KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YÜZME BİLMEYEN BABA, BOĞULARAK HAYATINI KAYBETTİ

ÇOCUKLARINI KURTARMAK İÇİN GİRDİĞİ NEHİRDE ÇOCUKLARI İLE BİRLİKTE BOĞULDU

ALTIN FİYATLARI CEP YAKIYOR

ÇEYREK ALTIN 845 TL OLDU

ALTINKAYA VE ŞAHİN AİLELERİNİN MUTLU GÜNÜ

‘KÜBRA NUR & KÜRŞAT FURKAN’ BİR ÖMÜR BOYU EVET DEDİ

SİZLERİ DİNLEMEYE GELDİK

BAŞKAN YALÇIN, SÜLEYMANLI VE SAKALTUTAN’DA

20 DAİRE SATIŞA ÇIKACAK

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN YATIRIM FIRSATI

BAHÇELİEVLER VE YEŞİLYURT’A 2 TRAFO

ENERJİYE MELİKGAZİ DESTEĞİ

KAYSERİ KALESİ’NDE MEHTER SESLERİ

HAFTA İÇİ HER GÜN KAYSERİ KALESİ’NDE MEHTER GÖSTERİ DÜZENLENECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN “ORGANİK” HİZMET

DOĞAN ÜRÜNLERE İLGİ ARTIYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YÖRESEL DEĞERLERE DİKKAT ÇEKTİ

“YÖRESEL DEĞERLER ŞEHRİN KİMLİĞİDİR”

DÜĞÜN SALONLARINDA MASKE VE SOSYAL MESAFE DENETİMİ

BENLİ : UYARILARDA BULUNDU

PASTIRMACI ESNAFININ YÜZÜ GÜLMÜYOR

ESNAFIN TEK UMUDU; ‘GURBETÇİ VATANDAŞLAR’

DEVELİ BELEDİYESİ ATIKLAR KONUSUNDA UYARDI

“DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!”

KURALLARA UYARSAK KISA SÜREDE SONUÇ ALIRIZ

VALİ GÜNAYDIN DÜĞÜN SALONU İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

MELİKGAZİLİLER MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMIYOR

PALANCIOĞLU: MELİKGAZİLİLER MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

YEŞİLHİSAR’DA AYÇİÇEĞİ EKİM ALANLARI KONTROL EDİLDİ

MUSTAFA ŞAHİN: "KAYSERİ, TÜRKİYE’DEKİ ÇEREZLİK ÇEKİRDEK ÜRETİMİNİN YÜZDE 18’İNİ KARŞILAMAKTADIR”

“TOPLUMUN KANAYAN YARASINI HEP BİRLİKTE SARALIM”

BALKAYA YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ‘KADINA ŞİDDETE DUR’ DEDİ

Anahtar Kelimeler: TEMMUZ ' SERGİSİ AÇILDI

‘15 TEMMUZ RUHU' SERGİSİ AÇILDI

DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER

Büyükşehir Belediyesince tertiplenen 'Dönmeyi Düşünmeyenler 1915 Çanakkale-15 Temmuz Ruhu' sergisi törenle ilimiz sakinlerinin dikkatine sunuldu. Törende Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç “Nasıl ki 'Çanakkale geçilmez' dediyse 15 Temmuz da da bu milletin evlatlarına kendi silahlarını doğrultan bu milletin emniyetimiz, bu milletin askerine bu milletin değerlerine karşı silah doğrulan bombalar atan ihanet şebekesine 'dur' dedi.” İfadesini kullandı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında tertiplenen 'Dönmeyi Düşünmeyenler 1915 Çanakkale-15 Temmuz Ruhu' sergisi Tarihi Kayseri Kalesi'nde Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Garnizon Komutanı Ercan Teke, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, MHP İl Başkanı Serkan Tok, İyi Parti İl Başkanı Sebati Ataman, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan ve vatandaşların iştiraki ile gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Törenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; "Bu anlamlı ve önemli bir günde hem 15 Temmuz’u yad etmek hem de pandemi dönemine denk geldiği için 18 Mart Çanakkale zaferimizin yıl dönemi ile ilgili hazırlanmış olduğumuz sergiyi bugünlere taşıyarak 18 Aralık'tan 15 Temmuz mantığı içerisinde yapılan bu önemli ve anlamlı çalışmayı paylaşmak üzere bir araya geldik. Bu ülke üzerine her zaman ihanet içerisinde olmak isteyenler olmuştur ama Allah'a şükürler olsun bu milletin birliği, beraberliği, dayanışması, değerlerine sahip çıkma şuuru, ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı elbette ki bu ihanet şebekelerine fırsat vermemiştir. 15 Temmuz da bunlardan birisidir. Allah bizlere o günleri bir daha yaşatmasın. 4. yıl dönümünü adeta kutluyoruz, bir kez daha diriliyoruz. Bu anlayış içerisinde Kayseri üzerine düşeni yaptı. 200 binin üzerinde Kayserili kardeşlerimiz bir araya geldi ve 30 gün geceli gündüzlü demokrasi nöbetlerini tuttu, 'biz varız' dedi 'biz biriz' dedi, 'biz beraberiz' dedi, 'bayrağımıza, devletimize, vatanımıza, milletimize, ihanet etmek isteyenlere fırsat vermeyiz, geçirtmeyiz' dedi. Nasıl ki 'Çanakkale geçilmez' dediyse 15 Temmuz da da bu milletin evlatlarına kendi silahlarını doğrultan bu milletin emniyetimiz , bu milletin askerine bu milletin değerlerine karşı silah doğrulan bombalar atan ihanet şebekesine 'dur' dedi. Kayserine üzerine düşeni yaptı. Biz sizlere minnettarız” değerlendirmesinde bulundu.

Törenin bir diğer önemli isimi Vali Günaydın’da "Bugün hain darbe girişimi üzerinden 4 yıl geçti. FETÖ hain terör örgütünün hain darbe girişiminden sonra bu yapılan alçakça girişimi unutmamak adına 4 yıldır çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu etkinlikler ile o gece yaşananları gelecek kuşaklara aktarmak, Çanakkale ruhunu diri tutmak, 15 Temmuz gecesi ruhunu diri tutmak amacıyla bu etkinlikleri düzenliyoruz. Hepimizin bildiği gibi pandemi sürecinden geçiyoruz. Bu pandemi sürecine uygun olarak etkinliklerimiz aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Dün başladık, bugün devam ettiriyoruz. Yarın sabah 4’e kadar ilimizde ve ülkemizin her köşesinde 15 Temmuz ruhunu canlı tutmak amacı ile etkinlikler devam edecek. Milletimizin geleceği devletimizin bekası, bayrağımız, ezanımız söz konusu olduğu zaman toprağın altında kefensiz yatmayı göze alan milyonlarca evladımız var. Hesabı olanlar bunu böyle bilsin. Bu ruhu yaşatmak adına bu etkinlikleri çok önemsiyoruz. Kursiyerlerimiz çok güzel eserler ortaya koymuş. Bizler de sayın cumhurbaşkanımızın çağrısı ile 15 Temmuz'da meydanları doldurarak hainlere gereken dersi verdik. Bundan sonrada inşallah bu ruhu yaşatmak için birlik olacağız. Beraberlik içerisinde hareket edeceğiz. O zaman bu büyük millete yapılan saldırılar dün olduğu gibi bugün de akamete uğratılacaktır. Birbirimizi seveceğiz. Birbirimize dayanacağız. Birbirimize güç vereceğiz. Daha fazla üretip daha fazla çalışacağız. Ülkemizi ve devletimizi güçlü bir şekilde yarınlara taşıyacağız” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından serginin açılışını gerçekleştiren protokol üyeleri sergide yer alan eserler hakkında bilgi aldılar.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ