KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

Anahtar Kelimeler: MEZUNİYET HEYECANI
Gürkan Ofis Mobilyaları

AGÜ MEZUNİYET HEYECANI

GÜL: ?YAPTIĞINIZ İŞLER İNSANLIĞA HİZMET ETSİN?

Bu yıl ikinci mezunlarını veren Abdullah Gül Üniversitesi´nin mezuniyet töreni 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün de iştiraki ile gerçekleştirildi? 133 lisans ve 14 lisansüstü öğrencisinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törende yeni hayatlarına uğurlanan genç yüreklere seslenen 11. Cumhurbaşkanı Gül ?Her şeyin başı iyi insan olmaktan geçiyor. O yüzden iyi insan olun ve bunun yanında dürüst ve emin insanlar olun. Şeffaf olun ve şunu unutmayın ki, en büyük güç şeffaflıktadır. Ve sadece size değil bütün insanlığa hizmet edecek başarılarınız olsun? tavsiyelerinde bulundu?

Bu yıl ikinci mezunlarını hayata uğurlayan Abdullah Gül Üniversitesi´nin mezuniyet törenine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Bekir Yıldız, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular ve Kayseri eski Milletvekilleri Şaban Bayrak, İbrahim Yılmaz, Agü Vakfı Başkanı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Akademisyeneler, Öğrenci Yakınları ve mezun öğrenciler iştirak etti?

Tören alanına giderken gazetecilerin yeni parti sorusunu cevapsız  bırakan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eğitim amaçlı geldiğini ve siyasi konuların yerinde ve zamanında konuşulacağını belirtti?                               

2010 yılında eğitime başlayan ve bu yıl  133 lisans ve 14 lisansüstü mezun veren Abdullah Gül Üniversitesi´nin ikinci mezunları için tertiplenen mezuniyet töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile start verdi?                   

Okul birincisi Hüseyin İlcan´ın geride kalan 5 yıllık eğitim sürecini özetlediği konuşması herkesi duygulandırdı?                     

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´de, mezuniyet heyecanı yaşayan genç yüreklere  eğitimden sonraki hayatları için tavsiyelerde bulundu. Vizyonunun her zaman iyi bir üniversite ve iyi eğitim görmüş öğrenciler olduğunu vurgulayan Gül, ?En başında şunu söyleyeceğim, her şeyin başı iyi insan olmaktan geçiyor. O yüzden iyi insan olun ve bunun yanında dürüst ve emin insanlar olun. Şeffaf olun ve şunu unutmayın ki, en büyük güç şeffaflıkta. Hiçbir şey gizli olmasın ve çok aykırı fikirleriniz olursa da onu çok şeffaf bir şekilde savunun. Yaptığınız işler daima insanlara hizmet etmek amacıyla olsun. Prensipli ve ilkeli olun, hep değerleriniz olsun. Günlük başarıların peşinde hiç koşmayın, başarılarınız hep uzun vadeli olsun ve sadece size değil bütün insanlığa hizmet edecek başarılarınız olsun. Bütün bu duygularla bir kez daha yeni mezunları tebrik ediyorum ve hayat boyu başarılar diliyorum? ifadesini kullandı?  

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu´ da  ?Sizler risk aldınız, inandınız ama kazandınız. Bu kazanımlarınızı ileride daha fazla hissedeceksiniz. Bu sene mezun olacak olan arkadaşlarımızın yaklaşık yüzde 25´i, şu anda en az bir iş teklifi almış durumda. AGÜ 2010 yılında kurulurken 156 üniversite vardı. 2013 yılında benim gelmemle beraber, öğrencileri ilk aldığımızda 180 civarında üniversite vardı. Bu kadar çok sayıda üniversitenin olduğu bir ortamda şu soru vardı, Anadolu´da kapasitesi yüksek ve İngilizce öğretim verebilen bir üniversite çıkabilecek miydi. Başta Sayın Cumhurbaşkanım olmak üzere, vakfımız ve şehrimizin de büyük desteği ve çok değerli idari personelimizle bu günlere geldik? değerlendirmesinde bulundu?                        

Konuşmaların ardından mezun olmanın haklı gururunu yaşayan genç yüreklere diplomaları ve plaketleri  takdim edilerek  tören noktalanırken hafızalarda dünyanın en başarılı 200 genç üniversitesi arasına girmeyi  başaran Abdullah Gül Üniversitesi´nin gelecekte çok daha büyük başarılar ortaya koyacağı oldu?                

HABER: CEYHUN ÜSTEN

 


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ