KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU "SAFİYE TEYZE KONGREMİZİN ÖNÜNE GEÇTİ"

"YÖNETİMLE İLGİLİ KANAATİNİ BİLDİRENİ ES GEÇMEDİK"

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, "İnce eleyip sık dokunan bir il teşkilatı listesi hazırladık. Genel Merkezimizde çeşitli aşamalardan geçirdikten sonra listemizi onayladı" dedi.

"Kongrede neler ön plana çıkar neler konuşulur diye hesaplarken kongremiz Safiye teyzemizin gölgesinde kaldı" diyen AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, "Biz beyefendiye nasıl bir hediye veririz diye düşünürken çorap ve havlu hediye eden Safiye teyzemiz bizim kongremizin önüne geçti. Türkiye’ de gündeme oturdu. Hoşluk ve gülümsemeye vesile oldu" ifadesinde bulundu.

Çopuroğlu, "Kongre ve yönetim listesinde bize kanaatini bildiren hiç ama hiç kimseyi es geçmedik. Yönetimimizde bulunan yöneticilerimizden bir çoğu farklı demografik yapıya sahip, eğitim durumu farklı, yaptığı iş bulunduğu mahalle farklı, doğduğu yer farklı. Bir harman yapmaya çalıştık" diyerek şu bilgileri verdi:

"Her gelen başvuruyu değerlendirdik. Ancak buna rağmen bize gelemeyen oldu ise lütfen bizden sonraki görev başında olacak olanlara çekinmeden ihtiyat etmeden gelsinler ve görüş ile taleplerini bildirsinler. Belediye başkanlarımız da, Milletvekillerimiz de ihtiyatlarından hiç isim vermediler sağ olsunlar. Bu iyiye mi delalet kötüye mi delalet bilmiyorum. Ancak geldiğimiz nokta da Elhamdülillah il başkanlığımızın bir popülaritesi oluştu. Bu popülarite var ki insanlar bizden de birileri olsun diye düşünüyor. Kimse endişe etmesin. Toplumumuzu kucaklayan bir liste oluştu. Buradan şu açık çeki vereyim. Şu anda Sivil toplum Kuruluşları başkanlarımıza açıkça çağrı yapmak istiyorum. Liste de olsun olmasın. Kapımız açık. Söyleyecekleri her konuyu bir il yönetim kurulu üyesi söylüyormuş gibi dikkate alacağım. Bizim vazifemiz bu. Genel kurul öncesi yüzden fazla insanı dinledim. Yanlışa vesile olmayalım diye çok dikkatli hareket ettik. Şu anki yönetim Allah ‘tan bir mani çıkmaz ise Adalet ve Kalkınma Partisini seçime götürecek yönetim bu gibi görünmekte"

"Havaalanı ile alakalı yaklaşık 400 milyonluk bir yatırım söz konusu Kayseri’miz de" açıklamasında bulunan AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, "İhalesi yapıldı ve onaylandı. İhalesini bir şirket aldı. Firma imalata başlayacak. Sanırım kış şartlarından dolayı bekliyor bahar ayında başlayacak bilemiyorum. Özellikle tramvay hattı dediğimiz Belsin ile Nuh Naci Yazgan üniversitesi arasında oradan Kumsmall’a gidecek güzergahla ilgili yer teslimi yapıldı. Yer teslimi demek fiziken gelin buyurun burada çalışabilirsiniz demektir. Bununla ilgili şantiye kurulması için bir onay süreci vardı. Bu da Belediye meclisinden çıktı" diyerek şunları söyledi:

"Önümüzdeki 2021 yılı Kayserimiz için şantiye yılı olacak. Bürokrasi işi doğrusu burada biraz uzattı. İnsanların kafasında acaba sorusu doğuyor. Hiç acaba sorusuna gerek yok. Açıklanan veriler ne ise bizde onu açıklıyoruz. Millet bahçesi başladı. Millet bahçesi ile ilgili çalışmalar başladı. Kış gelmeden ne kadar iş yapabilirlerse onun için gayret ediyor arkadaşlar. Bizim sıkça dile getirdiğimiz vatandaşın da hakkı olduğunu düşündüğümüz, Kayseri’den Ankara’ya çok büyük bir yolcu trafiğinin olduğunu düşündüğümüz bir lokasyondayız. Bu çerçeve de hızlı tren ile ilgili olarak bayağı bir mesafe kat ettik. Kazma vurulana kadar süreç başladı uygun olmaz. Sayın Cumhurbaşkanımıza biz her fırsatta ifade ediyoruz bu konuyu. Yerköy hattına da oldukça hareket sağlayacak bu konu. Seçimden önce inşaatın başlayacağını düşünüyorum. Bizim gündem maddemiz yüksek hızlı tren."


Haber Kaynak : İHA