KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KTO’DA E-TİCARET VE E-İHRACAT ZİRVESİ

KTO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Serhat Çelik: "Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır"

BÜYÜKSİMİTCİ İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ 1 MİLYAR TL KATKI SAĞLAYACAK

BAŞKAN GÜLSOY TÜİK RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELMEK’DE EV TEKSTİLİ VE PİKO KURSU

BAŞKAN AKAY ŞEKER ZAMMINI DEĞERLENDİRDİ

ÇEYREK ALTIN 1000 LİRAYA ULAŞTI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ TARIM FUARINI DEĞERLENDİRDİ

16. KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILIYOR

ÜRETİCİDEN HALKA ‘UCUZ 7 GÜN’

KUMSMALL AVM BAŞKANI TARLA 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ: "İHRACATIMIZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

11 ÜLKEDEN GENÇLER İSTİHDAM FIRSATLARINI KAYSERİ´DE ÖĞRENİYOR

?Yaygın Eğitim Metotları Kullanarak Gençlik İstihdamı Konusunda Fırsatların Artırılması? konulu Erasmus+ projesi Kayseri´de gerçekleştirildi.

Avrupa Vatandaşlığı ve Kimliği Derneği tarafından hazırlanan, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Türk Ulusal Ajansı´nın destekleriyle on bir farklı ülke ve kültürden 28 genç ve gençlik çalışanının katılımıyla ?Yaygın Eğitim Metotları Kullanarak Gençlik İstihdamı Konusunda Fırsatların Artırılması? konulu Erasmus+ projesi Kayseri´de gerçekleştirildi. Projeye Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Litvanya, Yunanistan, Makedonya, İspanya, İngiltere, Hollanda, Romanya ve Türkiye´den gençler ve gençlik çalışanları katıldı.

Gerçekleştirilen Erasmus+ projesi ile gençlerin aktif katılımının sağlanarak özellikle gençlik alanında çalışan liderlerin, gençlik çalışanlarının, girişimcilik becerilerini geliştirerek genç işsizliğin önündeki engellerin azaltılmasına yönelik eğitimlerin verildiğini bildiren Avrupa Vatandaşlığı ve Kimliği Derneği Başkanı Mustafa Yıldız; ?Hazırladığımız proje ile Türk katılımcılar dahil on bir farklı ülke ve kültürden gençler ile gençlik çalışanlarını Kayseri´de buluşturduk. Gençlik liderleri burada uygulanan yaygın eğitim tekniklerinden elde ettikleri becerileri kendi yerellerinde ve kendi organizasyonlarında uygulama fırsatı bulacaklar. Ayrıca, proje sürecinde Avrupa´nın farklı bölgelerinden gelen katılımcılarımız, yerel halk ile de iletişim içerisinde faaliyetler gerçekleştirerek toplumlar arasında dayanışma ve hoşgörü duygusunu güçlendirmek için faaliyetler gerçekleştirdi? dedi.

Katılımcıların hemen hemen tamamına yakınının farklı kültürler hakkında bilgilerden yoksun olarak birbirlerini göreceklerini ifade eden Başkan Yıldız; ?Özellikle Türk katılımcılar farklı kültürleri tanıma ve onlarla bir arada yaşayarak öğrenme olgusunu geliştirme, yeni arkadaşlıklar, dostluklar elde ederek gençler beraber karar alma ve uygulama ve bu yönde yeteneklerini geliştirme fırsatı buldular. Çalışma metodu olarak yaygın eğitim ve dış mekân aktivitelerinin uygulandığı eğitimler ve yapılan geziler aracılığı ile misafir katılımcılarımız ilimizin doğal, kültürel ve tarihi güzelliklerini tanıma imkânı elde ettiler? dedi.

Proje grubunun, istihdam modellerini öğrenmek, istihdam fırsatlarını değerlendirmek, girişimcilik konusunda tecrübe ve birikimlerinden faydalanmak amaçlarıyla Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne de ziyaretler gerçekleştirdiğini söyleyen Başkan Yıldız şöyle devam etti; ?Ülkemizdeki istihdam politikalarını öğrenmek, dezavantajlı gruplara yönelik istihdam modellerinin kendi ülkelerindeki uygulamalar ile karşılaştırmasını yapmaları maksadıyla Kayseri İŞKUR İl Müdürlüğünü ziyaret ettik, ardından Kayseri Sanayi Odası´nı ziyaret ederek TOBB Kayseri Genç Girişimciler Kurulu üyeleri ile gençlerimizi buluşturduk. Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Nebi Doğan, Kayseri GGK İcra Kurulu Başkanı Serdar Özkaya, Kurul Üyeleri Mehmet Akif İlgen, Faruk Sarıalp ve Yener Büyüknalbant; girişimcilik, gençlerin istihdamı, iş dünyası açısından bakış açılarını ve tecrübelerini paylaştılar?.

Sekiz gün süren proje eğitimi Kayseri ve Kapadokya turu ile son buldu.