KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ANNE EVİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

3 KATLI BİNA MELİKGAZİ YARDIM VAKFINA VERİLDİ

HABERİ İZLE

İlimiz hayırseverlerinden  Fevzi Mercan tarafından "Anne Evi" olarak yaptırılarak Erciyes Üniversitesi`ne  bağışlanan 3 katlı binanın işletme hakkı, imzalanan protokolle Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardım Vakfı`na devredildi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri gerek doğum sonrası, gerekse diğer tedaviler için emzikli çocuklarıyla birlikte hastanede kalmak zorunda kalan annelere büyük hizmet sunarak, 5 yıldızlı otel konforunda Anne Evi” inşa ettirdi.

Hayırsever desteği ile yapılan ve işletmesini Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nın yürüteceği otel konforundaki Anne Evi'nin önümüzdeki günlerde faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Erciyes Üniversitesi Senato Odasında düzenlenen protokol imza töreninde Erciyes Üniversitesi Rektörü ve işletmesini Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü bir araya gelerek  devir  protokolünü imza altına aldılar…

Rektör Keleştemur  imza törende yaptığı  değerlendirmede   Türkiye'de ilk defa böyle bir müstakil bina yapılıyor, Anne Evi” kapsamında. Benzer oluşumlar bazı yerlerde var sanıyorum ama bina içerisinde böyle müstakil olmayacak şekilde. Ama doğrusu bu şekilde bildiğim kadarıyla ilk defa oluyor. Bu sayın başbakanımızın yazın Üniversitemizi ziyaretlerinde eşi hanımefendiye de bundan bahsettik, duyunca çok heyecanlandı. Bu konuda çok takdirlerini bildirdi. Sayın Ahmet Hasyüncü'de bu konularda, uzun yıllardır ve benim rektörlüğüm süresinde hayırseverlik konusunda bize çok büyük katkıları oldu. Uzaktan gelen ekonomik durumu iyi olmayan hastaların yakınlarının kaldıkları üniversiteye taşındıkları her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı bir mekan haline dönüştü. Böyle merkezlerin Kayseri'de kurulması, sosyal dayanışmanın bir sonucudur. Çünkü bunları resmi yollar ile yapmaya kalkarsanız belki çok uzun yıllar sürecek ve belki de yapamayacağınız kurumlardır. Sayın Hasyüncü'nün desteği ile çok kısa sürede tamamlamış oluyoruz. Kendisine teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı

İmzalanan protokolle  Anne Evi'nin  İşletmesini  üstlenen  Melikgazi Sağlık, Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasyüncü ise Böyle hayırlı bir hizmeti Cenab-ı Allah nasip ettiği için hamd ediyorum. Yıllar önce bu misafir haneyi Hisarcık'ta hizmete açtığımızda Türkiye'ye model oldu. Türkiye'deki birçok il, bunu kendi illerinde uygulamak için örnek aldı. Bu Hisarcık'taki yapmış olduğumuz ev 2009 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yılın ödülüne layık görüldü. Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen hasta ve yakınlarının kaldığı bir misafirhanemiz. Ecdadımız her 80 km'de bir kervansaray kurmuş. Demek ki o günkü binekler ile ancak gülük 80 km insanlar yol kat edebiliyor. İnşallah bu Anne Evi”miz de Türkiye'de bir ilk olacak.” Diye konuştu.