EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KAYSERİ’DE İLK DEFA SİYAH HAVUÇ HASADI YAPILDI

ŞAHİN: “KAYSERİ SİYAH HAVUCU ALTERNATİF OLARAK DEĞERLENDİRMELİ”

KAYSO’DAN İŞVEREN VE İŞÇİ SEMİNERİ

KAYSO ÜYELERİNE İŞÇİ İŞVEREN UYUŞMAZLIKLARI VE HUKUKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ANLATILDI

ORAN VE MÜSİAD PROJE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ORTA Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından teknik destek faaliyeti kapsamında desteklenen MÜSİAD Akademi Vizyoner Lider Eğitimi başlıklı projenin imza töreni 11 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşti.

MÜSİAD HEYETİ YURDA DÖNDÜ

KÜTAHNECİ: “TUNUS GEZİSİ VERİMLİ GEÇTİ”

KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINDA, YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

KÖMÜR KAZANLARINDA MODERNİZE ÇALIŞMALARI İLE YÜZDE 10 VERİM ARTIŞI SAĞLANDI

TÜRMOB GENEL BAŞKANI EMRE KARTALOĞLU'NDAN DİJİTAL HİZMET VERGİSİ DEĞERLENDİRMESİ

“ULUSLARARASI VERGİ ANLAŞMASI YENİDEN YAPILMALI”

UGANDA MECLİS BAŞKANI KAYSERİ’DE

UGANDA’YA YATIRIM BEKLİYORUZ

“2020 YILI ASGARİ ÜCRETİ “EN AZ” NET 3 BİN 200 TL OLMALI”

DİSK Kayseri bölge  temsilcisi Cumali Sağlam: “2020 yılı asgari ücret tespit çalışmaları başladı”.

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

GÜLSOY’DAN BÜYÜME YORUMU

“ÖNLEMLER SONUÇ VERDİ”

BAŞKAN GÜLSOY, TATSO YÖNETİM KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Berlin’de düzenlenen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) 14. Genel Kurul Toplantısına katıldı.

SULTAN SAZLIĞINDA MEŞAKKATLİ MESAİ BAŞLADI

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sultan Sazlığı'nda kamış hasadı başladı

KAYSO KASIM AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ: “YÜKSEK TEKOLOJİYE DAYALI ÜRETİM YAPMALIYIZ”

BOĞAZLIYAN BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞEKER’E ZİYARET

“BİZLER GEMİMİZİN KAPTANINA GÜVENİYORUZ”

DEVLET ALIRKEN KARTAL VERiRKEN KANARYA GiBi

KAYSERİ'DEN YILIN İLK 10 AYINDA 2,1 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT YAPILDI

KAYSERİ ŞEKER'İN 3 FABRİKASI BİRBİRİYLE YARIŞIYOR

RANDEVULU SİSTEMLE EKONOMİYE 10 MİLYON TL KATKI

ARSLAN, ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ MÜZAKERELERİNE KATILDI

CEO BAKİ ERTEKİN: “BAŞARIYI İŞÇİLERİMİZLE YAKALAYACAĞIZ”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, güçlenerek büyüyen Erciyes Anadolu Holding ile gerçekleştirilen toplu sözleşme müzakerelerini tarihi bir toplantı olarak gördüklerini belirterek, “Erciyes Anadolu Holding’in sendikalarımızı ve üyelerimizi heyecanlandıran yeni yapısının başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 2 Aralık 2019 tarihinde Kayseri Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alparslan Baki Ertekin’i ziyaret etti. Görüşmeye HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Dr. Osman Yıldız, Yunus Değirmenci, Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Av. Tuncay Dolu, Enerji-İş Genel Başkanı Mahmut Altunsoy, Öz Taşıma-İş Sendikası Av. Mehmet Ali Kayabaşı ile Konfederasyona bağlı sendikaların şube başkanları ve iş yeri sendika temsilcileri, Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Baki Ertekin ile Erciyes Anadolu Holding’e bağlı bütün şirketlerin genel müdür ve yöneticileri katıldı.

Ziyaretin ardından Arslan, Erciyes Anadolu Holding ile Konfederasyonabağlı Özçelik-İş Sendikası, Öz Ağaç-İş Sendikası, Öz İplik-İş Sendikası, Öz Taşıma-İş Sendikası, Enerji-İş Sendikası için gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi başlangıç toplantısına katıldı.

“Görüşmeleri tarihi bir buluşma olarak görüyoruz”

Arslan, uzun zamandır örgütlü oldukları Holdingin yeni ismiyle daha da güçlenerek büyüyen Erciyes Anadolu Holding olmasından sonra ilk kez toplu sözleşme müzakereleri gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu görüşmeleri tarihi bir toplantı, tarihi bir buluşma olarak görüyoruz. Holdingin yeni yapısındaki emekleri, katkıları için herkesi tebrik ediyor ve kutluyorum. Sendikalarımızı ve üyelerimizi heyecanlandıran bu yeni yapının başarılı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Baki Ertekin konuşmasında, "Bugünkü toplantıyla birlikte 2020-2022 dönemi toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlamış bulunuyoruz. Bizler çalışan kardeşlerimizin alın teri soğumadan paralarını alsınlar isteriz. Kendi lehlerine yorumlanabilecek her bir maddeyi bugüne kadar işletmenin lehine değil, çalışanların lehine yorumladık ve bundan sonra da böyle olacaktır” dedi.

“Hukuk yolları tükenene kadar birlikte mesai yapmaya devam edeceğiz”

Ertekin, “Buralar bize 80 milyonun emanetidir. 1. Derece Mahkemesi müsadere kararı verdi. Yine 1. Derece Mahkemesi Ceza Hukuku yönünden de eski ortakların ve eski sahiplerin özellikle bir aileye ait olanların tamamının FETÖ üyeliği ya da liderliğinden mahkûm etti. Hukuk yolları tükenene kadar burada birlikte mesai yapmaya devam edeceğiz. O gün ne zaman gelirse o güne kadar da biz buraları işçi kardeşlerimizle beraber el ele yönetmeye devam edeceğiz. Hepimiz büyük bir ailenin farklı çocuklarıyız, farklı işler ifa ediyoruz. Bizde de kimilerimiz iş yapacak, kimilerimiz yönetecek ama günün sonunda aynı amaç için vatana, millete, ümmete faydalı olmak, istihdamı, ihracatı artırmak için çalışacağız” diye konuştu.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu şartlarda her yeni bir istihdamın çok kıymetli ve önemli olduğunu vurgulayan Ertekin, “Bizim tek bir gündemimiz var; istihdamın, ihracatın artması ve ülkenin büyümesi. Biz bunları yapacaksak, bunu işçilerimizin emek gücüyle yapacağız. Makul olan her bir talebe makul bir şekilde yaklaşılacaktır, bunda kimsenin tereddüdü olmasın” ifadelerini kullandı.

“Başarıyı işçilerimizle yakalayacağız”

Ertekin, Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlarda iş gücüne yeni bir kişi eklemenin kendileri için çok kıymetli ve önemli olduğunu vurgulayarak, “Bizim tek bir gündemimiz var o da istihdamın, ihracatın artması ve ülkemizin büyümesidir. Biz bunları yapacaksak, bunu işçilerimizin emek gücüyle yapacağız. Makul olan her bir talebe makul bir şekilde yaklaşılacaktır. Bu konunda kimsenin tereddüdü olmasın. Biz bugün işçimize ne vereceksek, hiçbir şey lütfetmeyeceğiz, onların haklarını veriyor olacağız. Belki de eksik teslim ediyor olacağız. Bu mantıkla bu masaya oturduğumuzu belirtmek istiyorum. Bugün burada bizimle birlikte olan Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve sendikalarımızın genel başkanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : İHA