KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI ELDEMİR’DEN DEVELİ DEVLET HASTANESİNE ZİYARET

Eldemir: “Develi Devlet Hastanemizin inşaatı bu yılın Ağustos ayında tamamlanacaktır”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘KAYSERİGAZ’ TOPLANTISI

BÜYÜKKILIÇ: 2021, 2022, 2023’TE YAPILACAK ÇALIŞMALARI DEĞERLENDİRME AMAÇLI BİR ARAYA GELDİK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, AVRUPA AKDENİZ BÖLGESEL VE YEREL MECLİSİ TOPLANTISINA KATILDI

PALANCIOĞLU, KAYSERİ VE MELİKGAZİ’Yİ TEMSİL ETTİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ ERKİLET’İ YENİ BİR YÜZE KAVUŞTURUYOR

ERKİLET ERTUĞRULGAZİ MAHALLESİNE MODERN TESİS

KCETAŞ’IN 2021 TALAS YATIRIMLARI BÜYÜTEÇ ALTINA ALINDI

Talas’ta Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. tarafından 2021 yılında gerçekleştirilecek hizmet ve yatırımlar, düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı.

HACILAR İLÇESİ’NDE YOL YAPIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Özdoğan: Karpuzsekisi Mahallesi konut dışı kentsel çalışma alanında imar yolu çalışmalarımız devam ediyor

BAŞKAN ÖZTÜRK AK GENÇLERİ AĞIRLADI

Öztürk: “Lütfen mahallelerimizde ihtiyaç sahibi insanlarımıza sahip çıkalım”

“HUZUREVİ PANDEMİYİ HUZURLU GEÇİRİYOR”

Büyükkılıç: , “Dua kaynağımız olan yaşlılarımızın yaşanan süreçten olumsuz etkilenmemeleri için sıkı tedbirler uyguladık ve bu tedbirlerimize devam ediyoruz”

106 BÖLGEDE 18. MADDE UYGULAMASI İLE

MELİKGAZİ’DE MODERN ŞEHİRCİLİK

DİJİTAL GÖSTERİM MERKEZİ SON TEKNOLOJİYLE YAPILAN İÇERİKLERİ

VATANDAŞA SUNULMAYA DEVAM EDİLİYOR

KAYSERİ ‘DE COVİD VAKA SAYISI ARTTI

100 BİNDE 56.71 SEVİYESİNDE OLAN İLİMİZDE VAKA ORTALAMASI 74.08'E ÇIKTI

112 ACİL ÇAĞRI HİZMETLERİ İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

VALİ GÜNAYDIN: “GELEN ARAMALARIN %75’İ GEREKSİZ ÇAĞRI”

2021 YILI “AHİ EVRAN YILI” İLAN EDİLDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “2021 AHİ EVRAN YILINI ESNAF MÜZESİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ”

PALANCIOĞLU 2021 YILI ÇALIŞMA VE YOL PROJELERİNİ MASA YATIRDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: "YOL MEDENİYETTİR"

KOCASİNAN BELEDİYESİ 4 YILDA 25 TAKSİ DURAĞINI YENİLEDİ

Çolakbayrakdar: “Yeni Kocasinan’ı hazırlarken, vatandaşlarımıza ulaşım hizmeti veren taksi duraklarını da daha modern ve daha estetik bir görünüme kavuşturuyoruz.”

KGC BAŞKANI ALTINKAYA’NIN KABUL GÜNÜ

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya kendisini ziyarete gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin ve DEVA Partisi İl Başkanı Begüm Başmısırlı’yı ayrı ayrı kabul ederek bir süre sohbet etti.

Gürkan Ofis Mobilyaları

AVRUPA KAYSERİLİLER BİRLİĞİ UZAKTAN EĞİTİME 'TABLET' DESTEĞİ VERDİ

POLAT, 60 ADET TABLET HEDİYE ETTİKLERİNİ DUYURDU

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleştirdiği basın açıklaması ile ilçelerde yaşayan öğrencilerin uzaktan eğitimde kullanmaları için 60 adet tablet hediye ettiklerini duyurdu.

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret edip, basın acıkılması gerçekleştirdi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ziyarette yaptığı değerlendirmede "Avrupa’da 4-5 milyona yakın vatandaşımız var. Türklerin sahip olduğu iş yerlerinde sadece Almanya’da 500 bin istihdam var. Dolayısıyla ciddi bir Türk nüfusu ağırlığı da var. Gurbetteki Kayserili hemşerilerimizin bir çatı altında toplanması fevkalade isabetli. Bu dernek Avrupa Kayserililer Birliği de katkı ve destek sağlayacak. Bu girişimlerinden dolayı da ben sayın Muzaffer Polat’ı ve dernek üyelerini tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Allah emeklerini zayi etmesin” ifadelerini kullandı.

Avrupa Kayserililer Birliği Genel Başkanı Muzaffer Polat’ da, “Biz Almanya Köln’de Avrupa Kayserililer Birliği adı altında bir dernek kurduk. Bütün Kayserilileri bir araya toplayarak, Kayseri’de güzel işler yaparak, ihtiyaç sahiplerine neler yapabiliriz gibi konularla ilgili derneğimiz kurduk. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da kimisi mühendis, kimisi muhasebeci ve 2019’dan beri sosyal faaliyetlerimiz devam ediyor. 2019 yılında Kayseri ilçelerinde 2 bin tane çocuğumuzu giydirdik. 2020’de akülü tekerlekli sandalye programı yaptık ve tabi bunlar hep ilçeler bazında oluyor. Bu sene de ne yapabiliriz buy pandemi sürecinde dedik ve tablet dağıtalım dedik. Sağ olsunlar yönetim kurulundan arkadaşlarımız ile bu kararı aldık ve tablet dağıtımına geldik bu sene de. Tabletleri ilçelerden çok isteyenler var ve biz de bunları 10’ar 10’ar ilçelere paylaştırmayı düşünüyoruz. Daha sonra yine bütçemiz el verirse ardından ihtiyaç sahiplerine yine biz kendimiz ulaşarak, bu adet sayısını yükselteceğiz” şeklinde konuştu. SESLİ KESİT

Toplantıya katılan Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak ise, "Muzaffer başkanımızın bu üçüncü faaliyeti oluyor. Daha öncesinden sağ olsun kendisi gelip bizi buldu biz kendisini bulmadık. Bize ulaştı ve dedi ki “Sarız’da herhangi bir engelli vatandaşımız var mı? Nasıl yardımcı olabiliriz?” dedi ve ilk faaliyetini o şekilde yapmıştı. Biz de ilçemizde bulunan vatandaşları tespit edip, onlara tamamen akülü arabalarının hepsini getirdik. Bugün de tekrardan geldiler ve tablet getireceklerini söylediler. 10 tane de Sarızlı çocuklarımıza temin ederiz dediler. Yine biz kendilerine rehberlik ederek, aileleri tespit edeceğiz. Kendileri gidip bizzat ailelere kendileri teslim edecekler. Bizim Sarız’dan da vatandaşlarımız Almanya’da çok fazla. Biz de bu sayede Sarız olarak pozitif ayrım görüyoruz. Kendilerine burada oldukları, bize destek oldukları için, atalarının topraklarını unutmayıp vefa gösterdikleri için hepsine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sarız ilçesine verilen 10 tablet Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak'a teslim edildi.