KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

EN KAPSAMLI 'ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ' HİZMETE BAŞLIYOR

Vali Günaydın: “Engelli vatandaşlarımızın başarıları ile gurur duyuyoruz"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR 18 MESLEK ODASI TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

ULAŞIMDA ÇEVRECİ BİR HİZMET DAHA

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

 ‘KAZANCILAR ÇARŞISI TURİST ÇEKSİN GAYRETİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Ticaret Borsasınca 2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri kapsamında ortaklaşa tertiplenen ‘Ahi Evran Ruhuyla Esnafım’  ulusal fotoğraf yarışmasının başvuruları 25 Ekim 2021 Pazartesi günü sona erecek.

 “2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri" kapsamında Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Ticaret Borsasınca ortaklaşa düzenlenen ve 25 Haziran 2021’de başvuruları başlayan “ Ahi Evran Ruhuyla Esnafım” ulusal fotoğraf yarışması için  https://fotografyarismasi.erciyes.edu.tr/ adresi üzerinden başvurular devam ediyor.

25 Ekim 2021 Pazartesi günü sona erecek olan yarışmada geçmişte olan, günümüzde devam etse de önemini yitiren veya yok olmaya doğru giden mesleklerin anlatıldığı pek çok meslek dallarının fotoğraf sanatıyla belgelenerek arşiv oluşturmak amaçlanıyor.

Çekilen fotoğrafların jüri tarafından değerlendirileceği yarışmada birincilik ödülü 4 bin TL, ikincilik ödülü 3 bin TL, üçüncülük ödülü 2 bin TL, mansiyon bin TL, sergileme ödülü ise 200 TL olarak belirlendi.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış da, konu ile ilgili yaptığı açıklamada düzenlenen yarışma hakkında bilgiler verdi. Ticaret ve sanayisinin her geçen gün gelişerek bugünlere gelmesinde Ahi Evran’ın etkisinin önemine dikkat çeken Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak amacımız, Ahilik müessesini dünya milletlerine en doğru şekilde anlatmak, bu kutsal emaneti sonraki nesillere aktarmak amacıyla unutulmaya yüz tutmuş Ahilik geleneğini fotoğraf sanatıyla tekrardan gelecek kuşaklara belgeleyerek aktarmaktır. Tüm vatandaşlarımızı ‘Ahi Evran Ruhuyla Esnafım’ ulusal fotoğraf yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.