KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Anahtar Kelimeler: BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

NNY ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ DEKANI´NI AĞIRLADI?

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, giderek üniversite şehri hüviyetine bürünen ilimizin ikinci vakıf üniversitesi olan Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı ve Öğretim Üyelerinden oluşan heyeti ağırladı? Ziyarette Belediye Üniversite işbirliği ve ortak projeleri değerlendirerek Mimarlık Fakültesi olarak Melikgazi Belediyesi ile ortak yürütecekleri proje çalışması hakkında görüş alışverişinde bulundular?
Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ayşe Sağsöz, Yardımcı Doç. Dr Masoumeh Khanzadeh, Yardımcı Doç.Dr.Kenan Başoğlu, Araştırma Görevlisi Fazıl Akdağ, Mimar Betül Künyeli ve Mimar Şule Yarımçam, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ´ı ziyaret ederek, Belediye Üniversite işbirliği ve ortak projeleri değerlendirerek Mimarlık Fakültesi olarak ortak proje çalışması hakkında bilgi verdiler.
Başkan Memduh Büyükkılıç´a Deprem Araştırma Merkezi, Davud El-Kayseri Tasavvuf Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi gibi kurumları Kayseri´ye kazandırmalarından dolayı bilim, öğrencilerİ ve eğitim adına teşekkür eden Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ayşe Sağsöz hayata geçirmeye hazırlandıkları projelerde ortak çalışmayı önererek şunları kaydetti? ?Yaşlılıkta gençlik mahallesi projemiz bulunmaktadır. Yaşlılıkta gençlik mahallesi projesinin kapsamı kendi kendine yetebilen (ekonomik açıdan, dışarıya bağlı olmayan) yaşlıların belediyenin tahsis edeceği bir alanda bir yerleşim birimi oluşturmaktır. Bu projemiz bir ilk olup Melikgazi belediyesi ile ortak gerçekleştirmek istiyoruz. Projenin amacı, yaşlıların ekonomik, sosyal ve kültürel vb. açılardan yaşam kalitelerini artırmak ve yaşlıları sosyal hayata kazandırmak?
Melikgazi Belediyesi´nin bilimin öncüsü, bilimin merkezi ve her zaman önünü açan hizmetkârı olduğunu hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç ?Toplum dinamiklerini, gelişmeleri ve gelişmişliği ile çağdaş yenilikleri üniversiteler sayesinde gerçekleştirmektedir. Üniversitelerin aktif olması, öğrenci yoğunluğu olması o toplumun geleceğinin güvende olduğunun en büyük kanıtıdır. Kayseri yüzyıllardır bilimin ve araştırmanın merkezi olmuştur. Nitekim Kayseri Makar-ı ulema´ şehri olarak bilinmektedir. Son yıllar da üniversite sayısının artması bunu haklı çıkarmaktadır. Belediye olarak Çağırağası Konağı Restore ederek Erciyes Üniversitesinin hizmetine sunduk. Mühendislik Fakültesine Deprem Araştırma Merkezi inşa ederek onların hizmetine sunduk. Melikgazi bilimin öncüsü bilim insanın destekleyicisidir? değerlendirmesinde bulundu.
Başkan Memduh Büyükkılıç, Bilim ve araştırma merkezi üniversitelerin her türlü ortak proje, etkinlik, çalışma ve oluşumlara açık olduklarını sözlerine ekledi.