KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NIN 98. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

ZAFER COŞKUSU

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yılı coşku ile kutlandı.  Törenlere ev sahipliği yapan Vali  Şehmus Günaydın günün anlam ve önemine dair yaptığı değerlendirmede “ başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirterek “ Kayseri olarak şehitlerimizin huzuruna geldik. Bu cennet vatanı bize yurt olarak bırakan kimseyi asla unutmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı programına Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  İyi Parti Milletvekili Dursun Ataş ve Kayseri Protokolü katıldı. ilimizdeki kutlamalar Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla start verdi…  Kutlamalar kapsamında ilk Kayseri Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesine ait çelenkler Atatürk anıtına bırakılıp saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.

Ardından Üsteğmen Gizem Uğur Yılmaz, günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan programlar Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği ziyareti ile devam etti. Okunan kuran-ı kerimin ardından, protokol mensupları ve vatandaşlar şehitler için dua ettiler ve kabirlerine karanfil bıraktılar.

Şehitlik ziyaretinde konuşan, Vali Şehmus Günaydın başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere tüm şehitleri rahmet ve minnetle yad ettiklerini belirterek “ Kayseri olarak şehitlerimizin huzuruna geldik. Bu cennet vatanı bize yurt olarak bırakan kimseyi asla unutmayacağız” dedi. Vali Günaydın konuşmasının devamında şunları kaydetti… İstiklal Harbi kahramanlarımızı, ülkemiz, milletimiz, bayrağımız ve ezanımız için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi, vefat eden bütün kahraman gazilerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Onlara çok şey borçluyuz. Tabi ki hayatta olan gazilerimizi de unutmuyoruz. Onlara da hayırlı uzun bir hayat diliyoruz. Bizler bugünün anısına şehitlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu cennet vatanı bize yurt olarak bırakan herkesi asla unutmayacağız. Hem kendimiz unutmayacağız hem de unutturmayacağız. Gelecek nesillere bunları anlatmak adına üzerimize düşen görevi hepimizin yapması lazım çünkü biz bunu geleceğimize iyi anlatırsak, nasıl ki biz ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla her türlü zorluğu yeniyorsak, geleceğimiz de aynı bilinçle yetişmek zorunda. Çocuklarımızı da geleceğe bu anlayışla hazırlamak hepimizin ortak görevidir. Bunu önemsiyoruz ve bu nedenle çocuklarımız ve geleceğimiz adına bütün kurumlar üzerine düşeni yapıyor" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise yaptığı konuşmada, “30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik ediyorum. Şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Tarihi bir kez daha tekerrür ettirmeye çalışıyorlar. Nitekim Akdeniz’de yapmış olduğumuz çalışmada bizim dışımızdakilerin tamamının bir anlayış içerisinde üstümüze geliyor olması veya birlikte hareket ediyor olması da bunu gösteriyor. Demek ki tarihten ders almamışlar diye de burada ifade etmek istiyorum. Bizim bu anlayış içerisinde birliğimizi, beraberliğimizi Ay Yıldızlı Türk Bayrağımızın altında dayanışmamızı mutlaka sürdürmemiz ve birbirimize sahip çıkmamız lazım. Ufak hesapların adamı olmamamız lazım. Biz Türk Milletine minnet duyuyoruz. Bizlere bu toprakları vatan olarak kazandıran şehitlerimizin hepsini rahmetle minnetle anıyoruz” dedi.

Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı ise, kendilerine bu mübarek vatanı hediye eden şehitlere şükranlarını sunarak "Allah mekanlarını peygamber mekanı etsin, ruhları şad olsun." dedi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ