KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERDOĞAN, MEDENİYETLERİN BEŞİĞİ KAYSERİ’Yİ DE ÖRNEK GÖSTERDİ

BÜYÜKKILIÇ: “KAYSERİ 6 BİN YILLIK TARİHİYLE ADETA AÇIK HAVA MÜZESİDİR”

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A ZİYARET

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİNDE HAYIRSEVERLERİN DE KATILIMIYLA KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPILDI.

MELİKGAZİ NİKÂHTA 21. YÜZYILIN 21. YILININ 21. GÜNÜ YOĞUNLUĞU

28 NİKAH KIYILDI

KOCASİNAN’DA İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİN SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE GÖNÜLLERİ ISINDI

GÖNÜLLERE DOKUNAN HİZMETLER

‘SPORCU FABRİKASI’ ADIM ADIM İLERLİYOR

“GENÇLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

BAŞKAN ÖZDOĞAN İLÇE PAZAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ

SIRAYA GİRMEYE GEREK YOK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, 2020 YILI HİZMETLERİ HAKKINDA İYİ PARTİ YÖNETİM KURULU BİLGİLENDİRDİ

2020 YILINDA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLER REKOR SEVİYESİNDEYDİ

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA’YA ÇANTANIZI ALIN GELİN!

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖN. KUR. BŞK. DURAN: “SEYİR EVLERİ, HER ANINIZDA SİZLERİ BEKLİYOR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şubat ayı sonunda il kongrelerimizin hepsini bitirmeyi planlıyoruz”

CABBAR BAŞKAN’DAN KİMSESİZ KADINA EV TAŞIMA DESTEĞİ

HEMŞERİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

BAŞKAN-HAYIRSEVERLER EL ELE, HİZMET ŞAHANE

HAYIRSEVERLER İŞBİRLİĞİYLE KOCASİNAN’A 3 YENİ OKUL

HACILAR’DA ZABITA EKİPLERİ FIRIN VE BAKKALLARDA DENETİM YAPTI

ÖZDOĞAN: HALKIMIZIN SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

YALÇIN: “ÇALIŞMALARIMIZA KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ BİZE BİLDİRİN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘MEZARLIK VE DEFİN’ AÇIKLAMASI

“KAMUOYUNUN ZİHNİNİ BULANDIRMAK DOĞRU VE ANLAMLI DEĞİL”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MHP YÖNETİM KURULUNA 2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

“MELİKGAZİ BELEDİYESİ OLARAK PANDEMİYİ FIRSATA ÇEVİRDİK”


Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ İLE YERLİ AŞI ÇALIŞMALARINI YÜRÜTEN PROF. DR. ÖZDARENDELİ İLE BİR ARAYA GELDİ

“YERLİ AŞIDA GÖNÜLLÜLER HAZIR, KLİNİK TESTLER BAŞLIYOR”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, “Yeni tip koronavirüse (covid-19) karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde gönüllü deneklerin hazır tutulduğunu ve 1 hafta - 10 gün gibi bir sürede insanlar üzerinde test edilebileceğini memnuniyetle gördüm. Yerli tip koronavirüs aşının gururu üniversitemize ve şehrimize ait olacak inşallah” dedi.

Başkan Büyükkılıç, doktor olmasının da etkisiyle tıp dünyasında yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Yerli aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde yürütülen çalışmaları da hassasiyetle takip eden Başkan Büyükkılıç, KOVİD-19 sürecinde Büyükşehir Belediyesi’nin tüm imkânlarını seferber etmesinin yanı sıra yöneticiler ve doktorlarla da bir araya gelerek, maddi ve manevi desteğini eksik etmiyor.

Bu kapsamda, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret eden Başkan Büyükkılıç, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ile görüştü.

Başkan Büyükkılıç, karantina sürecini tamamlayarak yeniden görevine başlayan Rektör Çalış’a bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek, üniversite bünyesinde yürütülen yerli tip koronavirüs aşı çalışmalarındaki başarıdan dolayı tebrik etti.

Kayseri’deki uyum kültürünün her alana yansıdığını ve bilim insanlarıyla da uyum içerisinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin gerek pandemi ile mücadelede gerekse üniversite başta olmak üzere şehirdeki tüm hastanelere ve sağlık çalışanlarına yönelik tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatarak, “Tüm imkanlarımızla şehrin toparlanmasını sağladık, büyük fedakarlıklar yaptık, çok şükür iyi bir noktaya geldik ama ‘yetmez’ diyoruz ve tedbiri elden bırakmıyoruz” dedi.

Erciyes Üniversitesi’ndeki aşı çalışmalarında gelinen noktanın kendisini ayrı bir sevindirdiğini anlatan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Erciyes Üniversitemiz, araştırma üniversitesi olarak bizim gururumuz. Kıymetli Rektörümüze ve Aykut Hocam’a teşekkür ediyorum. Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bağışıklık sağlamayı amaçlayan aşı çalışmalarında Erciyes Üniversitesi’nde gönüllü deneklerin hazır tutulduğunu ve 1 hafta- 10 gün gibi bir sürede insanlar üzerinde test edilebileceğini memnuniyetle gördüm. Yerli tip koronavirüs aşının gururu üniversitemize ve şehrimize ait olacak inşallah. Tüm insanlığa hizmete vesile olacak, hayırlı sonuç olacağı kanaatindeyim. Zaten epeyce bir aşama kaydedildi. Bir doktor olarak da söylüyorum; en kısa zamanda da bu virüsten kurtulmanın yolu aşıyla birlikte mümkün olacak. Bir bakıma insanlığın beklentisi, Türkiye olarak özelde de Erciyes Üniversitesi olarak bu işte başarılı olması ve bir an evvel sonuca odaklı çalışmanın yapılması bizi memnun ediyor ve sevindiriyor. Fedakâr, çalışkan, gayretli, mütevazı değerli hocamıza teşekkür ediyoruz. Ona bu fırsatı veren, birlikte çalışma yapan Rektörümüz’e ayrıca teşekkür ediyoruz. Erciyes Üniversitemiz bizim gururumuz, bir marka. Başarılarınızın devamını diliyoruz.”

Kayseri’de sağlık alanında yaşanan atılıma da dikkat çeken Başkan Büyükkılıç, pandemi sürecinde 1600 yataklı Şehir Hastanesi’nin Kayseri’ye kazandırılmasının öneminin çok daha iyi anlaşıldığına işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür etmeyi bu vesile ile vazife biliyorum. Malum Sağlık Bakanımız bu konuda epeyce gayret gösteriyor ama Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri’ye Şehir Hastanesi gibi önemli ve anlamlı projeyi bir bakıma hediye etmiş olması bizim için ayrıca sevindirici oldu” diye konuştu.

ERÜ Rektörü Çalış da, her zaman kendilerini destekleyen Başkan Büyükkılıç’ın ziyaretinin kendilerini ve aşı çalışmasını yürüten ekibi mutlu ettiğini belirterek, destek ve moral ziyaretinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür etti.

Yerli aşı çalışmalarının planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Rektör Çalış, “Kayserimiz inşallah aşının merkezi olacak. Diğer çalışmalarla ilgili aşılarımızda devam ediyor. Zaten Kırım Kongo devam ediyordu. Bir takım bazı aşılar da projelendirmiş durumdayız. Erciyes Üniversitemizi birçok alanda olduğu gibi aşı alanında da şu anda ön planda. Merkez haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ise, Başkan Büyükkılıç’a, “Güzel sözleriniz ve desteğiniz için teşekkür ediyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Biz zaten Erciyes Üniversitesi’nde uzun yıllardan beri aşı merkezimizde çalışmalar yapıyoruz. Bu pandemi döneminde de Sağlık Bakanlığının desteklediği Covid-19’a karşı aşı geliştirme projemiz vardı. Aynı zamanda Erciyes Üniversitesi Rektörümüz de çok büyük katkılar verdiler. Hem maddi hem de manevi olarak. Bizim görevimiz tabi ki biz aşıyla uğraşıyoruz. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Elbette bu ekip olayı ben ekibime de teşekkür ediyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ