KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAHÇELİK BARAJI 48 BİN HEKTAR ARAZİYİ SULAYACAK

TOPRAK 2021’DE SUYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ İHALE BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT OLAN ARSALAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

KOCASİNAN, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: MİLLİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÖZHASEKİ, HACILAR-ERCİYES YOLU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ

ACI DOLU YOL DÜZENLENİYOR

BÜYÜKKILIÇ UYARILARINA ERCİYES’TE DEVAM ETTİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI

KOCASİNAN’IN İHALESİNE BÜYÜK İLGİ

20 DAİRE SATIŞA ÇIKTI

ÇEVLİK TAMAM, CEBİR SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE SOSYAL TESİS ATAĞI YALÇIN: GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

ATA TOHUMUNU TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

ORGANİK PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

MELİKGAZİ, TAM NOT ALDI

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

DEVELİ'DE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DURU VE CABBAR’DAN UYARI

TABİP ODASI MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

MORALE VE DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ: KURALLARA UYULUYOR

ERÜ KAMPÜSÜ'NDE COVİD-19 DENETİMİ

BÜNYAN TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN'DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

TALAS’TAN SATILIK TAŞINMAZLAR

YALÇIN: İHALE 26 AĞUSTOS’TA

BÜNYAN BELEDİYESİ'NDEN TİTİZ ÇALIŞMA

ALTUN YAŞAM ALANLARINA EL ATTI

Anahtar Kelimeler: ASKON DERNEK BAŞKANI ÖZCAN:

ASKON DERNEK BAŞKANI ÖZCAN:

BU ÜLKE YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK!

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Kayseri başkanı Ali Özcan, eski genelkurmay başkanı ve 28 Şubat’ın başındaki isimlerden İsmail Hakkı Karadayı hakkında konuştu.

ASKON Kayseri başkanı Ali Özcan, 28 Şubat’ın hafızalardaki yerinin taze olduğunu belirterek “O dönem yaşananlar her yönüyle bizleri etkiledi. Laiklik dediler, gericilik dediler ve kıymetli gördüğümüz değerleri, bizi biz yapan inancımızın gereklerini toplumdan uzaklaştırarak bâtıl batılı anlayışları ülkemize zerk etmeye çalıştılar. Dönemin başbakanı olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a dayatılan kararlarla ülkemizi karanlığa sokmaya çalıştılar. Vatana hizmet etme gayretinde olan herkese karşıydılar. Yeni bir Türkiye dizayn ederek toplumu kendi anlayışlarına göre yönetmek ve kontrol etmek istediler. 28 Şubat bu darbeler arasında en iyi planlanmış, en zararlısı ve en utanç verici olanlarındandır. Çünkü bazı mihrakların iddia ettiği gibi 28 Şubat’ta sadece siyasete müdahale edilmemiştir. Gerçekte cuntacılar ve dış güçler, Türkiye’de siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda meydana gelen milli ve bağımsız çizgideki müspet gelişmelerden rahatsız oldular ve bu alanların hepsine doğrudan veya dolayı müdahale etmişlerdir.” dedi.

Ali Özcan, “Erbakan, milletimize hafızasını, şanlı geçmişini hatırlattı. Onlara güçlerini, imkânlarını, coğrafyalarının önemini, tarihi mirasını gösterdi. Emperyalist şer güçlere karşı “Hayır!” denilebileceğini, onurlu durulabileceğini gösterdi. İslam âlemine Siyonizm’in ve onun kontrolündeki Batı Medeniyeti’nin gerçek yüzünü gösterdi. Erbakan, İslami duyarlılığı olan kitlelere ve özellikle mütedeyyin hanımlara siyasi bilinç kazandırdı ve siyasi örgütlenmeyi öğretti. Onları siyasetin merkezine taşıdı ve Batı taklitçisi sağcı partiler içerisinde erimekten kurtardı. Böylece Anadolu’nun köylü, işçi, esnaf ve memur çocukları belediye başkanı seçildiler. Milletvekili, bakan, başbakan ve hatta cumhurbaşkanı olabildiler.  Erbakan, sömürgeciliğin yeni adı olan neoliberalizm ve küreselleşmenin ipliğini pazara çıkardı ve D-8’i kurdu. İslam Birliği’nin ilk adımını attı. Bütün geri kalmış ülkelere ve İslam coğrafyasına demokrasi seçeneğini gösterdi. Erbakan, bu ülkelerin baskı altında inleyen, aç bırakılmış insanlarına umut oldu.” şeklinde konuştu.

Özcan, “Yüce bir dağın ihtişamının o dağın eteklerinden uzaklaştıkça daha iyi algılanışı gibi Erbakan’ın o günkü savunması gün geçtikçe daha iyi anlaşılmaktadır. İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir gibi isimler ise her geçen gün tarihteki önemsiz isimler listesine girmektedir. Bu ülke yapılanları unutmayacaktır.” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ