KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

PALANCIOĞLU: GÜZEL İŞLER YAPIYORUZ

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN YERLİ TOHUM MÜJDESİ

2020 GACER BUĞDAYI YILI OLACAK

KOCASİNAN'A “HOŞ GELDİN” BEBEK

BU UYGULAMA ÇOK BEĞENİLDİ

TALAS’TA KARARLAR OY BİRLİĞİ İLE

TALAS’TAN DOLU DOLU HİZMET VE YATIRIM

BÜNYAN’DA MECLİS TOPLANTISI TAMAMLANDI

ALTUN: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HACILAR’DA MECLİS TOPLANDI

MECLİSE ÖZDOĞAN BAŞKANLIK ETTİ 4 MADDE KARARA BAĞLANDI

YAHYALI’DA MERA YOLLARI BAKIMA ALINIYOR

ÖZTÜRK: BESİCİLERİN SORUNU GİDERİLECEK

KAYSERİ’YE İKİ PAŞA ATANDI

KOMANDO TUGAYI VE HAVA İKMALE ATAMA

ZABITA EKİPLERİ 4 GÜN BOYUNCA DENETİM YAPTI

BÜYÜKŞEHİR’DEN 7/24 BAYRAM MESAİSİ

BAŞKAN YALÇIN İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR

TALAS’A ESTETİK DOKUNUŞ

MELİKGAZİ'DE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI

ÖZVERİYLE SAĞLIK İÇİN ÇALIŞTIK

MELİKGAZİ'NİN ARAÇ FİLOSU GÜÇLENİYOR

BAŞKAN PALANCIOĞLU: TOPLAM 22 ARACIMIZ HİZMETTE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

BİZİM YAPTIKLARIMIZI, HAYAL BİLE EDEMİYORLAR

KOCASİNAN’DA EKİPLER 24 SAAT ESASINA GÖRE ÇALIŞTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: TEMİZLİK ÖNEMLİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İDDİALARA CEVAP

KAMUOYUNU YANILTAN YALAN HABERLERE YASAL SÜREÇ BAŞLATTI

BAŞKAN ALTUN PERSONELİYLE BAYRAMLAŞTI

BİZ KOCA BİR AİLEYİZ

Anahtar Kelimeler: BAĞDAŞ KURUP HASADI İZLEDİ

BAĞDAŞ KURUP, HASADI İZLEDİ

YAPILAN YATIRIMLAR  HASATTA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kırsal mahallelerden biri olan Kalkancık’ta hasad yapan çiftçilerle bir araya geldi. Hayata geçirdiği proje ve çalışmalarla her zaman çiftçinin yanında olan Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın bereketli topraklarında hasad yapan çitçilerin kapalı devre sulama sistemiyle hem ürünlerinde daha fazla verim aldığını hem de ürün çeşitliliğiyle bölgenin kaderinin değiştiğini söyledi.

Kırsal mahallelerden biri olan Kalkancık’ta hasad yapan çiftçilerin misafiri olan Başkan Çolakbayrakdar, çiftçinin her zaman yanında olduklarını vurgulayarak, “Anadolu’nun bereketli topraklarında ekmeğini topraktan çıkartan hemşehrilerimize bol bereketli bir yıl diliyorum.” dedi.

Kocasinan’ın her bir köşesinin kendine has özellik ve değerleriyle ön plana çıktığını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çiftçilerimizin bir yıllık emekleri bugün burada hasad oluyor. Allah bereket etsin. Bölgemizin özellikle Yamula Barajı’ndan kapalı devre sulama sistemine geçmesiyle birlikte çitçilerimizin yüzü güldü. Sulu tarımla hem ürünlerden daha fazla verim alması sağlandı hem de ürün çeşitliliği arttı. Bu noktada hububat ürünlerin hasadı yapılıyor ama önümüzdeki günlerde ay çekirdeği ve şeker pancarı gibi farklı ürünler bölgemizde hasad edilecek. Bereketli olmasını diliyorum. Kocasinan Belediyesi olarak tarıma verdiğimiz önem, son derece değerlidir. Buradaki çiftçi kardeşlerimizin ilçemizdeki tarım bölgesinin her bir metrekaresinde ekiyor ve dikiyor olması bizim vermiş olduğumuz önemlerden birisidir. Diğer yandan sulu tarımın kapalı devre sulama sisteminin daha yaygın olması için yoğun gayret sarf ediyoruz. Bu noktada çiftçilerimizin yüzlerini güldürecek yeni yatırımlarla şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlayacağız. Bu vesile ile bütün çiftçi kardeşlerimizin hasadları bereketli olsun.”

Kocasinan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdülaziz Yıldırım ise bereketli hasad mutluluğunu birlikte paylaşmak için çiftçilerle bir arada olduklarına dikkat çekerek, “İlçemizde gerek yağış gerekse ürün olarak bereketli bir yıl geçiriyoruz. Bu vesileyle çiftçilerimizin verdiği emeğin karşılığını almasını diliyorum.” diye konuştu.

Kalkancık Mahalle Muhtarı Hacı Saygı da bir yıllık verilen emeğin hasadı yapılmaya başladığını belirterek, “Çok şükür ekinlerimiz bereketli olduğu için bugün bizim bayramımız oldu. Devletimizin imkanlarıyla bölgemizde yapılan kapalı devre sulama sistemiyle hem ürün çeşitliliği artı hem de ürünlerden alınan verim daha fazla oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ