KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

KASKİ’DEN SU BORCU OLANLARA BÜYÜK FIRSAT

SU VE ATIK SU BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK

ENDÜRLÜK’E SOĞUK GÜNDE SICAK ASFALT

BAŞKAN YALÇIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖZVATAN VE FELAHİYE'DE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

MELİKGAZİ'DE 7 AYRI BÖLGEDE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARARA GELDİ

HAFTA SONU MELİKGAZİ VEZNELERİ AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemesi 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ORGANİK ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ VE TÜKETİMİNE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

ÇOLAKBAYRAKDAR, KAPTAR BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

ULAŞIM A.Ş.’DEN 'KAĞIT BİLET' AÇIKLAMASI

HES KODU EŞLEŞTİRME İŞLEMİ 30 KASIM’DA SONA ERECEK

ÖZHASEKİ'NİN TEDAVİSİNE HASTANEDE DEVAM EDİLECEK

ÖZHASEKİ: HAMDOLSUN Kİ ENDİŞELENECEK BİR DURUMUMUZ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

“Yaşam alanlarında ve AVM’lerde hareketliliği azaltmak zorundayız”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 2020’DE ASFALT REKORU KIRDI

150 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

TOPLU ULAŞIMDA HES KODU EŞLEŞTİRME, 30 KASIM’A UZATILDI

GÜNDE 150-200 CİVARINDA RİSKLİ KİŞİLER TOPLU TAŞIMAYA BİNMEYE TEŞEBBÜS EDİYOR

EN ÇAĞDAŞ NORMLARDA KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR YAPIYORUZ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, HIZ LİMİTİNE UYMALARI NOKTASINDA ÇAĞRIDA BULUNDU

TALAS’TAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE ÖZEL DESTEK

“YANINIZDA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KORAMAZ VADİSİ VE TAŞ OCAKLARI AÇIKLAMASI

KAYSERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

MELİKGAZİ'DE 110 DAİRENİN KURA ÇEKİMİ VE ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK

28 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00’DA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ SALONUNDA YAPILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘DÜZENLİ VE GELİŞMİŞ’ KAYSERİ İÇİN HİZMETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

“KALICI VE STANDARDI YÜKSEK OLAN YOLLAR YAPMAYI ÖNEMSİYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin planlı şehirleşmesi açısından yapılan bütün çalışmaları titizlikle takip ediyor. Başkan Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek, “düzenli ve gelişmiş” Kayseri için yenilikçi olmaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, kentin ulaşımda rahat nefes alabilmesi için yol genişletme çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Belediyecilik hizmetlerinin her birini yerinde gören ve çalışmalar hakkında bilgi almayı ihmal etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazım Karabekir Mahallesi’ndeki yol genişletme ve çevre düzenleme çalışmalarını inceledi. Kayseri’nin “modern bir şehir” olduğunu ve hak ettiği hizmetlerin yapılması gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “ Kayserimiz gelişiyor, güzelleşiyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız hızla devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarıyla hatırlanacağı üzere iki tane konut hayata geçirildi. Bu çalışmalar tamamlama aşamasına yaklaştı. Melikgazi Belediyemizin yapacağı işler var. Kayseri Büyükşehir Belediyemizin yapacağı işler var. Biz kentsel Dönüşüm Bölgesi’nde imar planına uygun olarak yol deplasesi, sıcak asfalt kaplama ve çevre düzenleme çalışmaları yürütüyoruz. 2019 yılında 900 metresinde düzenleme yaptığımız yolun, 2020 yılında 600 metrelik kısmında daha düzenleme yaparak, toplamda bin 500 metre uzunluğundaki kesimin düzenleme çalışmaları tamamlamış olacağız. Toplam 18 metre genişliğinde asfalt kaplama yapılacak yolun 12 metresi taşıt yolu, 6 metresi otopark alanı olarak tasarlandı. Yol düzenleme çalışmalarıyla birlikte altyapı çalışmaları da yürütüyoruz. Ayrıca altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte sıcak asfalt kaplama çalışması da yapılacak yolun gerekli yatay ve düşey işaretlemeleri de yapacağız ”

Kayseri’ye yakışan hizmetler yapmak için hummalı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç “ Koordineli bir şekilde görüldüğü gibi buradaki ana arterimizi, hem plandaki yerine oturtuyoruz, hem de kavşak düzenlerimizle birlikte yapıyoruz. Bu yolları yaparken, gerek yeşilini, gerekse de standartının yüksek olmasını önemsiyoruz. Aynı zamanda bisiklet yollarını eklemek suretiyle hem pandemi sürecinin de ruhuna uygun şekilde, hem de Kayserimizin de fiziki koşullarına uygun şekilde, bisiklet yolları yapıyoruz. Kalıcı ve standardı çok yüksek bu yolların bölgemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Hakikaten apartmanlarımız, iş yerlerimiz ortaya çıkmış. Cenabı Allah hak sahiplerine helalinden bol rızık versin. Hayırlı uğurlu olsun. Bizimle birlikte yapılan altyapı çalışmalarıyla da dört dörtlük çalışma hayata geçmiş oluyor” dedi.

Başkan Büyükkılıç’ın denetim yaptığını görüp, kolaylıklar dileyen MHP 25. Dönem Kayseri Milletvekili Süleyman Korkmaz da “Büyükşehir Belediye Başkanım daha öncede Melikgazi Belediye Başkanıyken buraları başlattı. Burada gecekondu vardı. Görüyorsunuz, maşallah ilçe kuruldu buraya. Önümüzü açıyorlar. İnşaatımız bitmeden yolumuzu yapıyorlar. Kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Baş mimari Kazım Karabekir’in. Kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ