KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

Anahtar Kelimeler: . BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI
Gürkan Ofis Mobilyaları

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen Kayseri Bilim Merkezi 5. Bilim Şenliği açılış törenle start verdi. Törenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh  Büyükkılıç bilimin ışığında, günün koşullarına uyarlanmış çalışmalara imza attıklarını kaydetti.

Anadolu Harikalar Diyarı içerisinde faaliyet gösteren ve Türkiye’deki 6 TÜBİTAK destekli bilim merkezinden birisi olan Kayseri Bilim Merkezi’nde gerçekleşen 5. Bilim Şenliği açılış törenine Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Ak Parti Milletvekili Taner Yıldız, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış,  Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk, Bayar Özsoy ile daire başkanları ve öğrenciler katıldı.  

Başkan Büyükkılıç törenin başlangıcında yaptığı konuşmada  Kayseri Bilim Merkezi’nin Türkiye’de TÜBİTAK destekli 6 bilim merkezinden birisi olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti.  “Bilimin ışığında yolumuzu devam ettirmek hepimiz için olmazsa olmaz olmalı. 6 tane bilim merkezinden birisi Kayseri’mizde böyle güzel bir ortam, önemli bir merkez. Bunun kadrini kıymetini bilmemiz lazım. Çetin Şen Bilim Merkezi, yeni yapılan Murat Kantarcı Bilim Merkezi, yine Develi’mizde milli eğitimimiz ile işbirliği halinde hayata geçirdiğimiz bilim merkezi ile bilimi çok önemseyen ve bu yönde gayretlerini sürdüren bir yerel yönetici olarak çalışmalarımızı devam ediyoruz.”

Başkan Büyükkılıç sözlerini noktalarken faaliyetten faaliyete, hizmetten hizmete koştuklarını, hiçbir zaman mazerete sığınmadıklarını ve bilimin ışığında günün koşullarına uyarlanmış çalışmalara imza attıklarını vurguladı  “TÜBİTAK 4007 bilim şenlikleri çağrısı kapsamında, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayseri Orman Bölge Müdürlüğü, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Abdullah Gül Üniversitesi ile Erciyes Üniversitesi tarafından desteklenen ve 3 gün sürecek olan Kayseri Bilim Merkezi 5. Bilim Şenliği,  100’e yakın dene-yap atölyeleri, randevulu atölyeler, bilim gösterileri, sahne gösterileri ve söyleşilerle inşallah dolu dolu geçecek.”

Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ da konuşmasında çocuklara ve gençlere seslenerek”Bizlere icat çıkarmanı lazım” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Büyükkılıç, protokol ve öğrencilerle birlikte stantları gezerek, bilimsel çalışmaları inceledi.