KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YÖRESEL DEĞERLERE DİKKAT ÇEKTİ

“YÖRESEL DEĞERLER ŞEHRİN KİMLİĞİDİR”

DÜĞÜN SALONLARINDA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

BENLİ : UYARILARDA BULUNDU

PASTIRMACI ESNAFININ YÜZÜ GÜLMÜYOR

ESNAFIN TEK UMUDU; ‘GURBETÇİ VATANDAŞLAR’

DEVELİ BELEDİYESİ ATIKLAR KONUSUNDA UYARDI

“DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!”

KURALLARA UYARSAK KISA SÜREDE SONUÇ ALIRIZ

VALİ GÜNAYDIN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

MELİKGAZİLİLER MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMIYOR

PALANCIOĞLU: MELİKGAZİLİLER MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

YEŞİLHİSAR’DA AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARI KONTROL EDİLDİ

MUSTAFA ŞAHİN: "KAYSERİ, TÜRKİYE’DEKİ ÇEREZLİK ÇEKİRDEK ÜRETİMİNİN YÜZDE 18’İNİ KARŞILAMAKTADIR”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASINI HEP BİRLİKTE SARALIM”

BALKAYA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ‘KADINA ŞİDDETE DUR’ DEDİ

"KAYSERİ BİR AÇIK HAVA MÜZESİ"

KAYSERİ'DEKİ FOSİLLER ANADOLU TARİHİNE IŞIK TUTUYOR

‘ERCİYES'TE GÖRSEL ŞÖLEN VAR’

GÖKYÜZÜ MERAKLILARI METEOR YAĞMURUNU ERCİYES'TE İZLEYECEK

VİRÜSTEN ERCİYES’İN TEMİZ HAVASINDA KORUNUYORLAR

ERCİYES’TE KURULAN ÇADIR KAMPINA YOĞUN İLGİ

KÜÇÜK DOSTLAR AMBULANSI YARALI KÖPEĞE SAHİP ÇIKTI

TEDAVİ EDİLİP HAYVAN BARINAĞA GÖTÜRÜLDÜ

PAZAR YERLERİNDE “COVİD-19” MÜCADELESİ ANLATILDI

VALİ VE BAŞKAN’DAN ‘PAZAR’ DENETİMİ

KAYMEK TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLADI

70 FARKLI BRANŞTA EĞİTİM

BAŞKAN PALANCIOĞLU, DENETİME DEVAM ETTİ

DEZENFEKTEYE DEVAM EDİYORUZ

HAYIRSEVER BELEDİYEYE HAYIRSEVERLERDEN ŞARTLI BAĞIŞ

PALANCIOĞLU: BAŞARININ GÖSTERGESİDİR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YEREL YÖNETİMLER ZİRVESİ’NDE

BÜYÜKKILIÇ: GELİŞMİŞLİĞİN GETİRDİĞİ ANLAYIŞLA ŞEHRİN KONFORUNU SAĞLIYORUZ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yerel Yönetimler Zirvesi'nde kent bilimleri alanında uzman Prof. Dr. Ruşen Keleş’in moderatörlüğünde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile “Güzel bir Türkiye” projesi kapsamında "Kent ve Kentsel Sürdürülebilirlik" konusunu anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Özel Kalem Dergisi tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Zirvesi’nde, Prof. Dr. Ruşen Keleş’in moderatörlüğünde İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Toplam 4 oturumun bulunduğu zirvenin ilk kısmında Kentsel Sürdürülebilirlik konularında yerel yönetimlerin neler yaptığına dair konular ele alındı.

Tecrübelerini aktaran Başkan Büyükkılıç, corona sürecinin herkesi çok etkilediğini ve sorumluluk anlamında yerel yönetimlerin bir kez daha öne çıktığının hep beraber görüldüğünü söyledi. Başkan Büyükkılıç, “Dayanışmanın, paydaşlarla birlikte süreci kontrol etmenin ve hızlı kararlar alıp uygulamanın insanların sağlığı ve gelişimi açısından ne kadar önemli olduğu her yönüyle ortaya çıktı” dedi.

Sürdürülebilirliğin sürekli, dengeli ve açık olması gerektiğine işaret eden Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Kayserimiz Erciyes’in eteklerinde, Mimarsinanımızın güzide şehri. Adeta açık hava müzesi, bütün tarihi dokunun ve değişik medeniyetlere ve sahipliği yapmış olmanın zenginliğiyle ‘ben buradayım, insanlığa hizmet etmek istiyorum. İnsanlığın benim kazanımlarımı paylaşmasını istiyorum’ der gibi haykıran bir şehir. 6 bin yıllık geçmişi olan, Kültepe, Kaniş ve Karum gibi değerleri olan Kayseri’nin bir bakıma damarlarındaki ticari anlayışın buradan kaynaklandığını söyleyebiliyoruz”

Başkan Büyükkılıç, “Sürdürebilirlik, çevre ve gelecek diyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize ve doğmamış nesillerimize daha güzel bir gelecek bırakma anlayışı içerisinde hareket etmemiz gerekir diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın aldığı kararla Sultan Sazlığı Kuş Cenneti olarak tanımlanan 301 tane kuş çeşidinin olduğu Kapadokya’nın giriş kapısı olarak nitelendirdiğimiz, Erciyes’in eteğindeki bu sazlığımızın mutlak korunması gereken alanlar içine girmiştir. Bu haber bizleri ayrıca sevindirdi. Burasının korunma anlayışına özellikle özen göstermemiz gerektiğini bir kez daha paylaştık” dedi.

Sürdürebilirliğin çevreyi koruma ve geleceğe taşıma olarak da değerlendirilebildiğini ancak, alt yapısı olmayan bir şehrin tarihi koruma yönünde irade gösteremeyeceğini dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Biz sadece tarihi dokuyu, insanların gereksinimlerini paylaşmayla şehrin sürdürülebilirliğini sağlayamayız. Can dostlarımız, hayvanlarımızı ve çevreyi de önemseyen bakış açısında olmalıyız. Hiçbir şey fazlalık olarak yaratılmamıştır. Her şeyin doğası içinde dengesi vardır. Bu dengeyi bozmamalıyız” ifadelerini kullandı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuduğu için İzmir’in kendisinde ayrı bir yeri olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, “Bir doktor olarak, şu anda Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Batının güzelliğiyle orta Anadolu’yu birleştiriyoruz. Erciyes’in zirvesinde de buluşturuyoruz. Bütün güzellikleri korumak, bu şehirlere sahip çıkmak bizim olmazsa olmazımız. Geleceği çok aydınlık gördüğümü söylemek istiyorum, insanları ve sorumluluk makamında bulunan kişilerin bir şeyler yaptığını görüyorum. Kimse yaptığı işleri kendisi için yapmıyor. Şehri için ve geleceği için yapıyor. Şehircilik, birbirini anlama , anlatma ve barışık olmayla önemli oluyor. Buradan tüm İzmirlilere Başkanımız Tunç Soyer nezdinde selamlarımı iletiyorum” dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ