BAKAN ÖZHASEKİ
KAHRAMANMARAŞ´TA İL MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINI HİZMETE AÇTI
Tarih: 13.4.2018 18:11:10/ 483okunma / 0yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kahramanmaraş´ta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü hizmet binası açılış törenine katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi açılış ve programa katılmak üzere geldiği Kahramanmaraş´ta yapımı tamamlanan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Hizmet Binası Açılış Töreni´ne katıldı. Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş programı sırasında bölgenin çevre ve şehircilik sorunlarının ele alınacağını açıkladı. Son dönemde Kahramanmaraş´ta yapılan yatırımlara da açıklamalarında değinen Özhaseki “Bize iletilen sorunlar var; çevre kirliliği, Aksu Nehri, Afşin Elbistan tarafındaki hava kirliliğiyle ilgili talepler istekler var. Bunun yanı sıra Kahramanmaraş´ımızın kentsel dönüşüm avantajlarından istifade etmesini sağlayacak adımları konuşacağız. Belediye Başkanlarımızı yıllardır tanıyorum. Hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kahramanmaraş´a borcumuzu ödeyecek şekilde hareket ettiğimizi de herkesin bilmesi lazım. Sadece İller Bankasından kredi ve hibe olarak kullandırdığımız toplam tutar 1 milyar lirayı buluyor. Bunun yanı sıra Avrupa Birliği fonlarından temin ettiğimiz hibeler, kentsel dönüşüm için rezerv alanlar da var. Binlerce metrekareyi Kahramanmaraş için esirgemeden tahsis ediyoruz.” diye konuştu.                                         

Türkiye´de ve son dönemde Afrin´de başarıyla sürdürülen terörle mücadele konusuna değinen Bakan Özhaseki, Türkiye´nin yürüttüğü terörle mücadeleyi hiçbir batılı devletin veremeyeceğini kaydederek “DEAŞ diye bir proje örgütten bahsediliyor.  Sakalı uzatıp DEAŞ´çı, sakallarını kesip PYD´ci oluyorlar. O ülkeler bunları bahane edip buraya 10 bin kilometre öteden geliyor. Onlara niye geldiniz diye soruyoruz. Komşuluğunuz mu var?  Ortak bir kültürel bağınız mı var? Niye geldiniz o zaman buraya? DEAŞ gibi bir örgütün İslâmın hiçbir yerinde işi yok. Bir taraftan burada bulunmalarının bahanesi olarak bunu söylüyorlar. Çürümüş, kokuşmuş duygularını Müslümanlık aleyhinde gösteriyorlar. İnsanları Müslümanlıktan uzaklaştırmaya çalışıyorlar. ABD´nin başındaki zat DEAŞ´a odaklanalım diyor. Çocuk kandırır gibi senaryoya devam ediyorlar. Bir taraftan DEAŞ gibi vahşi bir yapıyı Müslüman gibi göstermeye çalışıyorlar. Orada haritalar çizerken Türkiye´yi dışarıda göstermeye çalışıyorlar. Hamdolsun biz orada gücümüzü gösterdik. Bir tek sivile de zarar vermeyerek dünyanın hayranlıkla izlediği bir operasyona imza attık. Yaptıkları tüm hazırlıklarını başlarına geçirdik. Nasıl oldu da Türk askeri gelip burayı fethetti diye bir şaşkınlık içindeler.” ifadelerini kullandı.

Açılış öncesinde Kahramanmaraş´ta ilk durağı olan Valiliği ziyaret eden Bakan Özhaseki, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin sorusu üzerine Türkiye´nin sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, Suriye bölgesinde bulunan bazı devletleri de eleştirerek  “Orada kendi ülke güvenliğimizi teminat altına alabilmek için bir harekâta giriştik. Kendi güvenliğimizi teminat almakla birlikte orada yapılan birçok oyunu bozduğumuzu da biliyoruz. Suriye üzerinde yeni hesapların yapıldığı yerde eğer siz masada olmak istiyorsanız gücünüzü de göstermek zorundasınız. Haritaların çizilmesi bazen ülkeler için 100 yılı, 300 ya da 500 yılı bulabilir. Asrın başında Suriye, Irak ve Osmanlı´ya ait topraklarda bir harita çizildiğinde ne yazık ki bizim zayıf olduğumuz bir dönemdi. Masa üzerinde çok etkili değildik. Şimdi yeniden haritaların çizildiği dönemde 10 bin kilometreden bazı ülkeler gelip ‘Ben burada istediğimi yaparım!´ diyorsa, AB´yi hiç ilgilendirmediği hâlde ülkeler gelip burada boy gösteriyorsa, Türkiye olarak bizim burada masada bulunmamız elzemdir ve kaçınılmazdır. O ülkelere soruyoruz ‘Sizin burada ne işiniz var? Ortak bir kültürünüz mü var, ne alakanız var sizin buradaki ülkelerle?´ Böyle bir dönemde Türkiye olarak her türlü seçeneği değerlendiriyoruz. Vatandaşlarımızın can güvenliği her şeyden daha önemlidir. Ülkemizin sınırlarında olanlara da kayıtsız kalamayız. İleride kendi ülke menfaatlerimiz doğrultusunda ne gerekiyorsa onu da yapmaya hazırız.” değerlendirmelerinde bulundu.
Video Tarihi: 13.4.2018 18:11:10
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: BAKAN ÖZHASEKİ
GAZETECİLER CEMİYETİNDEN
GAZETECİLER CEMİYETİNDEN
YENİ REKTÖRLERE ZİYARET
ERCİYES ÜNİVERSİTESİNE
ERCİYES ÜNİVERSİTESİNE
İKİNCİ REKTÖR YARDIMCISI DA ATANDI
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI SÜRÜYOR
AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI SÜRÜYOR
KAYSERİ´NİN TATLARI YARIŞTI
FARUK ECZACIBAŞI,
FARUK ECZACIBAŞI,
“BİZ HEPİMİZ DİJİTAL GÖÇMENİZ”
TEKNOFEST´TE KAYSERİ FARKI
TEKNOFEST´TE KAYSERİ FARKI
BAŞKAN ÇELİK, TEKNOFEST´TE KAYSERİ BİLİM MERKEZİ TARAFINDAN AÇILAN STANDI SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANI MUSTAFA VARANK İLE ZİYARET ETTİ
CHP´NİN İŞ BANKASI´NDAKİ HİSSELERİNİN
CHP´NİN İŞ BANKASI´NDAKİ HİSSELERİNİN
HAZİNEYE DEVREDİLMESİ İSTEĞİ
BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BAŞKAN ÇELİK, TAŞHAN´DA ÇIKARILAN 7,5 MİLYON YILLIK FOSİLLERİN KAYSERİ BİLİM MERKEZİ´NDE SERGİLENECEĞİNİ AÇIKLADI
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BAŞKAN ÇELİK, SARIZ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ İLE YAPIMI TAMAMLANAN PINARBAŞI SOSYAL YAŞAM MERKEZİ´NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KONFERANSI VERDİ
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR ERCİYES´E EKİLİYOR
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR ERCİYES´E EKİLİYOR
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERCİYES KIŞ TURİZM MERKEZİ´NDE YEŞİL DOKU OLUŞTURMA VE ZENGİNLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPIYOR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
“KENTSEL DÖNÜŞÜM VATANDAŞLARIN GÜVENİYLE HIZ KAZANDI”
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
6 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI
GAZİLER ONURUNA YEMEK
GAZİLER ONURUNA YEMEK
Vali Kamçı, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Selçuk Aygün´ün ev sahipliğinde Gaziler onuruna verilen yemeğe katıldı.
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YOLU GENİŞLETİLİYOR
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
TOPLANAN İMZALAR VALİLİĞE VERİLDİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Eylül 2018 Cumartesi
Bugün
Güneşli
26 °C
10 °C
Pazar
Güneşli
27 °C
11 °C
Pazartesi
Güneşli
26 °C
10 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74