KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KÖY OKULUNDA BİLİM FUARI HEYECANI

KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ’NE 'UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE' EĞİTİMİ

TALAS’TA KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

Gürkan Ofis Mobilyaları

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ E3 PLATFORMU AGÜ´DE

ABD Büyükelçiliği ve Türk Amerikan Derneği tarafından oluşturulan, E3 Platformu (Education, Entrepreneurship, English) Abdullah Gül Üniversitesi´nde (AGÜ) Amerika fırsatları anlatıldı.

Platform, Sümer Kampüsü Sergi Salonu´na açılan stant ve düzenlenen etkinliklerle İngilizce, ABD´de eğitim fırsatları ve girişimcilik gibi konularda öğrencileri ve diğer katılımcıları bilgilendirdi.
Workshop ve seminerlerin de düzenlendiği etkinliklere Silikon Vadisinde firma kuran ABD Büyükelçiliği Genel Hizmetler Müdürü Aamer Khan ?Girişimcilik? konulu konferans verdi. Khan, Silikon vadisinin tarihi ve orada kurulan firmalar hakkında bilgiler verdi.
Öteyandan 3Dörtgen firması Proje Geliştirme Mühendisi Furkan Arundaş düzenlenen 3D Printing Workshop´unda 3 boyutlu yazıcılar ve kullanım alanları hakkında bilgiler verdi.
Etkinlik sonunda katılımcılar kendi tasarladıkları ürünleri de 3 boyutlu olarak yazdırma imkanı buldu. Etkinliğin son gününde ise, Amerikan Ankara Büyükelçiliği Halkla İlişkiler Uzmanı Deniz Gürsan, katılımcılara ve öğrencilere Amerikan vizesi nasıl alınır, ABD´de öğrenim görmek için neler yapılmalı gibi konularda sunum yaptı.
Platform tarafından kurulan stant bir hafta boyunca Sümer Kampüsü´nde İngilizce, ABD´de eğitim fırsatları konularında öğrencilerin sorularını yanıtladı.