KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB’DE YENİ DÖNEM

MELİKGAZİ’DEN ULAŞIMDA HİZMET ATAĞI

İŞYERİ FARELERİ DEMİR PARMAKLIK ARDINDA

30 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ARASINDA BİRİNCİ OLDU

KOCASİNAN İLÇESİ HER MEVSİM RENGARENK

TALAS PARKLARI’ NDA KEDİ VE KUŞ EVLERİ

‘AHİ EVRAN RUHUYLA ESNAFIM’ FOTOĞRAF YARIŞMASI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KÜTÜPHANEDE GENÇLERLE BULUŞTU

ALKOLLÜ SÜRÜCÜNÜN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ  

BAŞKAN PALANCIOĞLU “BAKANLIĞIN DESTEĞİ İLE SERBEST BÖLGE BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK”

KOCASİNAN’DA GERÇEĞİNİ ARATMAYAN YANGIN TATBİKATI

TALAS BELEDİYESİ HAYIRSEVER DESTEĞİYLE SAKALTUTANLI ÖĞRENCİLERE KIŞLIK BOT HEDİYE ETTİ

AVUKAT EMİR AKPINAR “KART HARCAMALARINDAN DOĞACAK SUÇTAN KART SAHİBİ DE SORUMLU”  

GÜNEŞLİ İÇİN AÇIK TEKLİF USULÜ İHALE

 ‘TALAS SÜT EVİ’ İÇİN PROTOKOL

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

"15 TEMMUZ"U ŞEHİT KIZLARININ ANILARIYLA ANLATIYORLAR

FETÖ´nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan 23 yaşındaki komiser yardımcısı Cennet Yiğit´in ailesi, kızlarının eşyaları ve o gece yaşananlara ait materyallerin yer aldığı "Anı evi" ile gelece

Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) 15 Temmuz´daki darbe girişimi sırasında Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan 23 yaşındaki komiser yardımcısı Cennet Yiğit´in anıları, ailesi tarafından açılan "Anı evi"nde gelecek kuşaklara aktarılıyor.

Cennet Yiğit için Kayseri´nin Bünyan ilçesindeki babaevinin bodrum katında yaklaşık 3 ay önce oluşturulan anı evi ziyaretçilerin ilgi odağı haline geldi. Yiğit´in, çocukluğundan şehit olduğu ana kadar kullandığı birçok eşya, saldırı sırasında parçalanan cep telefonu, olay yerinde bulunan şarapnel parçası, beraberinde şehit olduğu mesai arkadaşlarının fotoğrafları gibi birçok materyalin yer aldığı anı evini bugüne kadar yaklaşık 3 bin kişi ziyaret etti.

Anı evinin hikayesini AA muhabirine anlatan baba Yahya Kemal Yiğit, evlerinin alt katında 3 ay önce açtıkları anı evinin yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

Yiğit anı evinde kızının çocukken oynadığı bebekten, şehit olduğu ana kadar kullandığı yaklaşık 400 eşyanın bulunduğunu aktaran Yiğit, şu bilgileri verdi:

"Burayı sadece kızımız Cennet Yiğit´in anıları yaşasın diye açmadık. Bizim amacımız gelecek nesillere burada birşeyler anlatabilmek. 15 Temmuz hain darbe girişimini en azından gelecek nesillere, çocuklarımıza gösterebilmek ve öğretebilmek. Memleketimiz çok büyük bir badire atlattı. Bu olay İstiklal savaşı kadar önemli bir olaydı. Şükürler olsun burayı şimdiye kadar üç ay içerisinde 3-4 bin kişi ziyaret etti. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, vatandaşlarımız burayı ziyaret etti. Anı defterine hepsi duygu düşüncelerini yazdı. Bizim tek gayemiz burada gelecek nesillere birşeyler anlatabilmek. Yoksa çocuğumuz bizim kalbimizde her zaman yaşıyor. Cennet´i burada bebekliğinden, şehadetine kadar anlatan bir köşemiz var. Şehit olduğu zaman Özel Harekat Daire Başkanlığına atılan ve dünyada kullanması yasak olan bir şarapnel parçası var. Yanmış telefonu ve kendi kişisel eşyaları var."

Yiğit, anı evini gezenlerin 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceyi yeniden yaşadıklarını ve duygulandıklarını kaydetti:

"DEĞİL BİR CENNET, BİN CENNETİMİZ OLSA BU VATANA FEDA ETMEYE HAZIRIZ"

Kızlarının şehitlik mertebesine yükselmesinin gururunu yaşadıklarını ifade eden Yiğit, "Biz değil bir Cennet, bin tane Cennetimiz olsa bu vatana feda etmeye hazırız. Bugün devletim bana görev verse git Ağrı Dağı´nın tepesinde, Afrin´de ´Git benim askerimin çorabını yıkayacaksın, senin görevin bu´ dese, Allah şahidim bir kere gözümü kırpmadan o göreve giderim, gitmeye hazırım." ifadelerini kullandı.

Anne Huriye Yiğit ise şehit aileleri olarak FETÖ´cülere verilen cezaları yeterli bulmadıklarını söyledi.

Anı evi ile bir nebze acılarının dindiğini aktaran Huriye Yiğit, "Biraz daha acılarımız diniyor. Buraya gelip bakıyoruz, dertleşiyoruz. Çocuğumuzla dertleşiyor gibi oluyoruz. Çocuğum geri geliyor gibi oluyor. Çünkü bir arkadaş bir dost kaybettim." dedi.