KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ VALİSİ ŞEHMUS GÜNAYDIN:  "BU MİRASI KORUMAK İÇİN GEREKİRSE ŞEHİT VE GAZİ OLMAYA  HEPİMİZ HAZIRIZ"  

BÜYÜKŞEHİR’DEN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

MELİKGAZİ’DE 1 ADET ECZANE İHALE İLE KİRAYA VERİLECEK

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR “DAHA TEMİZ ÇEVRE İÇİN DURMADAN ÇALIŞIYORUZ”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN  ‘DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ’NDE ANLAMLI ETKİNLİK

HACILAR’DA YILIN AHİSİ MUSTAFA ÖZEL, AHİLİK KAFTANI GİYDİ ÖZDOĞAN: “KAYSERİ AHİLİK’TE ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP”

KÜBRA PARADİSE BALO VE DÜĞÜN SALONU HİZMETE AÇILDI

NARKOTİK DEDEKTİFLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ  UYUŞTURUCU TİCARETİ YAPAN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI  

BİNİCİLİK VE OKÇULUK TESİSİ MUHTEŞEM TÖRENLE AÇILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ'TAN 'GAZİLER GÜNÜ' MESAJI

YEŞİLYURT CADDESİ’Nİ YENİLİYOR

SÜRÜCÜ KURSU VE ÖĞRENCİLERE YENİ SOSYAL TESİS

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

VALİ GÜNAYDIN'DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “AHİ AHLAKI DENİLİNCE KAYSERİ’DE AKLA GELİR”

AKIL KÜPÜ ÇALIŞMA İSTASYONU AÇILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ EMİNE ERDOĞAN VE BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Belediyeler Birliğince Ankara’da gerçekleştirlen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de teşrif ettiği EnPati Hayvan Dostu Şehirleri Programı’na katıldı.

Aynı zamanda TBB Encümen Üyesi de olan Başkan Büyükkılıç, Keçiören Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde TBB tarafından düzenlenen Sahipsiz Evcil ve Sokak Hayvanlarının Barınma ve Beslenme Şartlarının İyileştirilmesine yönelik programa katıldı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sahipsiz hayvanların uygun şartlarda yaşaması için belediyelerle çok sayıda çalışma yürüttüklerinin altını çizerken, Başkan Büyükkılıç ise “Encümen üyesi olduğumuz TBB’nin Ankara’da düzenlediği EnPati Hayvan Dostu Şehirler Programına Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kıymetli eşleri Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve meslektaşlarımız ile birlikte katıldık ve sokak hayvanlarına yönelik çok anlamlı ve farkındalık oluşturulan bir program oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, programda Emine Erdoğan ve Bakan Pakdemirli ile bir araya gelerek bir süre sohbet ederek, Kayseri’de yürütülen çalışmaları anlattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sahipsiz evcil ve sokak hayvanlarına yönelik Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmaların sürdürüldüğünü, barınaklara ve bakım evlerine gelen tüm sokak hayvanlarının hem kısırlaştırma, hem de tedavilerinin yapılması akabinde sisteme dâhil edilerek kayıt altına alındığını ifade etti.

Başkan Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi arasında protokol yapıldığını, gerek hayvanseverler, gerek ilçe belediyeleri tarafından fakülte hastanesine getirilen tüm sokak hayvanlarının tedavisinin hiçbir ayrım gözetilmeksizin yaptırıldığını ve tedavi masraflarının tamamının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığını vurguladı.

Şimdiye kadar sokak hayvanlarına 30 bin kilogramı aşkın ücretsiz mama desteği verildiğini belirten Büyükkılıç, 165 adet yaban hayvanının gerekli tüm tedavilerinin yapıldığını, doğaya tekrar bırakıldığını, şehrin simgesi haline gelen güvercinlerin de unutulmayarak düzenli olarak besleme programına dahil edilip yem ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, sokak hayvanlarının sahiplendirilmesine yönelik özendirici programların düzenlenmeye devam ettiğini, satın alma sahiplen anlayışı çerçevesinde hareket edildiğini sözlerine ekledi.