KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

VATANDAŞI EVDE TUTUN

CHP İl Başkanı Ümit Özer: “İş işten geçmeden vatandaşı evde tutun”

ÇOPUROĞLU “EVDE KAL” ÇAĞRISINI YİNELEDİ

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU “EVDE KAL” ÇAĞRISINI YİNELEDİ

ECZACILARIMIZI VE ÇALIŞANLARINI UNUTMAYALIM!

Bozkurt, 7 gün 24 saat çalışan eczane çalışanlarının risk altında olduklarını belirtti

AK PARTİLİ TAMER’DEN VİRÜS KİTİ İDDİALARINA YANIT

Kit’ler sağlık bakanlığı kontrolündedir

MHP MİLLETVEKİLİ ERSOY

50 Ailenin kira masraflarını karşılayacak

MHP MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY YEREL MEDYANIN SESİ OLDU

Ersoy, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın cevaplaması için soru önergesi verdi

AK BAŞKANLAR’DAN ONLİNE TOPLANTI

ÇOPUROĞLU ONLİNE TOPLANTIYA KATILDI

CHP MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK

SAĞLIK ÇALIŞANLARI CAN GÜVENLİĞİ İSTİYOR

ÜLKE, MAHALLE BAŞKANLARINI UYARDI

65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için seferber olmalarını istedi

SU FATURALARINDA 6 AY ÜCRETSİZ KULLANIM YA DA YÜZDE 50 İNDİRİM YAPILMALI

İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Kazım Yücel: “Hijyen konusuna dikkat etmemiz gereken bu dönemde vatandaş musluğu açmaya korkmamalı”

ÖZHASEKİ’DEN AK PARTİLİ BELEDİYELERE GENELGE

TOPLUMSAL İNFİAL OLUŞTURACAK SÖYLEMLERDEN UZAK DURUN

TANER YILDIZ’DAN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINA

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY:

HAKLI DAVAMIZDAN VAZ GEÇMEYİZ

OKANDAN’DAN KONGRE DAVETİ

OKANDAN: YANIMIZDA OLMANIZ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAKTIR’

ATAŞ, KAHRAMANLARIN SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

‘UZMAN’LAR TERÖRLE MÜCADELENİN BEL KEMİĞİDİR

MUSTAFA IŞIK, İYİ PARTİ KOCASİNAN ADAYI

28 Mart Cumartesi günü yapılacak olan İyi Parti Kocasinan İlçe Başkanlığı seçimi öncesi adaylığını açıklayan ilk isim Mustafa Işık oldu.

BAKAN DÖNMEZ, 19. SİYASET AKADEMİSİ’NDE İLK DERSİ VERDİ

MİLLETİMİZİN HAYALLERİNİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

AK Parti Siyaset Akademisi’nin 19. Dönemi’nin açılışını yapıp ilk dersi vermek üzere ilimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez salonu dolduran ‘Siyaset Akademisi’ öğrencilerine hitabında "Bizler imar etmenin derdindeyken birileri yıkmanın derdindeydi. Türkiye’ye karşı ayak oyunları yapanlara şunu dedik, ‘Ne yaparsanız yapın biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştüreceğiz’" ifadelerini kullandı.

AK PartiSiyaset Akademisi 19. Dönemi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in iştiraki ile start verdi. AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu Siyaset Akademisi’nin ilk dersinin başlangıcında yaptığı kısa konuşmada 317katılımcının olduğunu hatırlatıp emeği geçenlere şükranlarını sundu.

Siyaset Akademisi’nin ilk dersinin onur konuğu olarak salonu dolduranlara seslenen Bakan Dönmez, “Hakikaten çok zor zamanlardan geçmişiz. Vesayet dönemleri uzun bir müddet mesaimizi çaldı. Hamt olsun 18 yıldır buna benzer bir takım girişimler olsa da istikrarın hakim olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Başarımızın altında yatan nedenlerin en başında bu geliyor. Milletin derdiyle dertlenmek, talepleri iyi analiz etmek zorundayız. AK Parti belediyelerimizin ve hükümetlerimizin bana göre başarısının altında yatan en büyük etkenlerden birisi bu. Kutlu yürüyüşte gecesini gündüzüne katan AK Partili dava arkadaşlarıma teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu. Bakan Dönmez sözlerinin devamında AK Parti ile daha güçlü bir geleceğe doğru ilerlediklerini vurgulayarak “31 Mart seçimleri için Kayseri teşkilatının nasıl çalıştığına şahidim. Önce millet önce memleket diyerek ne türlü fedakarlıklara katlandığına şahit oldum. Zafere adanmış dava erleri olduğu sürece bu hak dava hiçbir zaman yere düşmeyecek. Muhakkak birileri çıkacak, bayrağı daha yükseklere çıkarmaya engel olmaya çalışacak. Ama dün nasıl karşı koyduysak bugün ve yarın da aynı şuurla engel olmaya çalışanlara gücümüz yettiğince karşı koymaya çalışacağız. AK Parti, milletin derdiyle dertlenen samimi kadroların adıdır. Köklerini medeniyet değerlerimizden alan, dalları geleceğe uzanan bir partidir. Her türlü yeniliğe açık, karanlığa kapalıdır. Kendi kültürümüzden kopmadan her geçen gün yeniliklere adapte ederek daha da güçlenen bir partiyiz. AK Parti Türkiye’nin 2023’e, 2071’e uzanan kollarıdır. Daha güçlü bir geleceğe doğru ilerliyoruz. AK Parti’de durmak, yorulmak yoktur. AK Parti’nin başarısının altında milletimizle kurduğumuz güçlü bağ var. Bizim için her zaman başkalarının değil milletimizin ne dediği önemli olmuştur. Elini taşın altına koyan Kayserili hemşehrilerimize de teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin son 17 yılda büyük bir değişim geçirdiğinin altını da kalın çizgilerle çizen Bakan Dönmez, “Bugünlere nasıl gelindiğini anlatmaya çalışacağım. AK Parti’nin kurulduğu tarihte Türkiye tarihin en büyük buhranlarından birini yaşıyordu. Türk siyaseti uzun dönemdir sorunlara çözüm üretme fonksiyonunu bitirmişti. 3 Kasım 2002 seçimleri Türk siyaseti açısından önemli bir milat oldu. Göreve gelen AK Parti iktidarıyla beraber halkımız köhne siyaset anlayışını tarihe gömmüş oldu. Ekonomide, sağlıkta, kültürde, sanatta ‘Hasta adam’ olarak anılan Türkiye güçlenmeye devam etti. AK Parti iktidarıyla halkımız hak ettiği hizmetlere kavuşmuş oldu. AK Parti sayesinde içine kapalı yaşayan Türk vatandaşı tam anlamıyla dünya vatandaşı haline geldi. Konut, araba gibi temel ihtiyaçlar daha erişilebilir hale geldi. Türkiye böyle büyürken neler yaşandı hepiniz biliyorsunuz. Bu müdahalelerin tek amacı var, eski Türkiye’yi yeniden diriltme olarak karşımıza çıktı. Ancak her olayda milletimiz cumhurbaşkanımızın etrafında kenetlendi. Güçlü liderlik, kararlı duruş ve liderine inanan milyonlarca insanın karşısında hiçbir güç duramadı. Türkiye 17 yılda büyük bir değişim kazandı. Her şart ve koşulda millet iradesi her şeyin belirleyicisi oldu” şeklinde konuştu.

Sözlerinin sonunda “Bizler imar etmenin derdindeyken birileri yıkmanın derdindeydi” diyen Bakan Dönmez “Çok değil 5 sene önce çevrecilik adı altında ülkeyi ateşe verenleri hepimiz gördük. Ömürleri boyunca bir ağaç dikmemiş adamların vandalladıklarına, nasıl çevrecilik adı altında pazarladıklarını hepimiz gördük. Türkiye’ye karşı ayak oyunları yapanlara şunu dedik, ‘Ne yaparsanız yapın biz doğru bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştüreceğiz’. AK Parti girdiği her seçimden birinci parti olarak çıktı. Nitekim bu hizmetleri onaylamış oldu. Milletimize gitmekten hiçbir zaman çekinmedik. Bu siyaset büyük bir vizyon, güçlü bir lider, liderinin arkasında duran, inandığı yoldan geri dönmeyen, düşse bile ayağa kalkan milletin sayesindedir. Zalimden hesap sormaktan vazgeçmeyeceğiz, mazlumların umudu olmaya devam edeceğiz. Yeter ki birliğimize, beraberliğimize kastedenlere karşı uyanık olalım. Hep birlikte Türkiye olalım. Kim ki bu kardeşliği hedef alırsa karşısında bu milletin demir yumruğunu bulur.” Dedi.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ