KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MHP İL TEŞKİLATI’NDAN İLÇELERE ÇIKARMA YAPTI

BAŞKAN ÇOPUROĞLU İL BAŞKANLARI KAMP PROGRAMINA KATILDI

AK KURMAYLARDAN ERCİYES’TE İSTİŞARE TOPLANTISI

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU MAZLUMDER HEYETİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ HACILAR İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

ÖZER:“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET SON BULMALI”

ÇOPUROĞLU GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

ÖZHASEKİ:“TÜRKİYE’NİN ELİNİN EN GÜÇLÜ OLDUĞU ZAMANDAYIZ”

ÖZHASEKİ'DEN TÜFAD'A ZİYARET

MHP KAYSERİ İL TEŞKİLATI İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU

AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER BAŞKANLIĞI BURSA’DA BİR İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ MUŞ’TA

MHP İL BAŞKANI TOK’DAN KTO’YA ZİYARET

ÖZHASEKİ: “MUHALEFETİN SIRTI YERDEN KALKMIYOR”

ÖZHASEKİ, BAKANLAR İLE KAYSERİ’Yİ GÖRÜŞTÜ

ÇOPUROĞLU: “‘İHRACAT TEMSİLCİLERİ’ AŞI ÖNCELİĞİ ARAYIŞINDA “


Anahtar Kelimeler: AKŞENER İNCESU’ SESLENDİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

AKŞENER İNCESU’DAN SESLENDİ

“AKLA KARA BİRBİRİNDEN AYRILACAK”

“Millet Bizi Çağırıyor” sloganı ile yola çıkarak yurdun değişik bölgelerine ziyaretler gerçekleştirerek vatandaşın sorunlarını dinleyen İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kayseri’ye geldi. Kayseri gezisini İncesu ilçesinden başlatan Akşener medya mensuplarının partide yaşanan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu tartışmasına yönelik ısrarlı sorularına “Mahkeme bir karar verecek, o zaman akla kara birbirinden ayrılacak” şeklinde cevap verdi.

İYİ Genel Başkanı Meral Akşener, “Millet Bizi Çağırıyor” sloganı ile yola çıkarak yurdun değişik bölgelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerin bir yenisin de ilimiz sakinleri ile buluştu. Kurmayları ile ilimize gelen Akşener gezisini İncesu’dan başlattı.

İncesu ilçesinde esnafları ziyaret eden Akşener yaptığı değerlendirmede “20 Ocak 2020 tarihinden itibaren Türkiye’de ilçe ilçe geziyorum. Esnaf gezme amacım, oy isteme falan değil. Propaganda yapmıyorum, iktidarı yermiyorum ama bir şey yapıyorum. Unutulmuş esnafı görüyoruz, üzerine perde örtülmüş esnafı dinliyoruz. Sorunlarını Meclise getiriyoruz. Kamuoyuna mal ediyoruz ve o sorunlara dikkat çekiyoruz. O şekilde esnafın görülmesini sağlıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Akşener medya mensuplarının İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki açıklamalara ilişkin olarak konun yargıya aksettiğini ve yargı kararı ile akla ile karanın birbirinden ayrılacağını vurgulayıp, vatandaşın asıl meselesinin başka olduğunu iddia ederek şunları kaydetti. “Bu konuyu ne burada ne de Yenifakılı’da bana soran olmadı. Medyanın ilgisini çekiyor ama vatandaşın derdi başka. Netice itibariyle keşke medya ya da sosyal medya üzerinden dertlerimizi paylaşmak yerine, derdimizi anlatmak yerine, yüz yüze konuşmanın daha faydalı olacağını siyasi hayatım boyunca düşünmüşümdür. O yapılamadı, kamuoyuna mal oldu ama vatandaşın derdi ile hiç yan yana gelmiyor. Beni takip ettiniz. Gazeteci böyle bir soru sormaya haklı ama vatandaş bunu sormuyor. Vatandaş oğlunun Türkiye’yi terk etmesinden duyduğu endişeyi ağlayarak söylüyor. Süt hayvanı besiciliği yapan süt üreticisi gözleri dolu dolu 'şunu Mecliste dile getirin' diyor. Dolayısıyla ben bu soruyu cevaplamayı vatandaşlara karşı ayıp hissediyorum. Onun için görelim Mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Buğra bey kendisi ile ilgili iddia sahiplerinin ne güzel işte hukuk yoluyla iddialarını ispatlamaları için bir fırsat tanıyor. Bu çok önemli bir şeydir. Şimdi iddia sahipleri gidecekler ellerinde ne var ise belge ve bilgiyi verecekler. Mahkeme bir karar verecek. O zaman akla kara birbirinden belli olacak”

Akşener, bir gazetecinin bu konuyla ilgili bir tasarrufunun olup olmayacağı sorusunu İngilizce olarak "No comment (Yorum yok)" şeklinde espriyle yanıtladı.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener İncesu ilçesinin ardından Develi ve Talas ilçelerini de ziyaret edip şehir merkezine geldi ve Sivas Caddesi’nde esnaf ziyaretlerine devam edip İl Başkanlığını ziyaret ederek Kayseri gezisini noktaladı.