AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME BÖLGE TOPLANTISI
AFYONKARAHİSAR´DA DÜZENLENDİ
Tarih: 22.9.2019 16:43:42/ 455okunma / 0yorum

Afyonkarahisar´da AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Bölge Toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Özhaseki, “CHP, çalışanları gözü kapalı işten çıkarıyor ve çalışanları sendika değiştirmeye zorluyor. HDP´nin zaten belediyecilikte gözü yok.” Değerlendirmesinde bulundu.

İstişare ve değerlendirme toplantısında konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP´li belediyelerce işten atılanların sayısının 7 bine ulaştığını ifade ederek “Üzülerek söylüyorum ki, birkaç ay içerisinde işten atılan insan sayısı ve İstanbul´daki meslek yönetici hocalarının şu an yenilemesi gereken sözleşmeleri yenilemezse toplamda 7 bin kişiyi buluyor. El insaf. Ne istiyorsunuz çalışan insanlardan? İçlerinde 15-20 yıldır çalışanlar var. Sabah bir mesaj geliyor telefonlarımıza, ‘Ben şu belediyede çalışıyordum. Beni işten attılar Allah rızası için yardım edin´ diyor. Bu denki insanların emeklileriyle oynuyorlar.” dedi.

Seçimlerden sonra yaklaşık 24 bin kişinin sendika değiştirdiğinin altını çizen Özhaseki, “Ne oldu ya insanların görüşleri mi değişti birkaç ay içerisinde? Gece rüyalarına aksakallı ihtiyarlar mı girdi? ‘Çıkın o sendikadan mı?´ dediler. Hepiniz biliyorsunuz değil mi niye bu sendika değişimi olduğunu? Zorluyorlar. ´İşten atarız´ diyorlar. Siz seçim öncesinde namus sözü, şeref sözü vermediniz mi? Ne oldu namusa ve şerefe bu kadar mı ayağa düştü? Hiç kimse işinden olmayacak diye bağıra bağıra söylemiştiniz. Hem Sayın Kılıçdaroğlu hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Ne oldu arkadaşlar? El insaf.” dedi.

“Deniz Baykal´ı FETÖ operasyonu ile aldılar.”

CHP´nin Deniz Baykal döneminde Cumhuriyet ve laiklik üzerine siyaset yapıldığını belirten Özhaseki, “Şunu bilin arkadaşlar. Bunların genel siyaseti yalan oldu. Bakın bunu her yerde ilan edin. Eskiden Deniz Baykal döneminde bir siyasetleri vardı. Cumhuriyet ve laiklik üzerine bir siyaset yapılıyordu. Soyut kavramlar üzerinden ülkenin tehlikede olduğuna işaret edilirdi. Kılıçdaroğlu ile beraber yeni bir dönem başladı. FETÖ operasyonuyla aldılar Deniz Baykal´ı yani yerli ve milli olan insanı aldılar bir kenara koydular. Onun yerine her şeye müsait birisini getirdiler. Onunla birlikte o kavramları bıraktılar baştan sona yalan üzerine bir düzen kurdular.” diye konuştu.

“HDP´nin zaten belediyecilikte gözü yok.”

Üç büyükşehir belediye başkanına İçişleri Bakanlığı tarafından hakkı olarak Başkan Vekili atandığını hatırlatan Özhaseki, şöyle devam etti: “Bir başka parti daha var HDP. Çok değişik isimlerle kuruluyor, açılıyor ve yeni isimler veriliyor fakat herkese HDP deyince neyi kastettiğimi anlıyor. Bunlarında zaten belediyecilikte gözleri yok. Öyle bir dertleri de yok. Bunların gözleri başka yerde. Seçimler bitti. Bunlar yeniden havaya girdiler. Farklı işler peşindeler. 3 tane büyükşehir belediyeye İçişleri Bakanlığı tarafından başkan vekili görevlendirildi. Buradaki suçlama ne? Birincisi silahlı terör örgütü kurmak veya üye olmak. İkincisi suçluyu övmek, terör örgütü propagandası yapmak. Üçüncü ise ise görevi kötüye kullanmak. Bunları hepsi suç. Bu konuda Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı için 9 tane soruşturma ve kovuşturma açılmış. Mardin Büyükşehir Belediyesi için 6 tane açılmış. Van için de 7 tane. Her biri hakkında da İçişleri Bakanlığı 3´er tane soruşturma açmış, toplamda 31 tane soruşturma ve kovuşturma var. Ortalama adam başı 10 tane soruşturma var.”

Türkiye´de  belediyelerde de birinci olduklarını anlatan Özhaseki, şöyle konuştu:

"18 yıllık süre içerisinde AK Parti, adeta destan yazmıştır. Buna da hepimiz şahidiz. Bütün AK Partili arkadaşlarımız başını rahatlıkla dik tutabilirler. Alınları açık bir şekilde her yerde AK Parti´nin yaptığı işlerden ve Türkiye´ye kattığı kazançlar ile değerlerden bahsedebilirler. Hatalarımız, eksiklik ve noksanlar olabilir. Onları gidermek için de zaten büyük bir gayret içerisinde devam ediyoruz. Hata ve yanlış yapmamaya gayret ediyoruz. Hepimiz doğru işler yapmaya azimliyiz, gayretliyiz."

 

AK Parti´nin Türkiye´de ulaştırma, sağlık, enerji, ekonomi ve ihracat alanında yaptığı başarıları çalışmalara değinen Özhaseki, belediyelerde de birinci olduklarını şu sözlerle ifade etti:

"Girdiğimiz her seçimde çok şükür, tüm ülkemizde yaşayan hemşehrilerimiz bizim bu başarılarımızı ve gayretlerimizi görüyor. Destek vermeye de devam ediyorlar. Biz kurulduktan 3 yıl sonra belediye seçimlerine girdik. 2004 yılında orada aldığımız oy oranı yüzde 40 ve birinci partiyiz. 2009 yılında oran 38,6 ve yine birinci partiyiz. 2014 yılı seçimlerinde oran 43,8 yine birinci partiyiz. 2019 yılı seçimlerinde de oy oranımız 44,3 ile yine birinci partiyiz. Bunu hiç kimse unutmasın. Girdiğimiz ilk seçimden bugüne kadar yapılan bütün seçimlere kadar oyumuz artmış ve birinci parti olmaya devam ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak seçimlere girdik ve sayı olarak bakıldığı zaman da bir önceki 2014 yılı seçimlerinde toplam belediye sayımız 994 iken bugün 997´dir."

“Burası tüyü bitmedik yetimin hakkının olduğu bir yer."

Tecrübeli belediye başkanlarının programa konuk olduğunu belirten Özhaseki, belediyeciliğin sırlarına dair tavsiyelerde bulundu.

“Başarının sırrı nedir? Ben de düşündüm bunu. Birincisi iyi niyettir. Siz de diyeceksiniz ki ‘Hepimiz iyi niyetliyiz. Ne var ki bunda?´ diyeceksiniz. İhale yapıyorsunuz kim alacak diye aklınızdan geçiyor mu? Eğer geçiyorsa arkadaşlar iyi niyetli değilsiniz. Ahmet veya Mehmet alsın diye veya bizim partiye yakın yardım eder diye bir isim aklınızdan geçiyorsa ve gayret ediyorsanız vallahide billahi de iyi niyetli değilsiniz. ´En düşük fiyattan kim alır? En iyi kim yapar?´ diye düşüneceksiniz iyi niyet böyle bir şey arkadaşlar. Burası beytülmal, bizim malımız değil. Dışarıda mağazamızda iş yaparken fabrikamızdan iş yaparken kendi özelimizde iş yaparken istediğimiz adam verelim istediğimiz adamı da kollayalım hiçbir mahsuru yok ama burası belediye başkanlığı tüyü bitmedik yetimin hakkının olduğu bir yer. Efendimiz şu sözünü unutmayalım. “Beytülmalden eski bir hırka bile aşıran  cennet kokusu duyamaz.” Arkadaşlar iyi niyet, iyi niyet, iyi niyet. Sadece ihaleyi söyledim. Bunun dışındakiler içinde hep iyi niyet. Allah rızası için iyi niyetli olmalı ve gayret etmeliyiz. İkincisi çok çalışmak." ifadelerini kullandı.
Kaynak: HABER MERKEZİ

KAYSERİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ
KAYSERİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KAYSERİ´DEN YÜKSELEN BU SES HERKESE İBRET OLSUN”
BAKANLARDAN CUMHRUBAŞKANI´NA TAM DESTEK
BAKANLARDAN CUMHRUBAŞKANI´NA TAM DESTEK
Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan önce kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan´ da yaptıkları konuşmada Barış Pınarı harekatının Cumhurbaşkanı Erdaoğan´ın üstün devlet adamlığı sayesinde başarı ulaştığının altını çizip, bakanlıklarının çalışmaları ile ilgili olarak vatandaşları bilgilendirdiler…
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı, çocuklara oyuncak hediye etti
MUSTAFA VE REYHAN YALINOĞLU CAMİ TANITIM TÖRENİNE YOĞUN İLGİ
MUSTAFA VE REYHAN YALINOĞLU CAMİ TANITIM TÖRENİNE YOĞUN İLGİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Mahallesi´nde yer alan Mustafa-Reyhan Yalınoğlu Camii´nin tanıtım törenine yoğun ilgili gösterildiğini söyledi.
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER KABRİ BAŞINDA ANILDI…
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER KABRİ BAŞINDA ANILDI…
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı önderliğinde buluşan ülkücüler, ülküdaşları Şehit Bekir Çifter´i kabri başında andılar.
REİS KAYSERİ´DE
REİS KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 420 MİLYON LİRALIK 140 YATIRIMI AÇIP HALKA HİTAP EDECEK
BÜYÜKKILIÇ, DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE
BÜYÜKKILIÇ, DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Cumhurbaşkanımızın yapacağı toplu açılış töreni ile hizmete girecek olan Derevenk Viyadüğü ve bağlantı yollarını inceledi.
BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR
BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR
Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi.
CUMHURİYET MEYDANI TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI
CUMHURİYET MEYDANI TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI
PALANCIOĞLU: “BU ÜLKENİN DEĞERLERİ BİRDİR”
KOCASİNAN´DAN DEV YATIRIM ATAĞI
KOCASİNAN´DAN DEV YATIRIM ATAĞI
Kocasinan Belediyesi´nin hizmet odaklı projelerinin ürünü olan 5 yeni tesisin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.
EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ
EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ
‘BELEDİYE MAHALLEMİZDE´ ENDÜRLÜK´TE
BÜNYAN MYO´DAN ‘BARIŞ PINARI´ DESTEK
BÜNYAN MYO´DAN ‘BARIŞ PINARI´ DESTEK
Kayseri Üniversitesi Bünyan Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye´nin kuzeyinde başlatılan “Barış Pınarı Harekâtına” destek verdi.
ASKER SELAMI VERDİ, HAREKATI DESTEKLEDİ
ASKER SELAMI VERDİ, HAREKATI DESTEKLEDİ
Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, artık dünya barışının da en büyük teminatı konumundadır"
BAŞKAN´DAN 19 EKİM DAVETİ
BAŞKAN´DAN 19 EKİM DAVETİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, 19 EKİM´DE CUMHURBAŞKANIMIZ TARAFINDAN HİZMETE AÇILACAK YATIRIMLARI YERİNDE İNCELİYOR
KİTAP FUARI 700 BİNE GİDİYOR
KİTAP FUARI 700 BİNE GİDİYOR
KİTAP FUARI REKOR ZİYARETÇİ İLE DEVAM EDİYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Ekim 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL