AK PARTİ´DE
YENİ ADAY FORMÜLÜ
Tarih: 13.9.2018 18:14:28/ 1475okunma / 0yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan son MYK´da Yerel Yönetimler Başkanı Özhaseki´ye 30 büyükşehir dahil 81 il için 3´ü siyasi, 2´si ise iş dünyası, esnaf-eşraftan oluşan beş kişilik aday adayı listesi sunması talimatını verdi. Özhaseki, kurmayları ile birlikte şimdi harıl harıl bu beş kişilik listeyi hazırlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı bir değerlendirmede bu kez belediye başkan adaylarının bir bölümünü erken açıklayacaklarını belirtmişti. Bu çerçevede AK Parti´nin 18 Ağustos´ta yapılan olağan kongresinde oluşturulan MYK aradan geçen bir aylık zamana rağmen üç toplantı yaptı. Üç toplantının da en önemli gündem maddesi yaklaşan yerel seçimlerdi. Bu noktada Kayseri ile ilgili isim çalışması da başladı.

Son MYK toplantısında, yerel seçimlerle ve belediye başkanlarının performansı ile ilgili uzun bir sunum yapan Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki´ye bu toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan bir talimat verdi. Bu talimata göre, 81 ilde AK Partili üç isim ile birlikte, partili olmayan iş dünyasından, eşraftan-esnaftan beş kişilik bir listenin Özhaseki tarafından Cumhurbaşkanının tetkik ve takdirine sunulması kararlaştırıldı.

Yerel Yönetimler Başkanı Özhaseki şimdilerde 8 yardımcısı ile birlikte her il için sunacağı beş ismin tespitiyle uğraşıyor. Kayseri´den cumhurbaşkanına sunulacak üç ismin başında mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´in olmasına kesin gözle bakılırken, diğer iki isimden birinin belediye başkanı diğerinin de yine bir belediye başkanı veya eski parti yöneticisi olacağı sanılıyor. Özhaseki´nin cumhurbaşkanına Kayseri için sunacağı  ‘siyasi´ isimleri kafasında şekillendirdiği, ancak ‘sivil´ isimler konusunda bir arayış içerisinde olduğu söyleniyor.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: PARTİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Ocak 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL