KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

ULAŞIMDA ÇEVRECİ BİR HİZMET DAHA

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

 ‘KAZANCILAR ÇARŞISI TURİST ÇEKSİN GAYRETİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KÜTÜPHANELER ŞEHRİ KAYSERİ’DE FUAR HEYECANI

MELİKGAZİ, 2021 YILINDA EN ÇOK RUHSAT VEREN BELEDİYE OLMA YOLUNDA

KOCASİNAN, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ OTOPARK İHTİYACINI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

Anahtar Kelimeler: ‘TALAS PROTOKOL
Gürkan Ofis Mobilyaları

 ‘TALAS SÜT EVİ’ İÇİN PROTOKOL

  

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ilçedeki tarımsal kalkınmaya katkılar sağlayacak ‘Talas Süt Evi Projesi’ için protokol imzaladı.

Kayseri Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve  Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ile birlikte her iki kurumdan yetkililer katıldı.                    

Törenin açılışında konuşan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Üniversitemizin merkez kampüsünün önemli bir merkez ilçemiz olan Talas’ta olmasından dolayı o coğrafi yakınlık biraz daha işbirliklerinde daha da yakınlığı bir araya getiriyor. Sayın başkanımız bize özellikle toplumsal fayda oluşturma anlamında, öğrencilerimizin mesleki ve teknik eğitimle ilgili yeterlilik ve yetkinliklerinin daha da gelişmesi, öğretim elemanlarımızın bu bağlamdaki ar-ge çalışmalarını daha nitelikli yerine getirebilmesi için her zaman destek oldu. Değerli başkanıma ve ekibine şükranlarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde  bulundu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ da, “22 kırsal mahallemizde üretilen sütlerin ürünlere dönüşerek önce Talas’ta, sonra da Kayseri genelinde değerlendirilmesini hedefliyoruz. Öncelikle köylümüzün emekleri değerini bulmuş oluyor. Aynı zamanda vatandaşlarımız da hem organik hem de güvenilir bir süt ürünü elde etmiş olacak. İstihdama da katkı sağlanacak. Talas Otlu Çömlek Peyniri ve Zincidere Kuru Kaymağı gibi yöresel ürünlere de coğrafi işaret tescili de alınmış olacak. Kayseri Üniversitemizin rektörüne, yardımcılarına ve hocalarına teşekkür ediyorum.” İfadesini kullandı.                                       

Konuşmaların ardından Başkan Yalçın ve Rektör Karamustafa Talas Süt Evi Projesi’nin protokolünü imzaladı.                                                                         

Talas Belediyesi tarafından hazırlanan ve 1 milyon 381 bin 934 TL maliyeti olan projeye Orta Anadolu Kalkınma Ajansı 866 bin 150 TL’lik katkı sağladı. Proje kapsamında bölgedeki besicilere direkt ulaşılarak üretilen sütler değerlendirilecek. Sosyal sorumluluk kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtılacak. Böylelikle kırsaldaki üreticiler desteklenirken aynı zamanda projede 10’na yakın kadın çalıştırılarak istihdam sağlanacak. Aynı zamanda unutulmaya yüz tutan Talas Otlu Çömlek Peyniri ve Zincidere Kuru Kaymağı’na coğrafi işaret tescili alınacak.