KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

AK KURMAYLAR ANTALYA’DA TOPLANDI

ADIM ADIM 2023 KAYSERİ’DE

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI İNCE KAYSERİ’DE

ÖZHASEKİ: “KILIÇDAROĞLU'NA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA

ÖZHASEKİ: “TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

TAMER’DEN 'ASGARİ ÜCRET' YORUMU

AK PARTİLİ ŞEN: “SÜREKLİ TAARRUZ HALİNDE OLMALIYIZ”

ÖZHASEKİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “AK PARTİ 2023 YILI HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Başkan Çopuroğlu: “Dünyada fazla örneği olmayan bir partiyiz”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKTİDARA GELİŞİN 19. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ UHSAŞ HEYETİ’Nİ AĞIRLADI

İNCETOPRAK’TAN ÇOPUROĞLU’NA ZİYARET

AK KURMAYLAR’DAN HAVALİMANI İNCELEMESİ

Anahtar Kelimeler: BAKAN ÖZHASEKİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAKAN ÖZHASEKİ,

"KEMAL BEY, BU KADAR YALANI NASIL SÖYLÜYOR? "

"KEMAL BEY, BU KADAR YALANI NASIL SÖYLÜYOR?"

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayseri  Milletvekili  Mehmet Özhaseki önceki akşam  katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu öncesi  medya mensuplarının sorularını cevapladı.  Bakan  Özhaseki  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Bakırköy sahilleri ile ilgili ortaya attığı iddiaların hatırlatılması  üzerine  "Bakırköy sahillerinde ki  yüksek katlarda benim imzam yok. Kemal Bey bu kadar yalanı bir araya getirip nasıl söylüyor" ifadesini kullandı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katıldı. Bakan Özhaseki, resepsiyona katılmadan önce ana muhalefet partisinin Laiklik ve Cumhuriyetin yıkılacağı yönündeki söylemleri ile ilgili bir soruya, "Aslında muhalefet o tezi terk etmişti. Bundan birkaç sene öncesine ait Cumhuriyet mitingi yaptıkları ve laik elden gidiyor, tehlikede dedikleri dönemler hep geride kaldı. Son günlerde bunu söylemenin hiç prim yapmadığını anlamışlardı ama bazen ara ara depreşiyor sızıları söylüyorlar. Herhalde bunu diyen herkes de gülümsüyordur. Ne demek istiyor bunlar ya demek istiyorlardır. Çünkü hiç kimsenin laiklikle ilgili bir problemi yok. Eskiden olan problemler dindar insanlara yapılan baskı ve zulümden dolayıydı. Laikliğin herkesçe eşit şekilde, hür bir şekilde yaşaması esas değil midir? Eskiden başını örten çocuk yaşamıyordu.Okula gideceği zaman önü kesiliyordu. O zaman da büyük bir kavga sebebiydi. Meclise giren bir hanımefendiye yaptıklarını biliyorsunuz. Hep birlikte bağırarak dışarıya atmışlardı. Milletvekilliğini de elinden almışlardı. Şimdi o dönem geride kaldı. Mecliste ben soruyorum başı açık ve örtük bir çok hanımefendi var. Valla ben bakınca hangisi örtük hangisi açık aklıma bile gelmiyor. Kendi aralarında dostça geçiniyorlar. Orada milleti temsil görevini hakkıyla yerine getiriyorlar. Peki soruyorum Türkiye´de laiklik güçlendi mi ? Yoksa tehlikeye mi girdi ? O manzara ortaya çıkınca başörtülü çocuklar istedikleri gibi okullarına gidiyorlar. Laiklik tehlikeye mi girdi? Cumhuriyet´e bir şey mi oldu? Böyle bir şey yok.  Artık bizim ana muhalefetin bu istismardan bir an önce vazgeçmesi lazım. Doğrular üzerinde bir araya gelmemiz lazım. Onların da artık insanların inançlarına saygı göstermesi lazımdır. Kimse nasıl ki bir hanımefendiye niye başın açık demiyorsa o tiplerinde birine niye başın kapalı dememesi lazım. Bu kimsenin hakkı da değildir, haddi de değildir. Türkiye öyle bir yere geldi ki müthiş bir olgunluk içerisinde herkes hürce yaşayabiliyor. Ben öyle bir sıkıntı olabileceğini sanmıyorum" şeklinde  cevapladı?

Bakan Özhaseki  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Bakırköy sahilleri ile ilgili iddialarına ise şu cevabı  verdi  "Geçenlerde bir kanalda yine arka arkasına benimle ilgili yalanlarına devam etti. Bakırköy sahillerinde kendi imzasıyla çıkan diye bir şeyler söyledi. El insaf ya, Allah´tan korksun. Kemal Bey bu kadar yalanı bir araya getirip nasıl söylüyor ben merak ediyorum.Bakırköy sahillerinde o yüksek katlarda benim imzam yok. Belediye başkanlığı yaptığı dönemde neler yaptığını biliyoruz. Hadi yaptığımı söyle. Çıktın daha önce bir dosya ile ne yaptığını söylemeye çalıştın.Bende senin burnundan fitil fitil getirdim. Daha önce bir dava açılmıştı. Orada masumiyetim tescillendi. Sonra söylediği yalanları mahkeme tek tek ibraz etti. Benim arkadaşlarım 100 bin liraya yakın tazminat aldık.Onunla da sucuk dağıttık. İstiyorsa bir daha gündeme getirsin büyün evraklarını yeniden dağıtayım. Kemal Bey´in de böyle bir yol izlediğini açıkçası merak ediyorum. Aslında ana muhalefetin inşalara ümit vermesi lazımdır. Ana muhalefetin dediğinin hepsinin doğru olması lazımdır ki inşalar güvensinler. Zaten inandırıcılıkları olmadığı için bir yere çakıldılar. Oradan da ileriye gitmiyorlar. Kendileri bilir, güya bizim belediyelerde yaptığımız parti olarak işlemden dolayı bir cephe kazanmanın sevinci ve hevesiyle böyle bir şey teklif ediyorlar.  Hakikaten Sayın Cumhurbaşkanımız söyledi, hadi seçime desek kaçacak delik ararlar. Sanki yarın belediye seçimleri olsa insanlar bunların yaptığı belediyeciliğe bakıp aferin ne güzel yaptılar deyip bunlara mı dönelim diyecekler. Yok öyle bir şey. Siyasi bir heyecan içindeler. Allah sonlarını hayır getire. Bunlar demokrasi de olağan şeylerdir. Bunlara gülünüp geçilir. Bizde söyledikleri zaman cevaplarını veririz."