AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ NEVZAT ÖZER,
“YARALI VE HASARLI GÖNÜLLERİ TAMİR EDEN BİR BAKANLIĞIZ”
Tarih: 12.3.2018 18:06:25/ 593okunma / 0yorum

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti´ni ziyaret ederek, Başkan Metin Kösedağ ile görüştü.

Burada bir açıklama yapan Özer, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak yaralı ve hasarlı gönülleri tamir eden bir bakanlığız. Devletin şefkat yüzüyüz ve devletin büyüklüğünü gösteren bir bakanlığız. Bakanımız Fatma Betül Sayan hanımefendinin bir kadın olması hasebiyle hem kadın politikalarını hem de çocuk anlamında son derece hassas bir bakanımız var. Bizde taşrada devletimizin yöneticileri olarak elimizden geldiğince çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının saati, zamanı ve mekanı olmaz. Bizler 7 gün 24 saat çalışan bir bakanlığız. Ekibimde her alanda bilgilerini ve tecrübelerini sahada yansıtıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kayseri´nin risk haritasını çıkarttıklarını kaydeden Nevzat Özer, “Kayseri´nin sosyal risk haritasını yaklaşık 4 ay önce çıkartmıştık. Adeta Kayseri´nin fotoğrafını çektiğimiz bir çalışma oldu. Öz, çözüm ve sonuç odaklı bir çalışma oldu. Biz bu çalışmada 9 tane parametre belirledik. Kayseri´de ve ilçelerinde kaç kişi intihar etmiş, uyuşturucu madde kullanan kişilerin sayıları, boşanma ve evlenme durumları, kadına karşı şiddet, ekonomik destek verdiğimiz kişiler gibi 9 tane ana parametre belirledik. Bu 9 ana problemi bizler sadece Kayseri´de değil, ilçelerimizde de böyle bir çalışma yaptık” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ da, “Ekibinizle birlikte çok önemli bir görev üstlenmişsiniz. Toplumda ailenin yeri çok ayrı bir önem arz etmektedir. Bu anlamda yapacağınız çalışmalar toplumumuz açısından çok önemli. Başarılar diliyorum” dedi.
Kaynak: İHA

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL