Son Dakika

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Başkan Palancıoğlu: “Riskli alan değil, riske dayanıklı konut”

78 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Şoförler Odası Ali Ateş ile devam edecek

Başkan büyükkılıç  “hızlı trenimizin ihalesi sonuçlandı”

2021’de yerin altından tarih fışkırdı  büyükşehir sahip çıktı

Çolakbayrakdar’dan erkeklere müjde ‘’erkek spor merkezi yakında faaliyete geçecek ”

Melikgazi'de kapalı yol yok

Başkan çolakbayrakdar “şehrin insanına değer katacak projeleri hayata geçiriyoruz”

Hacılarda kantin denetimleri sıklaştı

Beyaz bereket erciyes’te yüzleri güldürdü, kayak merkezi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı  

Oto Sanatkarlar Odası'nda Odakır güven tazeledi

Kaski’den Arık’ın iddialarına cevap

Barınak yasaklı ırk köpeklerle doldu

Battalgazi Kentsel Dönüşümde 2. Etap başlayacak

Protokolden Kepez çıkarması

Başkan Büyükkılıç'ın esnaf ziyaretleri sürüyor

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kapuzbaşı Şelaleleri, Hacer Ormanı, Sultan Sazlığı ve Zamantı Vadisi gibi eşsiz değerleri bağrında barındıran Yahyalı ilçesinde 41 mahalle muhtarı ile buluştu.

İlçelerde dokunmadık alan bırakmayan, ilçe ve mahalle sakinlerinin taleplerini, isteklerini yerinde dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda Yahyalı ilçesini ziyaret etti.                                                   

Burada ilk olarak Yahyalı Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Yahyalı Otağı Meydan Kafe’nin açılışına katılan Başkan Büyükkılıç sözlerine dünya değiştiren ilçe sakinlerine rahmet dileyerek başladı  “Her şeyden önce başta rahmetli Hacı Hasan Efendi olmak üzere tüm geçmişlerimizi rahmetle anarken, bizim adeta gönül insanı olarak belki yetişmemizde en büyük vesile olduğuna inandığımız Hacı Hasan Efendi’mizi bir kez daha burada anmaktan onur duyuyorum. Onun şahsında Yahyalı’mızın tüm gönül insanlarına minnet duyuyor, teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum”                                    

Bu milletin hizmetkârı olmak için çalıştıklarını, yapılan yatırımların daha fazlasını yapmak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü “Allah’a şükürler olsun birliğimiz, beraberliğimiz, bereketimiz. Asfaltmış tabi ki yapılacak. Kanalizasyon çalışmasıymış tabi ki yapılacak. Suyu da yapılacak, hizmetler de gelecek. İnşallah hizmetlerimizin hepsiyle sizleri buluşturmak amacıyla gayret göstereceğimizi buradan paylaşmak istiyorum. Elbette ki burada merkezdeki yapılan hizmetlerin, mahallelerimize, köylerimize de bilfiil gitmesi için gayret gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Kapuzbaşı Şelalesi de bizim için önemli, elbette ki Yahyalı’mızın merkezi de önemli ama bütün bunların yanında bir abileri olarak 16 ilçemizin hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden önemli. Kayseri zaten gönül insanlarının merkezi haline gelmiş. Sayın Cumhurbaşkanımızı severler, biz de onun yol arkadaşı olarak, ona layık olma yolunda 17 belediye başkanı teşkilatlarımızla, bakanlarımızla, milletvekillerimizle el ele sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Ben bu anlayış içerisinde sizlere tekrar sevgilerimi, saygılarımı sunarken, esnaf kardeşlerimize de Cenab-ı Allah’tan helalinden bol rızık temenni ediyor, Allah kazadan, beladan, nazardan bu Allah dostlarını, bu güzel insanları, canlarımızı, hemşerilerimizi korusun diyor, sağ olun var olun, Allah’a emanet olun diyorum.”  

Açılışın ardından, ilçeye bağlı mahallelerde  görev  yapan 41 mahalle muhtarı ile bir araya gelen Başkan Büyükkılıç, “Biz sizler için varız” dedi ve ekledi “ Bütün sevdamız, bütün kaygımız, insanlara hizmet etmektir. Ekibimizle birlikte sizlere hizmet etmek için, Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle ideolojik değil, hizmet belediyeciliği yapıyoruz. İnsanların hayırlısı hizmetkâr olandır”                                

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk ise Başkan Büyükkılıç gibi gecesini gündüzüne katan bir büyükşehir belediye başkanı olduğu için mutlu olduklarını vurguladı  “41 kere maşallah, 41 muhtarımız var. Muhtarlar bizim sinir uçlarımız. Orda bir sıkıntı olduğu zaman gece-gündüz 24 saat zaten telefonumuz, görüşüyoruz, sıkıntı yok. Şehrin şehre göre ilçelerin ilçelere göre sıkıntıları olabiliyor. Talep kâğıdı dağıttık, onu da yazarsak daha teferruatlı olur. Yani içinizde ‘keşke ben şunu da niye söylemedim’ diye kalmasın. Allah razı olsun bizim için çalışan, gece-gündüzünü katan bir başkanımız var. Allah’a hamdolsun, bir ekibi var, sağ olsun. Tabi biz de diyoruz ki duayı Bayar beyin şahsında size ediyoruz. Tıbbi doktorluğunun yanında bir de gönül doktoru. Bunu inanarak söylüyorum. Allah razı olsun” 

Başkan  Büyükkılıç, Yahyalı Gençlik Merkezi’nde 4-6 yaş Kur’an Kursu’nu ziyaret ederek, miniklerle sohbet etti.