KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

'MUTLU YÜZLER' PROJESİ ÖZEL PROGRAMA İMZA ATTI

İL JANDARMA EKİPLERİ 239 KİŞİYİ ADALETE TESLİM ETTİ

KÜMESE GİREN VAŞAK

PALANCIOĞLU BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARI AĞIRLADI

ENGELLİ DOSTU BELEDİYE ‘TALAS’

YARALI KIZIL ŞAHİNLER TEDAVİ ALTINA ALINDI

ERCİYES'TE KAR KALINLIĞI 20 CM’ E ULAŞTI

4 ŞERİTLİ YOL ÇALIŞMASINA DENETİM

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ESNAF VE VATANDAŞLA BULUŞTU

YARALI KERKENEZ KUŞUNA YARDIM ELİ

KİTAP FUARI SEZAİ KARAKOÇ ANISINA DÜZENLENECEK

ERÜ SPOR BİLİMLERİ, SOSYAL SORUMLULUKTA FARK OLUŞTURDU

BÜYÜKŞEHİR, MUTLU EVLİLİĞİN SIRRINI ÇİFTLERE SORUYOR

25 KASIM KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KOYUNLAR ARTIYOR

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’ NDE FASILLAR HIZ KESMİYOR

Anahtar Kelimeler: 0
Gürkan Ofis Mobilyaları

8 BUÇUK MİLYON ENGELLİYE RAĞMEN DÜZENLEME YOK

MHP İl Başkanı Mete Eke, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında, Türkiye’de 8 buçuk milyona varan engelli olmasına rağmen, bu alanda ciddi düzenlemelerin yapılmadığını ifade etti.

Engellilerin sıkıntılarının giderilmesi konusunda, özellikle idarecilere önemli görevler düştüğünü dile getiren Eke, Türkiye’deki engellilerin sorunlarını, sağlık, istihdam, sosyal yaşamda fiziki koşulların yetersizliği şeklinde sıraladı. Eke, “Engellilerimizden göstermelik, milletvekili, meclis üyesi gibi görevler verilerek adeta milyonlarca engellilerimizi istismar etmekte bir nevi şov yapılmaktadır. Yerel yönetimlerin Türkiye’de olduğu gibi Kayserimizde de özellikle toplu taşıma araçlarında engellilerimizin rahat bir şekilde topluma karışacak rampa, asansör ve buna benzer uygulamaları yeterli derecede olmayıp bu durum engellilerimizi günün her saatinde büyük sıkıntıya sokmaktadır.” ifadelerini kullandı.
Eke, mesajında şu sözlere yer verdi:
“Yaşadığı şehirde sağlıklı insanlar gibi gezip dolaşmak ve insanlarla tanışmak içinde bulunduğu sıkıntıları bir nebzede olsa hafifletmek amacıyla kendilerine bu manada hiçbir imkân sağlanmamakta, onların insanca yaşama hakkı olan insan hakları ihlal edilmektedir. Alış veriş merkezleri başta olmak üzere , okullar ve kamu kuruluşları, hizmetlerinden yeteri kadar faydalanmak şöyle dursun, talep ettikleri çok basit istekleri bile yerine getirilmemektedir. Bu bakımdan diğer günlerimizde olduğu gibi yılda bir defa engellilerimizi hatırlamak, onlara sahte gülücükler dağıtmak doğru değildir. Toplumun büyük bir yarası olan engellilerimizin gerek yerel yönetimlerde, gerekse hükümet cenahında çözülmesi gereken her türlü sıkıntının ortadan kaldırılması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak yanında ve takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde şehrimizde ve ülkemizde yaşayan bütün engellilerimizin gününü kutluyor. Onlara sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”