KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KUR'AN KURSU ÖĞRETİCİLERİ’NE 'UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE' EĞİTİMİ

TALAS’TA KÜTÜPHANELERE YOĞUN İLGİ

BİLGENESİL DE ÖĞRETMENLER GÜNÜ

BÜYÜKKILIÇ AİLESİ’NİN OKULUNDA SONA DOĞRU

TALAS’A 4 YENİ OKUL

ERASMUS PROJESİ’ KAYSERİ’DE BAŞLADI

KAYÜ’DE MUHASEBECİLİK ÜZERİNE SÖYLEŞİ

ERÜ’DE YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU’NUN YENİLENEN BİNASI VE BİLGİSAYAR LABORATUVARI AÇILDI

ÖĞRENCİLER KÖY HAYATINI YAŞADI, YAŞITLARIYLA EĞLENDİ

ÖZEL ÖĞRENCİLERDEN ÖMER HALİSDEMİR’E DUA

ÖĞRENCİLER ANADOLU TARİHİNİ YERİNDE ÖĞRENİYOR

AGÜ’DE ÇOCUKLAR İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI ATÖLYESİ

GELECEĞİN YILDIZLARI GÖRÜCÜYE ÇIKTI

ÖZEL BİLGENESİL OKULLARI’NDA ÖDÜL TÖRENİ

KAYSERİ'DE 'DEĞER GENÇLİK' PROJESİ BAŞLADI

PTT KAYSERİ BAŞMÜDÜRÜ, BÜNYAN MYO’DA ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

10 YIL BEDELSİZ OLARAK TAHSİS EDİLDİ

Kayseri Üniversitesi’nin Yeşilhisar ilçesindeki binası 10 yıl süreyle bedelsiz olarak belediyeye tahsil edildi. Bina öğrencilerin konaklaması için kullanılacak.

KAYÜ' den yapılan yazılı açıklamaya göre, KAYÜ Rektörlük Senato Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Derviş Boztosun ve Prof. Dr. Semra Aksoylu ile diğer ilgililer katıldı.

Burada konuşan Rektör Karamustafa, hayırseverler tarafından yaptırılan binanın öğrencilere konaklama olarak hizmet verdiğini belirtti.

Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ise yüz yüze eğitimin başlamasıyla öğrenciler için konaklama ihtiyacı duyulduğunu ifade etti.

İlçede üniversite eğitimi gören kız öğrencilerin mağdur olmaması için buradaki binayı faaliyete geçirdiklerini aktaran Başkan Taşyapan, "Önümüzdeki yıl erkek öğrencilerin de sorunlarını çözmüş olacağız inşallah. Ben bu binanın öğrenci konaklaması için belediyemize tahsisinde Erciyes Üniversitesine, Kayseri Üniversitesine, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a ve koordinasyonundan dolayı Kayseri Üniversitemizin değerli Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa'ya çok teşekkür ederim." Değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Karamustafa ile Taşyapan, binanın Yeşilhisar Belediyesi'ne 10 yıl süreyle bedelsiz tahsisi konusundaki protokole imza attı.