KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

AK KURMAYLAR ANTALYA’DA TOPLANDI

ADIM ADIM 2023 KAYSERİ’DE

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI İNCE KAYSERİ’DE

ÖZHASEKİ: “KILIÇDAROĞLU'NA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA

ÖZHASEKİ: “TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

TAMER’DEN 'ASGARİ ÜCRET' YORUMU

AK PARTİLİ ŞEN: “SÜREKLİ TAARRUZ HALİNDE OLMALIYIZ”

ÖZHASEKİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “AK PARTİ 2023 YILI HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Başkan Çopuroğlu: “Dünyada fazla örneği olmayan bir partiyiz”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKTİDARA GELİŞİN 19. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ UHSAŞ HEYETİ’Nİ AĞIRLADI

İNCETOPRAK’TAN ÇOPUROĞLU’NA ZİYARET

AK KURMAYLAR’DAN HAVALİMANI İNCELEMESİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

AK PARTİ GRUP BAŞKAN VEKİLİ ELİTAŞ,

MELİKGAZİ BELEDİYESİNİN YÜKSEK OKUL TALEBİNİ DEĞERLENDİRDİ ...

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Melikgazi Belediyesinin yüksel okul talebine YÖK´ün olumsuz bakması konusunda, ?Madem ki üniversitemiz bu konuya evet diyor. YÖK´ü de yok demekten çıkarıp evet dedirtmek bizim görevimiz olmalı? dedi.
Mimar Sinan´ın doğum yeri olan Kayseri´nin Melikgazi ilçesine bağlı Ağırnas Mahallesi´ndeki anma törenine Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende, konuşma yapan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, eski belediye binasının yüksek okul olması için YÖK´e başvuruda bulunduklarını ancak olumsuz yanıt aldıklarını söyledi. Melikgazi Belediye Başkanı´nın konuşmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, ?Mimar Sinan´ın Osmanlı döneminde 300´den fazla eseri hasıl olmuş. 600 yıla yakın önce yaşamış Koca Sinan´ı bu gün anıyoruz. Güzel bir söz var ?İnsan ölür kalır eseri, eşek ölür kalır semeri´ nice geçmişler vardır ama bu gün 600 yıla yakın süredir bu ülke anıyorsa eserleriyle Türk dünyasına yaptığı katkılardan dolayıdır? dedi.
Elitaş, ?15 yıla yakın bir zamandır Mimar Sinan´ı Ağırnas Mahallemizde anıyoruz. Onun yaptığı güzelliklerin gençlerimize geçmesi için gayret ediyoruz. Melikgazi Belediye Başkanımız tarihi bir nitelikteki konakta inşallah geliştirerek, büyüterek eski belediye binasını yüksek okul yapmak için girişimde bulunmuş. Madem ki üniversitemiz bu konuya evet diyor. YÖK´ü de yok demekten çıkarıp evet dedirtmek bizim görevimiz olmalı. Çünkü yoktan hayır gelmez. Yok demekten menfaate ulaşılmaz, ne zaman ki olumlu bir şey var, o olumlu şeyin üzerine gitmek yok diye değil, evet diye üzerine üzerine gitmek gerekir. YÖK´ün adı, iki noktasını kaldırınca ?yok´ oluyor. Onların ?yok´ deme tavırlarını değil, ülkenin önünü açan YÖK tavırlarını evet tavırlarına doğru döndürmek gayreti içinde olacağız? diye konuştu.
Tören sonrasında resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere hediyeleri verilirken, anma etkinliği Mimar Sinan´ın doğduğu evin ziyaret edilmesi ile son buldu.