KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

VEKİL ARIK HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA SORDU

“BORCA KARŞILIK CAMİ ARSASI ALMAK RUTİN UYGULAMA MIDIR?”

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK’TAN ÇARPICI İDDİA

“BU ÇOCUKLARIN SMA’LI DOĞMASINA KİM GÖZ YUMUYOR”

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

Anahtar Kelimeler: BAKAN ÖZHASEKİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

BAKAN ÖZHASEKİ

YEREL KANALLARIN ORTAK YAYINA KONUK OLDU

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri´de TV Kayseri, Kay TV, Kanal 38, Elif TV ve Erciyes TV´nin ortak yayınına konuk oldu. Ülke gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki konuşmasına ilk olarak izleyicilerin yeni yılını kutlayarak başladı.
2017 yılının gerek Türk milletine, gerekse İslam alemine, gönül coğrafyamıza, tüm dünyaya barış, huzur, mutluluk nasip etmesini Cenabı Allah´tan niyaz ediyorum diyen Bakan Özhaseki; ?2016 yılında çekmiş olduğumuz çileleri bir daha çekmemeyi, yaşadığımız o kötü olayları bir daha yaşamamayı Cenabı Allah´tan duayla niyaz ediyorum? değerlendirmesinde bulundu?
Cumhurbaşkanlığı sistemine yönelik sorulan soruya Bakan Özhaseki şöyle cevap verdi; ?Son günlerde anayasa meselesi ve içerisinde tabi ki cumhurbaşkanlığı sistemi çok tartışılıyor. Gönül isterdi ki, her partinin seçim öncesinde söylemiş olduğu anayasa değişikliğini hep birlikte oturalım, makul bir uzlaşı ortamı içerisinde çözelim. Yani bütün özel şartları geride bırakarak, dünyada gelinen nokta nedir, milletler anayasalarını nasıl yapıyorlar, hedefimizde var, oraya doğru giderken olması gerektiği gibi 50 yıl, 100 yıl değişmeyecek bir anayasa yaparak milletin önüne koyalı, bir uzlaşı içerisinde de kabul edelim, güle oynaya geçsin gitsin, ama öyle olmuyor bu iyi niyetlerle iyi yola çıkıldığı halde, komisyonlara üye verildiğinde. 2-3 yıl boyunca oyalandık, olacak gibi değil. Biz anayasa sözü verdik, düşündüğümüz anayasayı yazalım, çıkalım koyalım, kararımız buydu. Mesele rejim meselesi değil ki şu anda elzem olan, öyle bir tartışma yok ki. Cumhuriyet üzerinde bir tartışma duydunuz mu şimdiye kadar? Osmanlı defteri kapandı, yerine kurucu Meclis Cumhuriyeti ilan etti, biz şimdi aradan 80 sene geçti, bu Cumhuriyetten memnun değiliz, değiştirelim falan diyeni duydunuz mu?
Güneydoğu´daki yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Bakan Özhaseki; ?Burada eskiyi çok açmak doğru değil, defalarca konuştuk bunu. Devlet gücünü gösterdi, teröristleri temizledi, şehirler temizlendi, köylerde çok ufak-tefek pürüzler var temizleniyor, araziler temizlendi, dağlar temizlendi, kış hazırlığı yaptıkları yerler temizleniyor. Sınır dışında da bir güvenli bölge oluşturarak Türkiye bundan sonra artık emniyetini, güvenliğini asla göz ardı etmeyeceğini göstermiş oldu. Şimdi yapılması gereken; burada bu terörden mağdur olmuş binlerce insan var, onların yarasını sarmak. Gidip onları şefkatle, merhametle kucaklamak. Onlara devletin yanlarında olduğunu hissettirmek, devletin merhamet kanadını onlara doğru açmak? dedi.
Kentsel Dönüşümde gelinen son noktaya değinen Bakan Özhaseki, İstanbul´da Proje Koordinasyon Merkezi birimi kuracaklarının altını çizdi. Bu biriminin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı olacağına dikkat çeken Bakan Özhaseki; ?Proje Koordinasyon Merkezi birimini güçlendireceğiz, İstanbul´daki dönüşüm işlerinde baştan sona yetkili olacak? ifadesini kullandı?
Gayrimenkul Borsası da kuracağız diyen Bakan Özhaseki konu ile ilgili olarak şunları kaydetti? ? İnsanlar oradan bir oda bile satın alabilecekler. Borsaya arz eden insanlar, yapımcılar mallarını getirip sepet sepet koyacaklar, vatandaş da beğenip istediğinden alabilecek, istediği kadar alabilecek, bir kilo armut da alabilecek, bir tane armut da alabilecek içinden ve oraya da ortak olmuş olacak. Gayrimenkule olan düşkünlüğü zaten vatandaşın belli, işte bu borsa kurulduğu zaman buradaki toplanan para bizim sektördeki finans açığını da kapatacak müthiş bir para olur. Doğru kurgulayıp doğru kurduğumuzda, gayrimenkulden zarar etmiş kimse yok ki. Şu ana kadar siz bir gayrimenkul alıp da zarar eden gördünüz mü? Yok öyle bir şey. Ama bir şirket batabilir, kalkabilir, düşebilir, insana bağlıdır çoğu zaman, ama gayrimenkulde, doğru yatırımda asla zarar olamaz. Ben vatandaşın çok rağbet edeceğini düşünüyorum. Gerek yurt içi, gerekse yurt dışından finans akımını sağlayacak ciddi bir şey?
Bakan Özhaseki son günlerde yaşanan Hava Kirliliği tartışmalarına yönelik soruya ise şöyle cevap verdi; ?Hava kirliliği konusunda büyük bir mücadele veriyoruz. Standartları belirledik, bütün tavsiyelerde bulunuyoruz şehirlere. Ama birinci derecede bu işte sorumluluk hissetmesi gerekenler oradaki yerel yöneticiler. Biz Bakanlık olarak nihayetinde kanun çıkarırız, yönetmelikler yaparız, düzenleyiciyiz, bu arada denetleriz, takip ederiz, fakat asıl tedbirleri alması gerekenler tabii ki yerel yöneticiler. Bir yerde hava kirliliğini ne oluşturur? Bir; evlerden dışarıya attığımız atıklar oluşturur hava kirliliğini sağlayan. İki; araçlar oluşturur dışarıdaki. Siz bu ikisi hususunda tedbir alırsanız daha az dışarıya atık vermiş olursunuz, daha az kirlenme olur. İşte doğalgazın yaygınlaştırılması bunun için bir tedbirdir, Hükümet tedbiridir, bu şehirlerin birçoğunu kurtarmıştır. Ama bunu mecburi hale getiremediğimiz için, zorlayamadığımızdan, ihtiyari olduğundan hala mecburen soba kullananlar, kenardaki mahallelerde bulduğu her şeyi iyi-kötü yakanlar hava kirliliğine de sebebiyet veriyorlar. İkinci bir şey; otobanların ve çevre yollarının açılmış olması, şehirleri kirli havadan da kurtaran bir faktördür, bütün şehirlerde hükümet olarak biz bunu da devreye soktuk. Üçüncüsü; elektrikli araçlar, raylı sistemler veyahut da doğalgazlı araçların kullanımını teşvik etmek ve bu konularda yardımcı olmak da tabii ki hava kirliğini etkileyen bir sonuçtur. Ben kendi şehrimden biliyorum. İlk başladığım yıllardaki Kayseri´nin hava kirliliği oranıyla şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Dışarıya pencereden burnunu uzatan herkes de bunu hisseder, elimde benim her gün veriler var, birebir bütün şehirleri dikkatle takip ediyoruz. Tehlike sınırı içerisinde bir şehrimiz yok. Ama biraz yükselen, biraz düşen, işte Sağlık Örgütünün verdiği kıstaslara göre biraz daha yükselme istidadında olan şehirler var, oralarda bire-bir takip edip yapılması gerekenleri de mutlaka dikkatle, bir disiplin içerisinde götürüyoruz, yapmamız gerekiyor?
Bakan Özhaseki sözlerine 2016 yılı badirelerin belki de zirve yaptığı bir yıl oldu. Terörün zirve yaptığı bir yıl oldu. Kötülükler yılı oldu, dışarıdan ve içeriden binbir türlü hainliklerle, alçaklıklarla karşı karşıya kaldık. İnşallah 2017 yılı bütün bunları hiç yaşamadığımız ve unuttuğumuz bir yıl olur. İnşallah bu ülkenin insanların mutlu olduğu bir yıl olur, gönül coğrafyamızın huzur içerisinde bulunduğu bir yıl olur diyerek son verdi.