KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, YAMULA´DA GÜVENLE YÜZMEK İSTEYENLER İÇİN

YÜZER HAVUZ YAPTIRDI

Kocasinan Belediyesi, Kayseri´nin denizi olarak nitelendirilen Yamula Baraj Gölü´ne, yüzer halde hizmet verecek olan havuz ve iskele yaptırdı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar su derinliğinin fazla olduğu baraj gölünde yüzmek isteyenler için güvenli bir alan oluşturmak adına yaptırdıkları yüzer iskele ve yüzer havuz çalışmasının tamamlandığı müjdesini verdi.
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar´ın vizyon projelerinden biri daha hayata geçti. Başkan Çolakbayrakdar, yüzer havuz ve iskele projesiyle Kayseri´nin denizi olarak nitelendirilen Yamula Baraj Gölü´nün daha modern bir görünümde turist çekeceğini belirtti.
Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü: ?Yaptırdığımız yüzer havuz ve iskele sistemleri benzerleri arasında en güçlüsüdür. Yüzer havuzun özelliği diş etkenlere karşı büyük bir dayanıklılık göstermesidir. Hava koşullarının dengesiz olduğu alanlarda, dış etkenler yüzer havuz ve iskele açısından hiçbir sorun teşkil etmez. Çünkü yıllar boyu kalabileceği alanda güçlülüğü sağlar. 250 ton ağırlığında taşıma kapasitesine sahiptir. Özellikle kullanım amacı doğrultusunda inşa edilebilmesi bu havuzların en ideal özelliklerinden birisidir. Yüzme bilmeyenlerin, çocukların, engellilerin ve yaşlıların boğulma korkusunu
tamamen ortadan kaldıran ve onların can güvenliği içerisinde derin olan sularda yüzebilmelerine imkân tanıyan yeni bir havuz sistemidir.?
Yamula Baraj gölünün, yeni yapacakları projelerle yerli ve yabancı turistler için cazibe merkezi olacağını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, bu ve benzeri projelerle Kayseri´nin turist potansiyelini artıracaklarını ifade etti.