KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘DÜZENLİ VE GELİŞMİŞ’ KAYSERİ İÇİN HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

“KALICI VE STANDARDI YÜKSEK OLAN YOLLAR YAPMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin planlı şehirleşmesi açısından yapılan bütün çalışmaları titizlikle takip ediyor. Başkan Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, “düzenli ve gelişmiş” Kayseri için yenilikçi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımda rahat nefes alabilmesi için yol genişletme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Belediyecilik hizmetlerinin her birini yerinde gören ve çalışmalar hakkında bilgi almayı ihmal etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Kayseri’nin “modern bir şehir” olduğunu ve hak ettiği hizmetlerin yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “ Kayserimiz gelişiyor, güzelleşiyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hatırlanacağı üzere iki tane konut hayata geçirildi. Bu çalışmalar tamamlama aşamasına yaklaştı. Melikgazi Belediyemizin yapacağı işler var. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yapacağı işler var. Biz kentsel Dönüşüm Bölgesi’nde imar planına uygun olarak yol deplasesi, sıcak asfalt kaplama ve çevre düzenleme çalışmaları yürütüyoruz. 2019 yılında 900 metresinde düzenleme yaptığımız yolun, 2020 yılında 600 metrelik kısmında daha düzenleme yaparak, toplamda bin 500 metre uzunluğundaki kesimin düzenleme çalışmaları tamamlamış olacağız. Toplam 18 metre genişliğinde asfalt kaplama yapılacak yolun 12 metresi taşıt yolu, 6 metresi otopark alanı olarak tasarlandı. Yol düzenleme çalışmalarıyla birlikte altyapı çalışmaları da yürütüyoruz. Ayrıca altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sıcak asfalt kaplama çalışması da yapılacak yolun gerekli yatay ve düşey işaretlemeleri de yapacağız ”

Kayseri’ye yakışan hizmetler yapmak için hummalı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç “ Koordineli bir şekilde görüldüğü gibi buradaki ana arterimizi, hem plandaki yerine oturtuyoruz, hem de kavşak düzenlerimizle birlikte yapıyoruz. Bu yolları yaparken, gerek yeşilini, gerekse de standartının yüksek olmasını önemsiyoruz. Aynı zamanda bisiklet yollarını eklemek suretiyle hem pandemi sürecinin de ruhuna uygun şekilde, hem de Kayserimizin de fiziki koşullarına uygun şekilde, bisiklet yolları yapıyoruz. Kalıcı ve standardı çok yüksek bu yolların bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hakikaten apartmanlarımız, iş yerlerimiz ortaya çıkmış. Cenabı Allah hak sahiplerine helalinden bol rızık versin. Hayırlı uğurlu olsun. Bizimle birlikte yapılan altyapı çalışmalarıyla da dört dörtlük çalışma hayata geçmiş oluyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç’ın denetim yaptığını görüp, kolaylıklar dileyen MHP 25. Dönem Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz da “Büyükşehir Belediye Başkanım daha öncede Melikgazi Belediye Başkanıyken buraları başlattı. Burada gecekondu vardı. Görüyorsunuz, maşallah ilçe kuruldu buraya. Önümüzü açıyorlar. İnşaatımız bitmeden yolumuzu yapıyorlar. Kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Baş mimari Kazım Karabekir’in. Kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ