KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Özhaseki: “Başarısızlığınıza bahane aramaktan vazgeçin”

Çopuroğlu: “Hakareti asla kabul etmiyoruz”

Ak Kurmaylar Melikgazi'yi alkışladı

Büyükkılıç: “Birliğimiz bereketimizdir”

Çopuroğlu: “Yht’nin 2025'te hizmete açılması planlanıyor”

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na 'terörist' tepkisi

Bakan Yrd. Gürcan : “Kur korumalı mevduat toplamı 96.7 milyara yükseldi”

Büyükşehir Belediyesi 2021’e Damga Vurdu

Özhaseki “Yht’nin Maliyeti 1 Milyar 100 Milyon Dolar”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ NİĞDE’DE

ÖZHASEKİ’DEN MİMSİNLİLERE MÜJDE

ÖZHASEKİ: “AK BELEDİYELER, 2023 SEÇİMLERİNE HAZIR”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ MHPLİLERİ AĞIRLADI

CUMHURBAŞKANI İLE ‘KAYSERİ’ SOHBETİ

AK KURMAYLAR KIZILCAHAMAM KAMPINDA BULUŞTU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 533 MUHTAR İLE GÖRÜŞTÜ

Gürkan Ofis Mobilyaları

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

Erciyes Üniversitesi Kültür Merkezi ve Erciyes Üniversitesi 2021 - 2022 Eğitim Öğretim Akademik Yılı Açılış Törenine iştirak etmek üzere baba ocağının da ilimize gelen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı da makamında ziyaret etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ilimizdeki programına Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ederek start verdi.  Bakan Akar’a  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’de eşlik etti.  Vali Günaydın misafirlerine ilimizdeki çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı.

Bakan Akar ve Kuvvet Komutanları daha sonra  .Erciyes Üniveristesi’nin akademik yılı ile Erciyes Kültür Merkezi açılış törenine işitirak ettiler.  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler,  Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki,  Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu , akademisyenler ve öğrencilerin iştirak ettiği törende Bakan Hulusi Akar'a, konuşması öncesi ERÜ Senatosu'nun aldığı karar gereği fahri doktora unvanı verildi. Bakan Akar'a cübbesi, Rektör Mustafa Çalış tarafından giydirildi.   

Bakan Akar, törende yaptığı konuşmada ülkemizin köklü üniversitelerinden olan Erciyes Üniversitesi kurulduğu günden bugüne kadar bilim dünyamıza önemli katkılarda bulunduğunu hatırlatıp, üniversiteyi göstermiş olduğu başarılarından dolayı tebrik ederek şunları kaydetti “Güzide şehrimizin sanayide olduğu kadar eğitimde de başarılı olmasından gurur duyuyoruz. Yaptığı çalışmalarla mükemmeliyet merkezi olma yolunda emin adımlarla yürüyen üniversitemiz akademik markaların zirvelerinden biri haline gelmiştir. Özellikle geliştirilen TURKOVAC aşısı tarihi bir başarıdır. Bu çalışma akademik camiamızın akademik karnesine eklenen bir gurur belgesidir. Aşı geliştirme proje lideri Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve ekibini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum"

Sözlerinin devamında son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar operasyonların devam edeceğinin altını çizen Bakan Akar şöyle konuştu "Biz asker bir millet olarak biliniriz. Ancak askeri meziyetlere sahip olmak varlığımızın devamı açısından yeterli değildir. Varlığımızı devam ettirebilmenin yegane yolu bilgi üretmeden geçtiği asla unutulmamalıdır. Atalarımız bunu 'Kalem kılıçtan keskindir' diyerek net bir şekilde ifade etmişlerdir. Sizler, burada kalem erbabı olarak bilimsel çalışmalarınızla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için mücadele verirken Türk Silahlı Kuvvetleri de sizlerden ve çalışmalarınızdan aldığı ilhamla ülkemizin egemenlik ve bağımsızlığı, asil milletimizin güvenliği için gece gündüz mücadele etmektedir. Küresel ve bölgesel düzeyde risk, tehdit ve tehlikelerin arttığı dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin cumhuriyetin en kapsamlı ve yoğun faaliyetlerini icra etmektedir. Suriye ve Irak'ın kuzeyinde icra ettiğimiz başarılı operasyonlar, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlarken, güney sınırlarımızda kurulmak istenen terör koridorunu engelleyerek buna asla müsaade etmeyeceğimizi çok net ortaya koyduk. Anı zamanda 1 milyondan fazla Suriyeli kardeşlerimizin topraklarına güvenli bir şekilde dönmelerini sağladık. Hepinizin bildiği gibi ülkemiz, 9 milyon Suriyelinin insanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu operasyonlar yapılmasaydı ülkemiz ve bölgemiz çok daha büyük tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya kalacaktı. Operasyonlarımız son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar artan şiddet ve tempoda komşularımızın toprak bütünlüğüne saygılı olarak devam edecektir. Biz sadece terör ve teröristle mücadele etmekteyiz. Terörist neredeyse hedef de orasıdır. Bilinmelidir ki; PKK eşittir YPG’dir, YPG'nin PKK'dan hiçbir farkı yoktur. Birilerinin sivillere zarar verildiği, bazı etnik gruplarının hedef alındığı gibi asılsız iddialarla suni gündem oluşturmaya çalışıyor. Zira biz sadece ülkemizin ve milletimiz güvenliği değil aynı zamanda bölgede yaşayan tüm etnik grupların güvenliğine de önem vermekte, masum insanlara gözümüz gibi korumaktayız. Binlerce yıldır bu coğrafyayı, ekmeği, suyu birlikte paylaştığımız herkes bizim kardeşimizdir. Bunun en açık göstergesi vatanımız için canlarını feda eden ve şehitliklerimizde bir arada yatan kahramanlarımızdır. Terörü besleyen ve terörden beslenen, aramıza nifak sokmaya çalışanlara inat kardeşliğimiz ilelebet devam edecektir. 40 yıldır enerjimizi tüketen terörü bitirmek ve halkımızı bu terör belasından kurtarmakta azimliyiz, kararlıyız. Bunu dağdaki, mağaradakiler anladı, umudumuz bunların hamileri de anlayacak"   

Sözlerinin sonunda Türkiye'nin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm imkanlarla Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğini belirten Bakan Akar "Biz dünyada Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’taki sorunlar dahil tüm sorunları barışçıl sistemle ve uluslararası hukuk yöntemiyle çözülmesinden yanayız. Bunun için de büyük çaba gösteriyoruz” dedi ve ekledi “Komşumuz Yunanistan’ın da barış ve istikrar için uluslararası hukuka uygun davranmalarını bekliyoruz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Ancak; Ege'de ve Doğu Akdeniz’de hem kendimizin hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hakkını korumakta azimliyiz, kararlıyız. Biz sadece kendi güvenliğimiz için değil aynı zamanda dost ve kardeş ülkeler için de elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Can gardaşımız Azerbaycan 30 yıldır işgal altındaki öz vatan Karabağı Ermenistan işgalinden kurtarmıştır. Bu süreçte haklı davasında Azerbaycanlı gardaşlarımızın yanında olan Türkiye bundan sonra da tüm imkanlarıyla kardeşlerimizin yanında olmaya devam edecektir. Coğrafya bir kaderdir, Türkiye de bu coğrafyanın kaderidir. Bu coğrafyada var olabilmek için güçlü olmak zorundayız"

Bakan Akar konuşmasının ardından TURKOVAC aşısını geliştiren Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Aykut Özdarendeli' ye  Proje Lideri ödülü verdi.             

Bakan Akar son olarak  Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ a nezaket ziyaretinde bulundu.  Başkan Büyükkılıç, Erciyes Üniversitesi tarafından verilen ‘fahri doktora’ unvanı dolayısıyla Bakan Akar’ı tebrik ederken, Bakan Akar da Kayseri’ye önemli eserlerin kazandırıldığını, her geçen gün büyük adımlarla ilerleme kaydedildiğini büyük memnuniyetle müşahede ettiklerini vurguladı.

Bakan Akar’da  tüm kurum ve kuruluşlarla iletişim ve temas halinde olduklarının altını çizerek şöyle konuştu  “Demiryolları, karayolları, havayolları ile gelişmesiyle alakalı milletvekillerimiz, belediye başkanımız, valimiz ile koordineli şekilde bu işlerin biran önce hızlanması ve gerçekleştirilmesi için gerçekten arkadaşlarımızla beraber, ilgili bakanlık ve kurumlarla iletişim ve temas halindeyiz. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza huzurlarınızda teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Bu faaliyetlerin hızlanması için direktifleri, ilgilenmeleri bizim için çok büyük önem arz ediyor”

Bakan Akar’ın Başkan Büyükkılıç’a ziyaretine Vali Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu,  AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile diğer ilgililer de eşlik etti.