KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

ERCİYES’TE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMİ BULDU

DOĞADAN YÖRESEL ÜRÜNLER AÇILDI

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM FOTOĞRAF YARIŞMASI’ ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

TALAS’TA ÖĞRETMENLER GÜNÜ BAŞKA KUTLANDI

TAŞ MEKTEP ŞEHİTLERİ’NE DİPLOMA TÖRENİ

KASKİ PERSONELİ  KAN BAĞIŞLADI

SAĞANAK VE KAR GELİYOR

DÖVİZ ALAN VATANDAŞA YANLIŞLIKLA 500 DOLAR FAZLA VERDİ

ALADAĞLAR MİLLİ PARKI'NI 50 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ GÜN SAYIYOR

BAŞKAN ÖZTÜRK DİŞ HEKİMLERİ’NE GÜL VERDİ

DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ KUTLANDI

Anahtar Kelimeler: BARO BAŞKANLIĞI NDAN SEMİNER
Gürkan Ofis Mobilyaları

BARO BAŞKANLIĞI´NDAN SEMİNER

TEMEL ÖZGÜRLÜKLERE BİREYSEL OLARAK NASIL BAŞVURULUR? ..

Kayseri Baro Başkanlığı´nca tertiplenen ve Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi ve Türkiye Barolara Birliği İnsan Hakları Danışma Kurulu Üyesi Yrd. Doç.Dr. Erdem İlker Mutlu´nun konuşmacı olarak katıldığı seminerde ?Temel Hak ve Özgürlüklerde Bireysel Başvuru Yolları ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi´ne Bireysel Başvuru´ konulara mercek altına alınarak irdelendi? Seminerin açılış konuşmasını yapan Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun medya mensuplarına serzenişte bulunarak ?Bu noktada basınımıza da büyük görevler düşmektedir. Masumiyet kaidesini kimse unutmamalıdır.? İfadesini kullandı?
Kayseri Adliye Sarayı Konferans Salonu´nda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan Kayseri Baro Başkanı Av. Cavit Dursun, hukukun üstünlüğünü, hukuk devleti ilkesini, kuvvetler ayrılığını, yargı bağımsızlığını ve yargının olmazsa olmazı olan savunmanın önemine her zaman vurgu yaptıklarının altını çizip ?Hukuk ve yargı olmadan haklarımızın, özgürlüklerimizin olmayacağı, nefes alamayacağımız ortadadır. Hukuk itibarımız, onurumuz, şerefimiz için lazımdır. Bugün Türkiye´nin son yıllarda geçtiği süreçlerde daha gözaltılar olmadan yaşanan intiharları, insanların onurları, şeref ve haysiyetleri için canlarından bile vazgeçtikleri görüldükçe aslında her birimizin yaptığımız mesleğin, içinde bulunduğumuz mesleğin ne kadar önemli olduğunu anlamamız lazım? değerlendirmesinde bulundu?.
Sözlerinin devamında OHAL´in bir fırsatçılığa dönüştürülmemesi gerektiğini kaydeden Dursun, bu konuda herkese büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek ?Biz bu süreçte her zaman söylediğimiz gibi 15 Temmuz´dan sonra ilan edilen OHAL, bir fırsatçılığa, muhalifleri sindirmeye, başka amaçlara çevrilmemeli konu sadece bu terör örgütünün ve bu haince girişimin devletimiz ve milletimiz üstünde açmış olduğu yaraları giderme, kurum ve organlarımızı tamir anlamında kullanılmalıdır. Yapılacak olan soruşturma ve kovuşturmalarda bu terör örgütünün haince işi sulandırma, sayıyı, mağduriyetleri artırarak kendi kriptolarını gizleme, içerideki sayıları bir şekilde artırarak toplumsal alt yapı sağlama işine girilmemesi gerekmektedir? ifadesini kullandı?
Baro Başkanı Av. Cavit Dursun, konuşmasının devamında medya mensuplarına da serzenişte bulunarak ?Bu noktada basınımıza da büyük görevler düşmektedir. Masumiyet kaidesini kimse unutmamalıdır. Hastane köşelerine kurulan kameralarla, yapılan çağrılarla gidip de boy boy fotoğraflar çekerek hemen yalan yanlış, ilgili ilgisiz, konu ney, nereden gelmiş nereye gidiyor hiçbir bilgisi yok, yazacaksın. Kardeşim gün gelir seni de yazarlar? diye konuştu? SESLİ KESİT
Seminer Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdem İlker Mutlu´nun ?Temel Hak ve Özgürlüklerde Bireysel Başvuru Yolları ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Anayasa Mahkemesi´ne Bireysel Başvuru´ konularında yaptığı bilgilendirme ile son buldu?
HABER : C.ÜSTEN