Akşener Parti Kuruyor
1 Kasım genel seçimleri sonrasında MHP´de kongre mücadelesi başlatan muhalif isimlerden meral Akşener bugün görülecek davanın sonucuna göre partisini kuracak .
Tarih: 19.6.2017 16:55:20/ 4576okunma / 0yorum

 Akşener´in sonbaharda kamuoyunun karşısına yeni bir parti ile çıkmamsı bekleniyor. Yeni partinin kurucuları arasında Mustafa Öztürk ve İbrahim Sungur´un da olması beklenirken, Kayseri il başkanlığına ise Orhan Köksal´ın getirileceği söyleniyor.

TBMM eski başkanvekili Meral Akşener partisini kuruyor…1 Kasım genel seçimleri sonrasında Koray Aydın, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan´la birlikte MHP´de olağanüstü kongre mücadelesi başlatan Akşener yıllarca milletvekilliği yaptığı partisinden ihraç edilmişti.
Muhaliflerin 19 Haziran 2016´da yaptığı olağanüstü kongre mahkemelik olmuştu. Olağanüstü kongrenin meşruluğu ile ilgili bugün Ankara´da görülecek davanın sonucuna göre Meral Akşener yeni bir yol haritası çizecek.
MHP Disiplin Kurulu Meral Akşener´le birlikte genel başkanlık yarışına giren Sinan Oğan ve Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ´ı da ihraç etmişti. Özdağ ile birlikte siyaset yapan Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu´da ihraç edilen isimler arasındaydı.
Bugün Ankara´da görülecek davadan bir şey çıkmayacağını bilen Akşener ve kurmayları sonbaharda ilan edecekleri parti için adeta düğmeye bastılar.
Hafta sonu Bursa´da bir iftar yemeğine katılan Meral Akşener yeni partinin sinyalini verdi. Akşener ‘Konuyu müzakere ettiğimiz binlerce arkadaşımızdan % 90´ı yeni bir oluşumdan yana´ yorumunu yaptı.
Akşener´e yakın çevreler de önümüzdeki ekim-kasım aylarında yeni partinin devreye gireceğini söylüyor. Akşener´in genel başkanlığına getirileceği yeni partiye genel başkanlık mücadelesi verdikleri Ümit Özdağ ve Sinan Oğan´ın katılıp katılmayacakları bilinmiyor. Akşener şuanda kendisiyle birlikte hareket eden MHP´den kopmuş iki bağımsız milletvekili ile Meclis´te de temsil edilecek.Yeni parti ile birlikte MHP içerisindeki bazı milletvekillerinin de saf değiştirebileceği söyleniyor.
Öte yandan kurulacak yeni partide Kayseri ağırlığı hissedilecek.MHP tabanının güçlü olduğu illerden biri olan yeni partide muhalif hareketin ve ülkücü hareketin önemli isimlerinden biri olan Mustafa Öztürk ve ülkücü iş adamı İbrahim Sungur´un ‘kurucu´ olması bekleniyor…Yeni partinin kurucu il başkanlığına ise geçmişte MHP yönetimlerinde de görev yapan Orhan Köksal´ın getirilmesi bekleniyor.
Yeni partinin kuruluş aşamasında daha az ismin MHP´den istifası için MHP teşkilatlarınında bir seferberlik başlatması bekleniyor.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: Akşener Parti Kuruyor
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
24 Mart 2018 Cumartesi
Bugün
Parçalı bulutlu
15 °C
3 °C
Pazartesi
Parçalı bulutlu
17 °C
5 °C
Salı
Güneşli
20 °C
5 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL