KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

101.YIL MESAJLARI

Vali Günaydın: “Çocuklarımız milli egemenlik anlayışımızın yaşamasının en büyük güç kaynağıdır”

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Vali Günaydın, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin açılışının 101. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep birlikte kutlamanın mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sadece çocuklarımızın değil, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaştığımız dostluk ve kardeşlik mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yinelediğimiz çok özel bir bayramdır. Çocuklarımız, ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi ve milli egemenlik anlayışının sonsuza kadar yaşatılması noktasında en büyük güç kaynağımızdır. Geleceğimiz, ümidimiz, gururumuz olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı nesiller olarak en iyi şekilde yetiştirerek ülkemizin yarınlarına hazırlamak hepimizin en önemli görevidir. İlimizde çocuklarımızın her alanda kendilerini geliştirmeleri, yetiştirmeleri için ilgili bütün kurumlar tarafından çalışmalar yapılarak yarınlarımızın mimarları bugünden hazır hale getirilmektedir. Milli egemenliğimize karşı tehdit oluşturan her türlü iç ve dış güç odaklarının ve terör örgütlerinin saldırısına, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı kararlılıkla, devlet ve millet olarak karşı koyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanımız uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, vefat eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ülkemizin ve dünyanın bütün çocuklarına sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

 

Başkan Büyükkılıç: “Umudun ve sevginin artması adına çocuklara olan inancımız tamdır”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Büyükkılıç, Cumhuriyetin temelinin atıldığı bugünün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edildiğini ifade ederek, geleceğin mimari olarak gördüğü çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Başkan Büyükkılıç, mesajında “Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 101. kuruluş yıldönümü ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olarak kutlandığını belirten Büyükkılıç, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün ayrıca Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. Hem bağımsızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş yıldönümünü, hem de dünyayı yönetecek olan çocuklarımıza armağan edilen bu özel günü en içten duygularımla kutluyorum. Daha yaşanılabilir bir dünya için, umudun ve sevginin daha çok artması için çocuklarımıza inancım tamdır. Geleceğe dair umut olan tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, hepsini sevgiyle kucaklıyorum. Başta, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

BAŞKAN PALANCIOĞLU’NDAN 23 NİSAN MESAJI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 101. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın barış ve kardeşlik gibi değerleri içinde barındıran farklı kültürlerin aynı noktada buluşmasını sağlayan bir çocuk bayramı olduğunu belirterek, "101. yılında da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini hepimiz yüreklerimizde hissediyor ve geçmiş yıllarda olduğu gibi hep birlikte, omuz omuza, coşkuyla alanlarda kutlamak istiyoruz. Fakat ne yazık ki bu sene de bayramımızı meydanlarda değil, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın hastalığı bir an önce yenmek, gelecek sağlıklı günlerde bir arada olmak adına evlerimizde kutlayacağız. Tedbirlere sıkı sıkıya uyarsak bu salgını kısa sürede atlatırız. Yeniden coşkuyla bir arada kutlayabileceğimiz günlerde buluşmak dileğiyle.  Bu duygu ve düşüncelerle Ulusumuzun ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyor, TBMM’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

 

Başkan Çolakbayrakdar: “Bütün gayretimiz evlatlarımızın daha iyi yetişebilmesi için”

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çolakbayrakdar mesajında çocukların geleceğin teminatı olduğunu vurgulayarak, “Bütün gayretimiz, Güçlü Türkiye’nin yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir. İnşallah hizmetlerimizle yarınlarımız daha iyi olacak” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Çolakbayrakdar, her zaman eğitimin ve eğitimcilerin yanında olduklarına dikkat çekerek, “Çocuklar bizim geleceğimizdir. Yavrularımızın daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Amacımız; yavrularımızın hedeflerine ulaşması ve daha donanımlı bir şekilde yetişebilmelerine katkı sağlamak içindir. Bu süreçte evden çıkmayarak büyük bir duyarlılık gösteren sevgili yavrularımız; inşallah gelecek güzel günlere hep birlikte, sağlıkla ulaşacağız. Bütün gayretimiz, Güçlü Türkiye’nin yarınları olan evlatlarımızın daha iyi bir şekilde yetişebilmesi içindir. İnşallah hizmetlerimizle yarınlarımız daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar sözlerini, “Bu vesileyle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi'mizin 101. Yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum ” diye noktaladı.

 

Başkan Yalçın: “Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük mutluluk yoktur”

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, egemenliğimizin sembolü TBMM'nin 101. yılına büyük bir coşku ve gururla erişildiğini belirten Başkan Yalçın, “23 Nisan 1920 tarihi, bugün üzerinde özgürce yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı ve milli egemenliğin ilan edildiği önemli bir gündür. Aynı zamanda çocuklara armağan edilmiş en özel bayram günüdür. Bu vesile ile hem TBMM’nin kuruluşunun 101. yılını hem de tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum. Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, kalbinden daha geniş bir mekan yoktur. Hepsinin gönlünden ve gözlerinden öpüyorum” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Özdoğan: “Çocuklar şanlı bayrağımıza her zaman sahip çıkacaklardır”

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılını kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Özdoğan şöyle konuştu:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılını kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan’ı kutlamanın mutluluğunu yaşarken tarihimizde bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bayram olarak çocuklara armağan edilmesi, çocuklara verilen değerin bir sembolü olmuştur. Yaşadığımız sıkıntılı süreçte hep beraber olamıyoruz ve maalesef bir araya gelemiyoruz. Bu günler geçici. İnşallah evimizde kalıp bayramımızı bu şekilde kutlayacağız. Sağlıklı yarınlarda buluşacağız. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Çocuklar şanlı bayrağımıza her zaman sahip çıkmışlardır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve Ulu Önder Atatürk’ün, Türk ve Dünya çocuklarına armağan ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılı kutlu olsun”

Başkan Mehmet Cabbar: “Sevginin ve barışın temsilcisi çocuklarımızın bayramı kutlu olsun”

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Mehmet Cabbar, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“23 Nisan 1920 tarihi, Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birini oluşturmaktadır. Milli egemenliğin ilan edilerek Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açıldığı, Cumhuriyetimizin temelinin atıldığı bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak da armağan edilmiştir. Sevginin, masumiyetin, umudun, kardeşliğin ve barışın, temsilcileri olarak, dünyaya en anlamlı gözlerle bakan, bizlere geleceğe dair umutlar veren tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığımız için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”

 

Rektör Karamustafa: “Atatürk 23 Nisan ile geleceğimizin teminatı çocukların önemini ortaya koymuştur”

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında Türk Milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Milletinin egemenliğini ilan ettiği tarih olan 23 Nisan’ı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiğini hatırlatan Rektör Karamustafa, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Rektör Karamustafa mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulusal egemenlik, milletimizin onuru ve şerefidir. 23 Nisan 1920, Türk Milletinin kendi geleceğini kendisi belirlediği, egemenliğin kayıtsız şartsız millet iradesine bırakıldığı ve milli bağımsızlığımızın tüm dünyaya haykırıldığı tarihimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi açarak bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerini atmıştır. Kuruluşu ile birlikte ülkemizin bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesine yön veren TBMM, milli egemenliğimizin ebedi sembolü olmuştur. Atatürk, TBMM’nin kuruluş tarihi olan 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak armağan etmekle birlikte geleceğimizin teminatı çocuklara verdiği önemi ortaya koymuştur. Bununla birlikte geleceğin güçlü Türkiye’sinde yarının büyükleri çocuklarımıza her zaman büyük görev düştüğünü belirtmiştir. Ülkemizin aydınlık geleceği, çocuklarımızın iyi eğitim almaları, öz yeterlilik sahibi olmaları ve azimle çalışmalarıyla mümkündür. O yüzden geleceğimizin teminatı çocuklarımıza gereken özeni gösterip, onları en iyi şekilde yetiştirmeli, vatan, millet ve bayrak sevgisi ile duyarlılığına sahip olmalarını sağlamalıyız. Bu vesilelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ülkemizin bağımsızlığı uğruna hiç tereddütsüz canlarını feda eden tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve dua ile anıyorum. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

 

Başkanı Gülsoy: “23 Nisan Türk Milletinin kendi tarihini yazdığı gündür”

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Milli Egemenliğin 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

23 Nisan 2021'nin Milli Egemenliğin 101. yılı olduğuna dikkat çeken Başkan Gülsoy, “23 Nisan 1920'de kurulan Meclis ile Yüce Türk Milleti, bu topraklarda esaretin asla kabul edilmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) milletin temsilcisi, bu topraklarda özgür ve bağımsız yaşama iradesinin de sembolü olduğunu vurgulayan Başkan Gülsoy, “23 Nisan 1920, milletimizin kendi tarihini kendisinin yazmaya başladığı gündür. Milletin canıyla, kanıyla elde ettiği egemenliğin simgesi olan Meclisimizin kuruluş günü, çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu armağan, Türkiye Büyük Millet Meclisinin ülkemize karşı bitmeyen sorumluluğunun da simgesidir” dedi.

Başkan Gülsoy mesajını şu sözlerle sürdürdü:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve milli egemenliğimizin bütün dünyaya ilan edilişinin 101. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin azim ve kararlılıkla başlattığı var olma mücadelesinin en son adımı bu günde atılmış ve ulusal egemenliğimizin tescillendiği 23 Nisan günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Milletimizin aydınlık geleceği ve omuzlarında demokrasiyi yükseltecek nesil" olarak görülen çocuklarımıza bayram olarak armağan edilmiştir. Atatürk, dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden tek lider; 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı ise çocuklara armağan edilen tek bayram olmuştur. Bu anlamda, milletimizin geleceği olan çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu yaşaması, yetenekli bireyler olarak yetişmesi hepimizin ortak hedefi olmalıdır. Bu yıl, ne yazık ki Milli Egemenliğimizin 101'inci Yılı'nı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdüren yeni tip koronavirüs (covid-19) salgını nedeni ile coşku ile kutlayamıyoruz. Sağlığımız ve gelecek güzel günler için evlerimizde kalmak zorundayız. Ben, bugünün evden çıkmadan da coşkusu ile kutlanacağına inanıyorum. Bu önemli günde çocuklarımıza Büyük Önder Atatürk'ü, Ulusal Kurtuluş Mücadelemizi, Milli Egemenliğimizi, bağımsızlık ve özgürlüğün önemini anlatalım. Bu kutsal emaneti gelecek nesillere en güzel şekilde taşıma idealiyle, durmaksızın çalışmak görevimizdir. Bu duygularla, 23 Nisan'ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Milli Egemenliğimizin 101. yılını en içten duygularımla kutluyorum.”

 

Süleyman Varol: “Çocuklarına güven vermeyen ve güvenemeyen milletlerin gelecek umutları olamaz”

Makine Mühendisleri Odası (MMO) Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajında, “Çocuklarına güven vermeyen ve güvenemeyen milletlerin gelecek umutları olamaz” dedi.

MMO Kayseri Şube Başkanı Süleyman Varol’ın mesajı şu şekilde:

“Milletimizin iradesini ve egemenliğini temsil eden TBMM’nin açılışının ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yıl dönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. Milletlerin tarihlerinde anmaya ve kutlamaya değer Ulusal günleri ve Milli Bayramları vardır. Türk bağımsızlık mücadelesi ve Türkiye Cumhuriyet’inin inşası sürecinde önemli yeri olan 23 Nisan 1920 tarihi de bunlardan biridir. Günün anlam ve değerini yetişen kuşaklara öğretmek ve Ulusal Bağımsızlık bilincini sonsuza kadar yaşatmak amacıyla, TBMM’nin açıldığı bu günü ‘’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’’ adıyla Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk çocuklarına hediye edilmiştir. Ulu Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Atatürk’ün çocuklara karşı duyduğu sarsılmaz bir güven ve büyük bir sevgisi vardır. Gurur dolu tarihimizin ve Türk Devleti’nin devamı emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla Milli Bayramlar, önemli bir vesiledir. Bir milletin geleceğine olan güveni ve umudu, onların çocuklarına olan güveni ve umudu ile eşdeğerdir. Bu nedenle çocuklarına güven vermeyen ve güvenemeyen milletlerin gelecek umutları olamaz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, gençlerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar gözlerinden öperim. Bu önemli günde, çocuklara bu kadar düşkün olan ve onlara bayram hediye eden ilk ve tek devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanımız için canlarını seve seve ortaya koyan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”