KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TÜRKŞEKER GENEL MÜDÜRÜ MÜCAHİT ALKAN’DAN BAŞKAN AKAY’A TAZİYE ZİYARETİ

66. PANCAR ALIM KAMPANYASI VE ŞEKER SEKTÖRÜ HAKKINDA KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ERCİYES’İN ETEĞİ HACILAR’DA

“YÜKSEK İRTİFANIN BİR AYAĞI BURADA OLACAK”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTI

BÜYÜKKILIÇ ULAŞIM KONUSUNU HER YÖNÜYLE BAKAN’A AKTARDI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ KAPALI İŞYERLERİNDEN KİRA ALMAYACAK

PANDEMİDEN ETKİLENEN KİRACILARINA DESTEK OLUNACAK

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş.’YE ÖNEMLİ BİR SERTİFİKA DAHA

KAYSERİ ULAŞIM A.Ş. ‘COVİD-19 GÜVENLİ HİZMET BELGESİ’ ALDI

SGK İL MÜDÜRÜ HASGÜL: "YAPILANDIRMA İÇİN SON ŞANS"

1 ŞUBAT SON GÜN

BAŞKAN PALANCIOĞLU KAYSERİ GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

ÇALIŞMALAR VE ÜRETİMLER HAKKINDA BİLGİ ALDI

HİÇ KİMSE KİTABA UZAK KALMAYACAK

KİTAPLAR, GEZİCİ KÜTÜPHANE İLE VATANDAŞIN AYAĞINDA

ÇEVREYE DOST BELEDİYEDEN LED TEKNOLOJİSİYLE 1 YILDA 2,5 MİLYON TL TASARRUF

YÜZDE 65 TASARRUF SAĞLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

(20 Ağustos 2020) https://www.dailymotion.com/video/x7votkw Kayseri Haber Gazetesi Video Haber


20 Ağustos 2020 AK PARTİ YEREL YÖNETİMLERDEN SORUMLU GEN. BŞK. YAR. MEHMET ÖZHASEKİ
BELEDİYECİLİK SABIR İŞİDİR

Kayseri Haber Gazetesi

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCI MEHMET ÖZHASEKİ

BELEDİYECİLİK SABIR İŞİDİR

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki; pandemi döneminde belediyelerin başarılı çalışmaları olduğunu belirtirken, “Kimi başkanlar devletin bir parçası olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Kimisi de tam tersine bir algıyla uğraşıp sanki devletten bağımsız gibi ayrı baş çekerek dışarıda başka âlemlere doğru yürüdüler” ifadelerini kullandı.

Ankara’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla ‘Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın’ açılışında konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediye başkanları ile illerinde yapılması gerekenleri ve gençlik politikaları üzerine görüşüldüğünü belirtti.

Gençlerin beklenti ve taleplerini geniş ve kapsamlı olarak ele aldıklarını aktaran Özhaseki,” Gençlik ne düşünüyor? Neredeler? Hayattan beklentileri nedir? Hayata ve olaya bakışı nasıldır? Bizler nasıl bir gençlik bekliyoruz? Beklediğimiz gençliğe mevcut potansiyeli götürmek için neler yapabiliriz uzun uzun arkadaşlarımızla konuştuk. Genel merkeze düşen görevleri, yapacaklarımızı daha sonra da belediye başkanı arkadaşlarımızın yapması icap gereken bütün bu konuları kendileriyle burada uzun uzun tartıştık, görüştük. Çok şükür inanıyoruz ki arkadaşlarımız bu konuda üzerlerine düşeni yapacaklardır. “ ifadelerini kullandı.

Belediyeciliğin zor, sabır ve yürek isteyen bir iş olduğunun altını çizen Özhaseki sözlerini şöyle sürdürdü. “Sizler çok iyi biliyorsunuz, belediyecilik zor bir iş. Aslında belediyecilik bir aşk işi, bir sevda işi. Belediyecilik yapmak için biraz yürek ister, biraz sabır ister, biraz çaba ve alın teri ister. Uykusuz geceler, stresli ortamlar ve kaygılı bekleyişler hep bizim belediye başkanı arkadaşlarımızı bekler. Eğer siz inanmışsanız ve bir dava adamı olduğunuzu her fırsatta ifade ediyorsanız sıratı müstakim üzerine yaşamaya ah etmişseniz ve bu hal üzerine ölmeyi göze almışsanız bu çileleri çekmeye gönüllü bir belediye başkanı her zaman talip olur. İnanıyorum ki iyi niyetle ortaya çıkan, uğraşan, gayret eden, çabalayan ve alın teri döken bütün belediye başkanlarımızın Cenabı Allah tutan eli olur, gören gözü olur, yürüyen ayağı olur ve arkadaşlarımız başarılı olurlar.”

Yerel seçimlerin üzerinden 1,5 sene geçtiğini, yaptırdıkları anketlerde vatandaşın güveninin devam ettiği ve başarılı sonuçların olduğunu belirtip şöyle konuştu. “Seçimlerden bu yana yaklaşık 1,5 sene bir zaman geçti. Belediye başkanı arkadaşlarımız büyük bir gayret ve özveriyle uğraşıyorlar. Anketler yaptırdık, arkadaşlarımız müthiş başarılılar. Vatandaş seviyor, güvenini devam ettiriyor. Bundan dolayı da belediye başkanı arkadaşlarımızla zaten biz tek tek o anketleri paylaşacağız. Yakın bir süre içerisinde illerimize gidip arkadaşlarımızla projelerini, yapacaklarını veya Ankara’dan beklentilerini görüp nasıl yardımcı olacağımız hususu da mutlaka kendileri ile istişare edileceğiz.”

Pandemi sürecinin iyi ve kötü niyetli belediye başkanlarını açığa çıkardığını aktaran Özhaseki; Kimi başkanlar devletin bir parçası olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Kimisi de tam tersine bir algıyla uğraşıp sanki devletten bağımsız gibi ayrı baş çekerek dışarıda başka âlemlere doğru yürüdüler” diyerek sözlerini şöyle noktaladı.  “ Geçmişte kısa bir süre önce bir pandemi süreci yaşadık. Aslında iyi niyetli belediye başkanıyla kötü niyetlileri bu dönem resmen açığa çıkardı. Bizim belediye başkanlarımız, 794 kişiyiz şu anda. Sizin verdiğiniz talimatla valilerimizle, kaymakamlarımızla kol kola girdiler. Gece gündüz demeden her bir köşede kim varsa yardım edilmesi gereken herkese ulaştılar. Kimi amcanın çiftini sürdüler, kimi teyzenin bulaşıklarını yıkadılar. Yardım paketleri ulaştırdılar, çocuklara oyuncaklar dağıttılar. Devletin bir parçası olarak ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Kimisi de tam tersine bir algıyla uğraşıp sanki devletten bağımsız gibi ayrı baş çekerek dışarıda başka âlemlere doğru yürüdüler. Ben huzurlarınızda gece gündüz demeden 1,5 senedir gayret eden, bizim yüzümüzü ak eden gayretli belediye başkanlarımıza gerek bu yaptıkları çalışmadan dolayı gerekse de pandemi sürecindeki yaptıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Kendilerinden Allah razı olsun diyorum. Bizim bugün burada konuştuğumuz konularda da sizin talimatınız ile anlatmaya çalıştığımız konularda da inanıyorum ki arkadaşlarımız büyük bir gayret içerisinde olacaklar. 2023 seçimlerine doğru giderken 6,5 milyon gencin karşımızda olduğunu görerek, bilerek, onlara ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklardır diye düşünüyorum. Arkadaşlarımızla da konuştuğumuzda da zaten hepsinin hazır olduğunu gördüm. Buraya kadar sizlerin teşrifinden dolayı çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. Bunca yoğun işinizin arasında dünya ile uğraşırken Türkiye’nin büyük meseleleri ile uğraşırken ve herkes sizden müjdeli haberler beklerken bizlerde size dua ediyoruz, Allah razı olsun diyoruz. “

 


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ