisleri Odası temsilcileri katıldı.